bebişlerimizde gece terörü...yardıııımmm...

free_love

çikolatalı sos
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
52
0
merhabalar....
ağustos ayında doğum yaptım..bebeklerde gece terörü diye adlandırılan bir sendrom yaşıyoruz..her akşam saat 17:00 ve 19:00 arası huzursuzluk ve sebepsiz ağlamalar ile diken üstünde oluyorum...her gün o saat yaklaşırken yine aynı şeyler olacak geriliyorum..ılık duş masajlar banamısın demiyordu..kolik değil..karnı tok altı temiz....sorun sadece anne karnındaki dünyadan dış dünyaya ortama alışma süreci imiş..genelde bebeklerde sık görülen ve çeşitli yöntemlerle atlatılan bir durum muş..arkadaşlarımın bazıları elektrik süpürgesi,fön makinası,su sesi,araba sesi vb gibi çeşitli sesleri cd ye yükleterek bebeklerine dinletiyorlarmış.herhangi bi sesle bebek huzur bulup mışıl mışıl uyuyormuş..
doktorumuz bana bu duruma yardımcı olacak bir damla önerdi..saati yaklaşırken 3 damla veriyorum ve o gergin saatleri huzurlu geçiriyoruz.Sakinleşip uyumaya başlıyor.
Sizlere sormak istediğim melila marka damlayı kullanan var mı? yada hakkında bilgi sahibi olan...içerik olarak bitkisel bir damla olarak geçiyor fakat merak ediyorum bebişime zarar verir mi diye...doktora göre yok..sizlerle paylaşmak istedim....

benim kızımda geçe yatma saatinde öyle yapıyor gündüzleri hiç bişeyi yok
akşamları fazla uyumuyor tam bizim yatma saatimizdede yatmıyacağım diye direniyor vede ağlama kırızine giriyor babasıyla battaniyeyi alıyorum onun içinde sallayarak uyutuyorum son çare ben uyukusuzluk tan yapıyor zannediyordum

cnm ben onu kolık rahatsızlıqı dıye bılıyorum her geceyada gunduz fark etmıyor aynı saatlerde hıc bı sebep yokken sureklı aglayan bebeklere kolık dıyorlar ve yıne bılgdıgımkadarıyla ancak 4. aydan sonra gecıyor yada gecmeye baslıyor umarım tez zamanda gecer

ayy aynen benim kzımda 15 gündür kök söktürüyo inan saatt 5 olacak diye öyle korkuyıorumki anlatamam benimkide aynı 5 ten 7 ye kadar felan bağırıyor ağlıyor ne yapsam susmuyor deliricem o dediğin damladan bende alsammıki doktoruma sorayım bari

ayy aynen benim kzımda 15 gündür kök söktürüyo inan saatt 5 olacak diye öyle korkuyıorumki anlatamam benimkide aynı 5 ten 7 ye kadar felan bağırıyor ağlıyor ne yapsam susmuyor deliricem o dediğin damladan bende alsammıki doktoruma sorayım bari

canım sanada geçmiş olsun umarım tez zamanda geçer....ben bugün başka bi doktorla görüştüm bu damla hakkında söylediği pek kullanmasan iyi olur dedi uyuşturucu etkisi yapıyormuş..çok zorlanırsan kullan dedi..ama ben kullanmayı düşünmüyorum...napıyorum o saatlerde dışarı çıkarıp temiz hava aldırıyorum oda iyi geliyo sanada tavsiyem bu denemeye değer..ehh biraz olsun rahatlıyoruz..kolay gelsin

cnm ben onu kolık rahatsızlıqı dıye bılıyorum her geceyada gunduz fark etmıyor aynı saatlerde hıc bı sebep yokken sureklı aglayan bebeklere kolık dıyorlar ve yıne bılgdıgımkadarıyla ancak 4. aydan sonra gecıyor yada gecmeye baslıyor umarım tez zamanda gecer[/QUOTE

umarım geçer..tşk ederim..dediğin gibi kolik olabilir..

