Makatta çatlak, Anal Fissür ameliyatı olanlar

Ankara Üni. İbni Sina hastanesinde anal fissür+hemeroid ameliyatı oldum. Bu rahatsızlıklarımın 10 yıllık geçmişi var diyebilirim. İlerlemiş bir vakaydım yani. Ameliyat olalı 5 gün oldu. Çok aşırı eziyet çektiğimi söyleyemem. Zaten fissür ve hemeroidin çektirdiği bir ağrı sızı oluyor. Şu anda tuvalete çıktıktan sonra 5 dk. kadar ağrı oluyor. Sıcak oturma banyosu yapınca geçiyor. Şu anda çok mutluyum, Allah'a şükürler olsun. Umarım tamamen iyileşirim.

Yukarıda yazılanlardan iki şey kafama takıldı:
1) Bir arkadaş "lazerle fissür ameliyatı oldum" demiş. Bu mümkün değil. Ya hemeroid ya da fistül ameliyatı yapılıyor lazerle.
2) "Fissür ameliyatından sonra kabızlık yaşanırsa tekrar fissür oluşuyor" demiş bir diğer arkadaş. Eğer yaşadığınız kabızlığın nedenlerini bulup çözemeyecekseniz, boşuna ameliyat olmayın. Ben düzenimi oturttum, her gün aynı saatte tuvalete çıkabiliyorum.

slm 5yıl önce fissür ameliyatı oldum ameliyat sonrası ilk günler kanamam oldu ama fazla kafaya yakılacak bişi olmadığını söylemişti doktor şuan çok iyi durumdayım iyiki bu ameliyatı olmuşum çünkü çocukluğumdan beri boşuna acı çekip duruyormuşum son 5yıldır çok rahatım artık kanama ve yırtıklar olmuyo kabızlıkta yaşıyorum ama makatımda hiç bi sıkıntı yaşamıyorum korkanlara diyorumki bşuna korkmayın ameliyatınızı olun

İlaç ismi isteyenlere msj atarım bu hastalığın en büyük ilacı kabız olmamak yada sık sık ishal olmamak lazım... Kullandığım fitil çok işime yaradı piyasa fiyatıda baktım 8 50 tl alcam yine anal fissür için üretilmiş zaten allah razı olsun pendik bölge h . Deki dr ömer yakut beyden şifalı ilaçlar verdi isteyene adını msj atarım yeterki sizde kurtulun ama önce kesin tanı koysun dr bazıları hemoroidle karıştırıyo
luten banada ilacın ismini verirmisiniz

İlaç ismi isteyenlere msj atarım bu hastalığın en büyük ilacı kabız olmamak yada sık sık ishal olmamak lazım... Kullandığım fitil çok işime yaradı piyasa fiyatıda baktım 8 50 tl alcam yine anal fissür için üretilmiş zaten allah razı olsun pendik bölge h . Deki dr ömer yakut beyden şifalı ilaçlar verdi isteyene adını msj atarım yeterki sizde kurtulun ama önce kesin tanı koysun dr bazıları hemoroidle karıştırıyo

bana mesaj atarmısınız 100 mesaj atmadğımdan özel mesaj atamıyorum lütfenn

ameliyat olmaktan korkuyorum

canım ilacın ismini mesaj atarmısın lütfen

arkadaşlar ben de yaklaşık 10 seneden uzun bir süredir var ve artık ne yaparsam yapayım sık sık tekrarlamaya başladı. bir süre iyiyse hemen en ufak birşeyde yine başa dönüyorum ben sizden birşey rica edicem istanbulda önerebileceğiniz doktor varmı ameliyat olmayı düşünmeye başladım ama korkuyorum riskleri düşündükçe cevap yazarsanız sevinirm

yazılanları okudukça korkmaya başladım.
ben 15 gün önce anal fissür ameliyatı oldum. ameliyat öncesinde 2 hafta çok ağrım oldu. dayanılır gibi değildi. her tuvalete çıktıktan sonra kıvranıyordum. işe gidemez, dışarı çıkamaz oldum. en son gittiğim doktor ilaçlar verdi 3-4 günde geçer dedi fakat 1 haftada geçmedi ve hemen ameliyata aldılar. ameliyat sonrası tampon yüzünden çok ağrım oldu ama sadece o gün. sonraki günler ve ilk tuvalete çıkmamada bile çok rahattım. şuan tek korkum kabızlık. sürekli çorba, zeytinyağlı sebzeler, salata, kayısı, erik gibi şeylerle besleniyorum.
ama buradaki okuduklarımdan sonra tekrarlamasından çok korkuyorum. şuan anal fissürden dolayı ağrı çekenler varsa vakit kaybetmeden bir genel cerraha gidin. ilaçla geçmiyorsa da ameliyattan korkmayın derim. ameliyattan sonra önceki ağrımın 1/3 ini bile çekmedim. iyi ki olmuşum dedi.

