Cilt Bakımı Ürünleri arı ürünü polenle cilt maskeleri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

ozlemsen06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
3
0
Polen nedir?

Balarıları çiçekli bitkilerden bal özü (nektar) toplarken aynı zamanda çiçek tozlarını, yani polen zerreciklerini de arka bacaklarındaki polen sepetçiklerine doldururlar. Bu tozlar arılar tarafından kovana getirilirken özel bir madde ile yapıştırılarak polen tanecikleri haline getirilir. (her bir polen taneciği yüz bin ila beş milyon adet polen zerreciğinden oluşmuştur.) Petek gözlerine depo edilen zengin vitamin, mineral madde ve protein kaynağı olan bu harika besin ile arılar yavrularını besler. Başka bir deyişle “polen arıların ekmeğidir
BİLİM ADAMLARI TARAFINDAN TAZE POLENİN AŞAĞIDAKİ ETKİLERİ ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜR: 1.Polen kansız insanlar için faydalıdır. A1yuvar sayısını %25-30, hemoglobini % 15 oranında yükseltir.
2. Polen içerdiği antibiyotiklerle en inatçı bağırsak iltihaplarını iyileştirir.
3. Polen vücudumuzu zinde tutar.
4. Sporda yüksek performans sağlar.
5. Aşırı yorgunluk ve stresten kaynaklanan cinsel isteksizliği giderir.
6. Kabızlık ve bağırsaktaki tıkanmaları ortadan kaldırır.
7. İnsanlardaki aşırı sinirliliği ortadan kaldırır. İnsanı rahatlatır.
8 İnatçı ishalleri tedavi eder.
9. Polen kabızlığı önleyerek hemoroidi iyileştirir, .
10. Görme üzerindeki etkisi büyüktür. Birçok olaylarda görme yeteneğini artırdığı saptanmıştır.
11.Polenin saç sayısını artırdığı ve saçın dökülmesini önlediği tespit edilmiştir

polen kullanıyorum.ve kesinlikle tavsiye ederim.çocuklarıma da denedim.kızımın iştah problemi vardı.düzenli sabah akşam yemeklerden önce yiyerek kendini toparladı.saç dökülmesinde gözle görülür farkettiriyor.ama düzenli kullanımla.

evet benim babamda arıcılık yapar ve polen çok faydalıdır farkı ise kendimden biliyorum ablam sevmez vede yemezdi bense çok yerdim sevmesemde ablam bana göre çok marizzdir. çabuk hastalanır ama aynı zamanda pahalı bir ürün..

X