kolik ağlaması derler ona ve de dış dünyaya alışma aşaması evet 4.aydan sonra bitiomuş ancak bi takım önlemler varmış ,,ama uyuşturucu etkisi damla kullanmayın ya bebişlere şurda koca hayatta 4-5 ay bebişlerimize yardımımız gerek bunu ilaçlayapmayın hem inanın bu ağlamsının ona hiç ber zararlı etkisi de yokmuş hatta bu tip bebekler büyüynce daha bi kendine güvenen tipler olurmuş gerçekten,,
size bi kaç şey yolluyorum alıntı ,,önlem olarak
Bir ağlama atağında yapılacak en etkili ve uygun hareket bebeğin kucaklanıp sakinleştirilmesidir.
Bebeğin ağlarken kucaklanmasının, şımarmasına sebep olmayacağına aile ikna edilmelidir.
Bebeklerine karşı duyarlı ve yanıt verici olma yeteneklerinin ideal hale getirilmesi için anne-babanın iyice dinlenmesi ve kendilerine ayıracak zamanları olması gerekir.
Ağlama atağı sırasında bebeğin rahat ve tok olması sağlanmalıdır.
Ebeveynler, akraba, eş dost ve çocuk bakıcılarından yardım almaya cesaretlendirilmelidir.
Bebek, dik olarak kucağa alınmalı ve sırtına minik darbeler vurarak sakinleştirilmeye çalışılmalıdır.
Bebek kucağa alınarak veya bir sallanma koltuğuna oturarak yavaşça sallanılabilir.
Vibrasyon yaratan ya da bebeği otomatik sallayan koltuklardan yararlanılabilinir.
Sessiz ve daha az aydınlık bir odada dış uyaranları azaltmak sakinleşmesine yardımcı olabilir.
Yüzüstü yatırma denenebilir.
Çok aktif bebeklerde bebeğin bir battaniye ile sallanması işe yarayabilir.
Yararlı olabilen diğer yöntemler arasında yumuşak hareketler (örn.otomatik salıncak, bebek arabası ya da arabayla dolaştırma), sürekli monoton ses ya da müzik (örn.mekanik alarmlı saat, radyo), emzik ve karına yakın tutulan sıcak su şişesi bulunur.
Bitkisel çaylar (papatya, güvercin otu, meyan kökü, rezene, oğulotu, nane v.b.) verilebilir
Bebeği daha sık beslemek ve emzik kullanmak yararlı olabilir. Emme bebeğin gaz çıkarmasını kolaylaştırabilmektedir.
Bebeğin karnına, tenini yakmayacak sıcaklıkta olduğundan emin olunan ılık bir havlu koyup, yüzüstü yatırarak sırt ve belini okşayarak masaj yapmak yararlı olabilir.
Göbek masajı, bebeğin yüzü yere doğru bakar pozisyonda ve bir el ile tutularak yapılır; popo en yüksek pozisyondadır.Ebeveyn; göbekten başlayarak, karnı yumuşak hareketlerle ve de saat yönünde dairesel hareketlerle masaj yapar. Masaj devam ederken, ebeveyn masajı nazikçe serleştirir ve daha büyük daireler yapar. Masaj bebeğin beslenmesinden 15-30 dk sonra yapılmalıdır. Yüzeysel masaj bağırsakları rahatlatan viseral refleksi oluşturur, bu da gazın ve dışkının kolayca ilerlemesine izin vermektedir.
Bazı bebekler araba yolculuğu ile bazıları da belirli ritimdeki seslerin dinletilmesi (saç kurutma makinesi veya elektrik süpürgesi sesi), hafif, klasik müzik ya da kaydedilmiş rahimdeki ultrason sesi dinletilmesi ile sakinleşebilmektedir. Araba ile yolculukta motor sesinin anne karnındaki sese benzemesi nedeniyle, bebek anne karnında güvende hissettiği için bebeğin rahatlamasını sağlamaktadır.
Emziren annenin turunçgillerden, soyadan ve baharatlı yiyeceklerden uzaklaştırılması, kısa bir süre için (bir hafta) anne diyetinden inek sütü ve ürünlerinin çıkarılması denenebilir.
Anne sigara içiyorsa, bırakmasını, en azından 10 adet/gün’ün altına indirmesini, bırakamıyorsa , evin dışında ve bebeğini besledikten sonra içmesi önerilmelidir.
Aşırı kahve tüketen annelere günde üç fincandan az içmesi önerilmelidir.
Simetikon (hafif gaz önleyici ilaç) drajeleri, alkolsüz anason suyu, camomile çayı bazen yararlı olabilir ancak güçlü antispazmodik/sedatif ilaçların kullanımından kaçınılmalıdır.
Ailelere ısıtıcı pedlerin kullanılması öğretilmelidir.

bir de adı KOLİK olan bir cd var nette vr sipariş veriosunuz,,o ağldığı vakit sesi onun sesini bastıracak kadar açıyosunuz,,anne karnındai seslere benzer sesler derlenmiş toplanmış,,bebeği sakinleştirmeye yardımcı oluyomuşşş,,

denemekte fayda var ,,

geçecek upuslu olcaklar emin olun:)sadece bi kaç ay bi kaç saat çekeceksiniz günlük

geçmiş olsun arkadaşlar,benim çocugum yok ama bu tür damlaların uyuşturdugunu ve çocugun dişlerine zararı olabilecegini biliyorum...