Arkadaşlar 2yldır bu sıkıntıyı çekiyorum benm pek ağrım olmadi (ameliyat zamani hariç) ben ne yaparsam yapayım tuvalete çıkımıyordum resmen makat açılmıyodu ıkınıyorum neler yapıyorum olmuyordu kaç ayım lavman la geçti lavman yapsam bile makat açılmadığı için ince çıkıyordu kalın normal değil doktor geçen yıl ameliyat dedi korktum olmadm kışın şubat 2013 te dayanamadim oldum ilk 2hafta dikişler düşüseye kadar yok böyle bi sancı dayanılmaz bişeydi oturamıyordum kalkamıyordum hele kalkarken sanki bişey batıyordu her tualete girdiğimde bağıra bağıra ağlıyordum ameliyat daha kotu yaptı nerden oldum diyordum ama dikişler düşünce rahatladım hatta öyle rahatladım ki hergün düzenli üstelik kalın bi şekilde çıkmaya başladım ameilyat işe yaradı dedim taaaa ki geçen aya kadar 1aydır yine sıkıntı çekiyorum yine ince çıkıyor ağrım yok ama ince çıktığı için rahatsızlık veriyor hiç rahatlıyamıyorum sürekli aramda bişey var gibi rahatsızm bide hamile oldugumu öğrendim ilaç ta içemiyorum belkide ondan tekrarladı ama napıcagımı bilmiyorum tekrarlayan arkadaşlar ve hamile olanlar lütfen yazssın

ilacın ismi nedir öğrenebilir miyim...

Su an zonk zonk acı çekiyorum. 7 ay oldu çekiyorum arada geçiyor gibi oluyor ama tekrarlıyor 4 Dr a gittim ne verdikleri krem ise yaradı ne de baska şey bi arkadasım buradan tanıştığım krem yolladı 10 gun düzenli kullandım tam gecti dedim bu sabah aglayarak çıktım tuvaletten yine damla damla kanamam başladı. Acı ise ona keza eşlik ediyor. diyetim cok dikkatli bol su yürüyüş her şeyi yapıyorum. Artık hastane aramaya başladım istanbul da sanırım iyi hastaneler gidip amelyatsa amelyat olucam dayanamıyorum ne moralim kaldı ne hayatım beslenmem cok üzülüyorum bu duruma Allah yardımcımız olsun bildiginiz iyi bi Dr varsa yazar mısınız? Eğer amelyat iyi olmasaydı doktorlar bosuna yapmazdi Bunu diye düşünüyorum kaldirilirdi amelyati. Yok duramıyorum artık amelyat olanlar da yazabilir mı lütfen

sayfaları okudum, neler varmış.
Allah kimseye böyle dert vermesin. çeken bilir ne illet bi şey bu:KK25:

15 ay önce doğum yaptım. doğumdan on gün sonra ağrılarım başladı.
çok şiddetli ağrılardı. dışarıda da küçük bi meme oluştu.
aile hekimine gittim, antihemoroidal ilaçlar verdi. özellikle fitille rahatladım.
sonra aktif spor yapmaya başlayınca, sıkıntılarım tamamen bitti. oh iyileştim dedim.
ama sporu bıraktıktan sonra tekrar hortladı. her tuvalet eziyet. gitmekten korkuyorum.
esnasında şiddetli bi acı, sonra saatler süren bi ağrı. oturmak, yatmak uyumak ne mümkün.
artık ilaçlar, sıcak suya oturmalar da fayda etmiyordu.
hemen bi dr buldum, geçen gün alel acele gidip muayene oldum.
hemoroidlerim varmış. ancak onlar ufak, asıl canını yakan fissür dedi.
şaşırdım. bilmiyordum çünkü. neyse, ameliyatlık derecede değilsin dedi.
ilaçlar verdi. krem ve fitiller. tuvaletim düzenli, her sabah aynı saatte gidiyorum zaten.
her tuvaletten sonra ılık suyla taharet al. sonra yine sıcak suya otur, ama fazla sıcak olmasın.
hatta mantar riski oluyor kadınlarda, duş başlığıyla 2-3 dk su tut. ardından kremleri kutudan çıkan
o rektal başlığı kullanmadan sadece parmağınla anüsün dış kısmına ve erişebildiğin şekilde içine de sür dedi.
şu aşamada hergün 2-3 kez sıcak suya banyosunu aksatma.
genelde hastalar 3. günü aa iyiyim artık diyip bırakıyorlar dedi.
neyse, 3 hafta bu tedaviye devam et, sonra yine görücem dedi.

