Mutfak Püf Noktaları Artan Pilavı Değerlendirme

ozge_844

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
354
2
tencerede kalan pilavınız ertesi akşam yenmeyecekse size bi tarifim var...
o pilav sıcak yada ılık olsun farketmez ,
içine taze soğan ve turşuyu küçük küçük doğrayıp
birazda dere otu katıyosunuz(isteğe bağlı) çok lezzetli oluyor..
hemde pilavınız çöpe gitmemiş oluyor..
hatta annem bu pilava ÇİN PİLAVI diyo kaydirigubbakcemile5

ben sogan yerine mısır konservesi koyuyorum. çok güzel oluyo. misafire çeşit oluyo. ama şehriyesiz prinç pilavı unutmayın.

Elis canım merhaba :)
yazını gordum de ben soyleyım :) sehrıyelı olmamasını sebebı sebzelı pilavlarda sehrıye olmamasından sanıyorum.. mısırlı vs cesnılı pılavlarda sehrıye olmuyor cunku..
ama olsada zehırlemez yanı :))

Elis canım merhaba :)
yazını gordum de ben soyleyım :) sehrıyelı olmamasını sebebı sebzelı pilavlarda sehrıye olmamasından sanıyorum.. mısırlı vs cesnılı pılavlarda sehrıye olmuyor cunku..
ama olsada zehırlemez yanı :))

tamam canim sagolasin,,,aklimda bulunsun o zaman,,,,,,,,,,oglusunda ne kadar buyumus oyle...massallah,massallah.......yeyim ben onuŞeniz

yogurtlu pirinc corbası yada baska her hangi bir corbaya katabilirsiniz corbanın yogunlasmasını saglar kadınbudu köfte hic bir sey yapmak istemiyorsanızda koyun dondurucuya gerektigi zaman kullanın

Son düzenleme:
ben de çorba olarak değerlendiriyorum
salça ve unu yağda kavuruyorum
kaynar su koyuyorum
kalan pilavı döküyorum 1 taşım kaynatıp altını kapatınca maydonoz doğruyorum üzerine
gerçekten lezzetli bir çorba oluyor

Bende dün akşam önceki akşamdan kalan pilavı değişik sunayım diye şöyle yaptım
Az minik kuş başı eti düdüklüde kendi suyuyla pşirdim lokum gibi oldu
Sonra ete yağ ekledim rende havuç ve haşlanmış nohutuda katıp hepisini hafifi kavurdum
Bu arada pilavıda ısıttım Sonra hepsini harmanladım Birde maydanoz doğrayıp karışıma onuda ekledim
Sonra bir kaba basıp tabağa ters çevirerek şekilli servis ettim

Ayrıca geçenlerde pirinç çorbası yapmıştım Çok olmuş
Hep aynı şekilde içmeyelim diye
Bir kapta yoğurt un yumurta çırpıp Çorbaya ekledim Bir taşım kaynatıp kapattım Nane ekledim Pirinç çorbam oldu yoğurt çorbası

Kalan pirinç pilavıda aynı böyle yoğurt çorbası yada sulnadırılıp çorbaya çevrileblir Üzerinede kızdırılıp kırmzı biber katışmış teryağı eklenir

pilava karabiber, yeşil soğan kornişon turşu,dereotu, maydanoz mısırnane limon soyu koyuyorum :pirinç salatası

Arkadaşlar konuyla alakası yok ama şu alttaki gülümsemeleri yapamıyorum üzerine tıklıyorum yazısı çıkıyor yeniyim de ben cahilliğime verin lütfen

tencerede kalan pilavınız ertesi akşam yenmeyecekse size bi tarifim var...
o pilav sıcak yada ılık olsun farketmez ,
içine taze soğan ve turşuyu küçük küçük doğrayıp
birazda dere otu katıyosunuz(isteğe bağlı) çok lezzetli oluyor..
hemde pilavınız çöpe gitmemiş oluyor..
hatta annem bu pilava ÇİN PİLAVI diyo kaydirigubbakcemile5

ilk başlığı gördüğümde benimde aynı bu tarif gelmişti aklıma gerçekten çok güzel lezzetli oluyor....

Artan pirinç pilavından harika kadın budu yaparım ben .pillavın içine kıyma maydanoz ve baharı atıp şekil verin irice olacak köfteler un ve yumurtaya bulayın ve kızartın

Bakliyatçıları zarar ettireceksiniz :)))))) şaka bir yana tavsiyelerin bazılarını bende uyguluyorum. Kendim salata malzemeleriyle yemeye bayılıyorum. cokacimcoook

sıvıyağda salçayı kavuruyorum üzerine kaynar su ve sebzeli çeşni
bir taşım kaynatıyorum ve pilavımı ilave edip ateşten alıyorum nefis bi çorba oluyor
üzreine de hafif nane kurusu ile süslemenizi tavsiye ederim

ben de artan pilavları bir taşım kaynatıp yoğurt çorbası yapıyorum...
yağ falan da katmıyorum pilavın kendi yağıyla harika oluyor..

ne güzel tarifler vermişsiniz. not aldım hepsini. ben de genellikle salata yaparım.

X