benim kızımda çok ağlıyodu kolik dediler.ağlayınca kucağıma alıp sımsıkı sarılıp gezdiriyordum. dr önermişti anne karnında sıkışık bi ortamda oldukları için öyle rahat ederler demişti.
tabii bu arada kucağa alışıyor :KK70:

ayy kızlar bizde bi kaç gündür böyleyiz oğlum başlıyo 4 5 de 8 9 kadar hep huzursuz ağlıyo..gezince susuyo..kafamçokkarıştı

allah yardımcınız olsun kızlar benim oğluşumda şimdilik yok ama bu saatlerde ağlayan bebeklerin dışarı çıkartılıp ortam değişikliği yapıldığında sustuğunu duymuştum denemeye değer

kızlar konuyla alakası yok ama uzun zamandır nete girmediğim için oğluşumun kaç aylık olduğunu gösteremiyorum yardımcı olabilirmisiniz bende takvim yapmak istiyorum teşekürler şimdiden

evet susuyo canancım 1 saat ondan sonra bidaha başlıyo 6 dan 12 ye kadar ya napcam yapmadım bişe kalmadı inanın tırlatmak üzereyim ne belim kaldı nede kollarım inanın beynim agrıyo artık baştaki yazıdaki çayları alcam yapcam bu gün yardııııııı siz bişe buldunuzmu anne karnındaki sesler müziklerini babası dün indrdi dinlettik yok olmuyo bişe çözüm bulan vaesa yazsın ne olurrrr

canancım hangi tarih ve adını ne yazmamı istedini yaz ben müsait oldumda yapar linkini yazarım sana ok .

canancım hangi tarih ve adını ne yazmamı istedini yaz ben müsait oldumda yapar linkini yazarım sana ok .

selam cnm bende yapmayı bilmiyorum nasıl olduğunuda bulamadım siteden anlatırmısın yada banada yaparmısın 1 ağustos 2008 doğumlu erkek adıda doruk efe :) sağol şimdiden..a.s.

evet susuyo canancım 1 saat ondan sonra bidaha başlıyo 6 dan 12 ye kadar ya napcam yapmadım bişe kalmadı inanın tırlatmak üzereyim ne belim kaldı nede kollarım inanın beynim agrıyo artık baştaki yazıdaki çayları alcam yapcam bu gün yardııııııı siz bişe buldunuzmu anne karnındaki sesler müziklerini babası dün indrdi dinlettik yok olmuyo bişe çözüm bulan vaesa yazsın ne olurrrr

bendede aynı sorun vardı bu gönderdiğim siteye gir oradan bebeğinin ismini bul ve dinlet ona sıkılmadan aç sesini bizimkisine okadar çok işe yaradıki anlatamam eminim sendede yarayacak çalan ninni çok güsel çünkü..

http://www.ailemiseviyorum.com/ninni işe yararsa haber ver emi..:emir_bebek:

ayy benim kızımda son bi haftadr akşam 8-10 arası çok ağlıo dün anneme bırakmıştım alış verişe çıktım 10 dk geçmedi tel.geldi annem...susturamıoruz hemen gel bu gün içersinde 4 defa oldu alışverişi 4 e böldüm yani. o neyse de gece dayanılmaz oluo dün gece saat 12 den 2,5 a kadar agladı beynim durdu artık 3 e doğru uyudu ama ondan sonrada her saat başı uyandı şuan sarhoş gibiyim kızımda şimdi mışıl mışıl uyuyo :) ben nay cım o ninni bizde hiç işe yaramadı ama kuzenimin kızı çok sakinleşiomuş bebekten bebeğe değişio. ben hamileyken yusuf süresini çok dinlerdim kızım sakin olsun die şimdide kızıma dinletioum normal agladıgı zamanlarda sakinleşio yada işim varsa açıorum kızım hiç huysuzlanmıo bende işimi yapıorum.ama yusuf süresini dinletmek gece aglamalarında hiç işe yaramadı. hatta geçen gün saat 2,30 oldu eşimi kaldırdım arabayla dolaştık öle sakinleşip uyudu. ayyy şu 4 ayı bi doldursakta şu aglamalardan kurtulsak annelik çok zorrrrrrrr..

benim oglumdada vardi kolik suan yok ozel birseyde yapmadim bi damla almistim cokta duzenli kullanmadim esasen ama gecti sukur, cok zor bilirim....:KK43:(
darisi sizin basiniza arkadaslar cok gecmis olsun...:KK66:

ben nay canım buğün 4 te mama verdim ve uyudu çok şükür az önce mırıldandı kucagıma aldım yine uyudu geçti galiba inş.geçmiştr 10 gündür böyleydik bugün çooooooooooooooooook dua ettim çünkü beynim ara ara donuyo ve başımın sag tarafına bıçak saplanıyodu düzelmiştr inş.sagolun kızlar

ben nay canım inş.begenirsin http://babyage.tickershack.com/tickers/opyzhaogj1vgb2s8.png bunu kilo takip yerine yapıştr canım yapamassan şifreni yaz ben eklerim siteye

X