sanırım, buna rağmen geçmezse operasyon yapılıyor.:26:
kesin çözüm olsa, o da gözünde olmuyor insanın. ama sonrasında neler yaşanıyor, okudum işte.
inş o aşamaya gelmem. eğer kronikleşmemişse %50 oranında iyileşme mümkünmüş.
Rabbim tüm hastalara şifa versin. hepinize geçmiş olsun..

benim de kabızlık sebebiyle çatlak oluşmuştu sanırım, yani internetten araştırdığım kadarıyla öyle. doktora gitmeye korktum. düzenli olarak meyve sebze yiyip bol su içtim, dışkılama sırasındaki acı kaybolsu neredeyse ama şimdi de o bölgede hafif bi şişlik var, su toplamış gibi.. doktora gideceğim ama korkuyorum. ameliyat gerekir mi acaba??

Merhaba,arkadaşlar aranıza ameliyat hakkında yazı yazmak için yeni katıldım.
Ben 15 yıldır bu hastalığı çekiyordum.Hiç doktora gitmemiştim.Kendimce hemoroid zannettim.Yıllarca eczaneden aldığım krem,fitil ve ilaçla bir süre hastalığı atlattım zannediyordum ve her ay yine tekrarlıyordu.Regl dönemlerinde daha da şiddetli oluyordu.Tuvalete her girişim işkence gibiydi.
1ay önce artık dayanılmaz ağrı,yanma ve tuvalette kan boşalması olması sebebiyle üniversite hastanesine gittim.Bana hemoroid olmadığını makatta çatlaklarım olduğu ve bu çatlaklar sebebiyle makat daralması olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi.
Ameliyat günü gelene kadar milyon tane yazı okudum.Okuduğum yazılardan o kadar çok korktum ki neredeyse vazgeçecektim ameliyattan.
Güç bela 4 gün önce ameliyatımı,genel anestezi ile oldum.ilk gün ve ikinci gün öğleden sonraya kadar hastane de kaldım.Hastanede serum ve ağrı kesici verildi.Taburcu işlemleri sırasında doktorum;2 antibiyotik,2 barsak düzenleyici,ağrı kesici ve oturma banyosu reçete etti ve hiçbir diyet önermedi.
2 gün tuvalete çıkamadım stres yaptım kendime ama çıktığımda da çok zorluk yaşamadım zaten diare olduğum için ağrı yapmadı.10 gün diare olacakmışım.Bugün gece pek uyuyamadım sanırım korktum.
Ameliyattan lütfen korkmayın yazılanlar çok ürkütücü;evet ameliyat zor bir şey fakat şimdiye kadar çektiğim acılara bakınca ameliyat acısı hafif kalıyor,çünkü ben o tuvallette o kadar çok ağlıyordum ki o dönemlerde.
Şimdilik kendimi iyi hissediyorum umarım herkes iyi olur. Allah herkese şifa versin...

