tüp bebekte tedaviye başlamadan önce yapılması gerekenler

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar tedaviye bu ay başlıycam..tavsiyelerinizi bekliyorum..ne ler yapmam gerekiyorr....beslenme vs her yöndenn..yardım lütfen...

birkere sigara alkol kesinlikle yok, bol bol sebze meyve ye. Birde hergün taze sıkılmış portakal suyu iç, internette okumuştum, bebeğin tutunmasını sağlıyor ve sonrasında da düşüğü engelliyormuş. Ben kullandım, zararı yok nasılsa, bir de kesinlikle sıkarsıkmaz içeceksin sakın bekletme.Zaten ilaçlarla takviyeler vericekleri için sakın bitkisel karışımlar falan kullanma doktorlar kesinlikle kadın için tavsiye etmiyorlar.Bizim yumurtalarımız için zaten bol miktarda ilaçlarımız olduğundan yan ürüne gerek yoki dengeyi bozarsın. Birde kesinlikle stres yok. Moralinin çok iyi olması lazım. Yolun hayırlı olsun, inşallah güzel haberlerini alırız.

Bu konuyu bende merak ediyorum arkadaşlar paylaşmak isteyenler buraya yazarsa sevinirim...

zor bir süreç seni bekliyor arkadaşım moralini yüksek tutmalısın herşeyden önce ben pek beceremedim ama umarım senin herşey yolunda gider canım

arkadaşlar doktorum bana bol sebze meyvenin yanında günde sekizer tane badem fındık ve ceviz önerdi.tabi bunlar kavrulmamış olacak mümkünse kabuklu. folik asitten zengin olduklarından bebeğin tutunmasında yardımcı oluyormuş. ayrıca tedavi sürecinde özellikle maydonoz nane dereotu ve kimyon hiç tüketmemek gerekiyor. bunlar düşük yapmaya neden oluyormuş.aman dikkat. ayrıca özellikle adaçayı olmak üzere bitki çaylarıda riskli.doktora danışmadan tüketmemeli.allah kalbimize göre verir inşallah

X