lütfen bi bakın. evli ablalarıma soruyorum

myrosegarden_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
55
0
37
benim sorunum cok acayip.
evlilik için birileriyle konusmaya baslıyorum her seferinde aynı problem yasıyorum. bir iki konusuyoruz sonra konusacak bişey bulamıyorum. her insan hep konusmuyosun diyorlar.
hep böyle mi dvm edecek siz eşlerinizle tanısma döneminizde olurmudu ya cok sıkılıyorum böle bi durum olunca. komplekse giriyorum anlatabildimmi. ne yapacağım.......insan her gün konusacak ne bulur ki. böyle oluncada işi bitiriyorum olmuyo olmuyo.anlamamdımben....:KK43:fisfisfis

evlilik için birileriyle konuşmaya başlıyorum ne demek? sanki ben görücü usulüymüş gibi, evlilik niyetinizin olduğunu bilinen şekilde başkalarının tanıştırmasıyla oturup sohbet ettiğin insanlar bunlar diye anladım. Böyle olursa tabi kasar ve konuşcak bişey bulamazsın. Kendiliğinden tanışılan ve ne olacağı belli olmayan ortamlarda görüşmek daha kolaydır. Bu tip ortamlar gergin ve çekingen olur. Bence başkalarının da olduğu doğal ortamlarda ayarla görüşmelerini. Yani önce birebir yerine kalabalık içi olsun.

valla evlilige giden yol herfzaman biraz tedirgin edebilio insani bizde ilk zamnalar konusacak biseyler bulamazdik esimle hayallerinizden felan bahsedin ayrica yeniden baslayada katiliorum ... :)

canım ben şimdi sana şunu konuş bunu konuş diyemem insan aradığını bulunca zaten ağzı konuşmasa gözleri konuşur

Evli değilim ama böyle bir durumda insanın kısmetindeki kişi "o" ise zaten kelimeler ağızndan bir bir dökülür ağızdan bence. Ayrıca LUBABE'ye de katılıyorum. Her zaman kelimeler konuşmaz, bazen gözler çok daha fazlasını söyleyebilir.

bir insanla tanışır tanışmaz evlilik amaçlımı konuşuyorsun?
o durumda zaten konuşacak fazla bişey bulamasın
evlilik konusu zamanla gelişen birşeydir ilk tanışmada evlilik düşüncesi varsa kafanda zaten konuşacak bişey bulamasın çünkü karşındaki insani tanımıyor olursun

benim de bir kuzenim var oda senin gibi ne konuşucan her şeyi konuşduk diyor .birde yaşla ilgili kendini acık ve net ortaya koyuyorsun .lafı dolandırmıyorsun .

canım yaaa niye böyle sıkıosun ki sen kendini. boşverr akışına bırak kendini şartlama bence. olaylar neyi gerektiosa onun muhabbetini edersiniz.muhabbet edecek bişiy bulamıoruz die bişiy yok. ne biliyim akşam izlediğiniz diziye kadar konusacak şey çoktur yaniii... bi sorun yok sıkma canını:)

canım yaaa niye böyle sıkıosun ki sen kendini. boşverr akışına bırak kendini şartlama bence. olaylar neyi gerektiosa onun muhabbetini edersiniz.muhabbet edecek bişiy bulamıoruz die bişiy yok. ne biliyim akşam izlediğiniz diziye kadar konusacak şey çoktur yaniii... bi sorun yok sıkma canını:)

canım eyer bır gun karsına gercekten seve bıleceğın bırı cıktığı zaman ondan gercekten etkılendığın zaman konusacak soz değıl bu seferde ağzın hıc susmaz bıtanem senın karsına gercektens evebıleceğın bırı daha karsına cıkmamıs canım gercekten seve bıleceğın ve ewlenebıleceğın bırı cıksaydı konusacak okadar cok seyınız oluydukı inaşalah karsına sneın anlayabıleceğın ve senı anlayan bırı cıkar .Amin :)

Konuşacak birşey bulamıyorsun diye kendini ezik hissetme canım.
Karşındaki insan konuşmadan nasıl durabiliyorsa sen de öyle bekle.
İnşaallah karşına konuşkan anlaşabileceğin bir kişi çıkar da
bu sıkıntıdan kurtulursun.

amin. çok tesekkürler. duanız içinde. çok sğolun.ben de aslında her evlenen birbirine asık lan bir çiftin sürekli anlatacak birşeyleri olduğununa inamıyorum. yani onlarda böle anları olmustur. normal olanı bu zaten. ama iş biriyle konusmaya gelince ee biraz sen anlat dediklerinde galiba benim zayıf noktam daha cok içime kapanıyorum...

eşinle ne kadar çok paylaşımın olursa ilişkin o kadar kuvvetleniyo tabi bunun için de ortak noktan, birbirine yakın eğitim ve hayat görüşü şart bunlar olmadan kimseyle gerçek bi paylaşıma giremessin ya da kısa süreli olur, eşin en yakın arkadaşın olmalı aynı zamanda insan en yakın ark ının yanında asla sıkılmaz

benim sorunum cok acayip.
evlilik için birileriyle konusmaya baslıyorum her seferinde aynı problem yasıyorum. bir iki konusuyoruz sonra konusacak bişey bulamıyorum. her insan hep konusmuyosun diyorlar.
hep böyle mi dvm edecek siz eşlerinizle tanısma döneminizde olurmudu ya cok sıkılıyorum böle bi durum olunca. komplekse giriyorum anlatabildimmi. ne yapacağım.......insan her gün konusacak ne bulur ki. böyle oluncada işi bitiriyorum olmuyo olmuyo.anlamamdımben....:KK43:fisfisfis

canım aradıgın kişiler deyil demeki.baksana rahat hissetmiyorsun kendini konusacak konu bil ebir yerde kalıyor sıradn oluyor nasılsın nasıl gectı gunu v s sonrası yok.çünkü o kişi bence senin anlasa bıleceyın kişi deyil kısa ve öz bir sey şimdiden paylasamıyorsun...öyle deyilmiyerimsenibenyerimseniben

X