Merhaba,arkadaşlar aranıza ameliyat hakkında yazı yazmak için yeni katıldım.
Ben 15 yıldır bu hastalığı çekiyordum.Hiç doktora gitmemiştim.Kendimce hemoroid zannettim.Yıllarca eczaneden aldığım krem,fitil ve ilaçla bir süre hastalığı atlattım zannediyordum ve her ay yine tekrarlıyordu.Regl dönemlerinde daha da şiddetli oluyordu.Tuvalete her girişim işkence gibiydi.
1ay önce artık dayanılmaz ağrı,yanma ve tuvalette kan boşalması olması sebebiyle üniversite hastanesine gittim.Bana hemoroid olmadığını makatta çatlaklarım olduğu ve bu çatlaklar sebebiyle makat daralması olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi.
Ameliyat günü gelene kadar milyon tane yazı okudum.Okuduğum yazılardan o kadar çok korktum ki neredeyse vazgeçecektim ameliyattan.
Güç bela 4 gün önce ameliyatımı,genel anestezi ile oldum.ilk gün ve ikinci gün öğleden sonraya kadar hastane de kaldım.Hastanede serum ve ağrı kesici verildi.Taburcu işlemleri sırasında doktorum;2 antibiyotik,2 barsak düzenleyici,ağrı kesici ve oturma banyosu reçete etti ve hiçbir diyet önermedi.
2 gün tuvalete çıkamadım stres yaptım kendime ama çıktığımda da çok zorluk yaşamadım zaten diare olduğum için ağrı yapmadı.10 gün diare olacakmışım.Bugün gece pek uyuyamadım sanırım korktum.
Ameliyattan lütfen korkmayın yazılanlar çok ürkütücü;evet ameliyat zor bir şey fakat şimdiye kadar çektiğim acılara bakınca ameliyat acısı hafif kalıyor,çünkü ben o tuvallette o kadar çok ağlıyordum ki o dönemlerde.
Şimdilik kendimi iyi hissediyorum umarım herkes iyi olur. Allah herkese şifa versin...

Cnm gecmis olsunnn hangi sehirde hangi dr a ameliyat oldun hangi hastane bende artik dayanamiyorummm olmak istiyorum

kızlar ben dün sabah genel anestezi ile ameliyat oldum. iki çatlağım vardı.
üzerinde bulundukları kasın bir kısmıyla onları çıkardı dr. küçük hemoroid memelerini lazerle yakıp,
2 büyük memeyi de bıçakla almış. bana da gösterdi. :120: o noktaları da kendinden eriyen iple dikmiş.
ardından makatın iç kısma birkaç ağrı kesici iğne yaptım dedi. ameliyat yarım saat sürdü.
ayıldıktan sonra biraz baş dönmesi oldu. ama o da geçti. 2 ağrı kesicili serum verdiler.
bebeğim küçük, gece bensiz duramaz dediğim için bir gece yatış olduğu halde beni akşam taburcu ettiler.
tabi çıkmadan önce gece rahat yatmam için yine ağrı kesici iğne de yaptılar.
dün gecem elhamdüillah çok rahat geçti. şuanda da pek ağrım yok. ancak içerdeki tampon otururken biraz batıyor.
büyük tuvaletin gelene kadar bandajı çıkarma tampon kalsın dedi dr. genelde ağrı yaralar iyileşmeye başladığı zaman
ameliyattan birkaç gün sonra oluyormuş. dün sıvı beslendim, bugün de az az
katı yemeye başladım. ama ilk tuvalet nasıl olacak bilmiyorum, yine birazcık korku var. bakalımm..
1 hafta ve 1 ay sonra kontrollerim var. inş ameliyat derman olmuştur..

benim de kabızlık sebebiyle çatlak oluşmuştu sanırım, yani internetten araştırdığım kadarıyla öyle. doktora gitmeye korktum. düzenli olarak meyve sebze yiyip bol su içtim, dışkılama sırasındaki acı kaybolsu neredeyse ama şimdi de o bölgede hafif bi şişlik var, su toplamış gibi.. doktora gideceğim ama korkuyorum. ameliyat gerekir mi acaba??
çatlakta ödem olmuyor, belki hemoroid memesi şişmiştir.
dr a gitmekten çekinme lütfen. ilerlerse asıl ameliyatlık oluyorsun.. ilk birkaç ayda ilaçla ve kremle tedavi imkanı çok yüksek.

Benim de bu sorunum var ama ameliyat olmaktan çok korkuyorum..

ameliyatın kendinden korkmaya lüzum yokki..
beni daha odadan çıkmadan uyuttular. gözümü açtım yataktayım. herşey olmuş bitmiş..
genel anestezi böyle bi nimet. muayene oldun mu bilmiyorum. ama ameliyattan korkuyorum diye dr a görünmemezlik etme.
muayene de korkutucu değil, sadece utanıyor insan. ama dr için o kadar sıradan bi şeyki..
bana çamaşırını sıyır, yan yat bi ayağını karnına çek dedi, kendi aralayıp baktı. toplasan 1 dk sürmüyor.

cuma'ya ameliyat için randevu aldım.. 2 yırtık ve benim farketmediğim bir basur memesi oluşmuş, lazer ile yapacak doktor.
İzmir Egepol'de.. ameliyat sonrası izlenimlerimi de hafta sonu yazarım inşallah...

X