Erkekte sperm kalitesini ve cinsel gc artran besinler

tüp bebek tedavisinden önce modern tıbbında artık kabul edip kullandığı tamamlayıcı tıp yöntemi arı sütü takviyesidir. Buna ilave bilimsel makaleler ışığında B12 ve folik asit kompleksi ile birlikte lycium (gojiberi meyvesi) ve ginseng takviyesi kullandırıp çocuk sahibi yaptığımız bir çok insan mevcut.

BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR

ARI SÜTÜ VE SPERM BOZUKLUKLARI
Fırat Üniversitesi'nde gerçekleştirilen gebelik konulu araştırma sonuçlarına göre sperm sayı ve kalitesi arı sütü kullanımıyla belirgin artış göstererek gebelik ihtimali buna bağlı olarak artmaktadır. Ayrıca, arı sütünün gelişme ve büyümeyi hızlandırıcı, hormonal düzenleyici, cinsel gücü ve döl verimini arttırıcı olarak da kullanıldığına dikkat çeken araştırma tüm bu içeriğiyle arı ürünlerinin gebelik amaçlı kullanımına işaret etmektedir.

ARI SÜTÜ VE GEBELİK
Gebelik ile ilgili sorunlarda tedavinin başarı şansı ortalama yüzde 14’ler civarında gerçekleşmektedir. Arı sütü ve polen kullanımıyla bu oran yüzde 46’lara çıkmaktadır. Gebelik konusunda; sperm kalitesi, hareketliliği ve sayısında artışını sağlayarak rol oynadığı gibi, kadında doğurganlığı artırdığı tespit edilmiştir. Kadında ortaya çıkabilen yumurtlama dönemi; adet düzensizliği, adet sürecinin daralması nedenli sorunlara tam bir çözüm teşkil ettiği kullanıcıların altını çizdiği ortak noktalardan biridir.
Öte yandan, yumurta miktarı, kist sorunları, yumurta kalitesi de belirleyici etkenlerdir. Arı ürünleri, yapılan tüm araştırma sonuçlarına göre; Yumurta kalitesini pozitif yönde etkilemektedir. Yumurta çapı, çatlama kapasitesi kullanım zamanıyla doğru orantılı olarak artmaktadır. Sperm ve yumurta kalitesi sadece gebelik sonucu için değil, doğacak bebek için atılan ilk temel olması yönüyle de önemlidir. Kuzey Amerika başta olmak üzere ortaya çıkan yeni bir trendte sorun olsun olmasın gebelik öncesinde bu ürünlerin bir süre kullanımı gerçekleştirilmektedir.

FOLİK ASİT EKSİKLİĞİ VE kisirlik İLİŞKİSİ
Kaliforniyalı araştırmacılar folik asit ile ilgili yaptıkları bir çalışmanın sonucunu açıkladıklarında bu vitaminin farklı bir rolü üzerinde de durulmaya başlandı. Araştırma sonuçlarına göre erkeklerde genelde kısırlıkla birlikte olan sperm sayısı azlığı durumunda aynı zamanda folik asit (bir tipi) eksikliği de bulunduğu saptandı.

LYCİUM (GOJİBERİ MEYVESİ)
Gojiberry de bulunan polisakkaritlerin sperm hücrelerinin miktarını ve ömrünü uzattığı tespit edilmiştir.

GİNSENG
Ginseng cinsel performansı artırıcı doğal bir destek olarak da kullanılmaktadır. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda ginseng sperm düzeyinde artışa neden olmuştur.

OMEGA 3 YAĞ ASİTLERİ
Ayrıca Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin bir beslenmenin veya Omega 3 gıda takviyesi kullanımının beyin, retina, cilt ve sperm hücrelerini destekleyerek güçlendirdiği de araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Bu gibi ürünler de aranılması gereken onay ve sertifikalar;
sağlık ve tarım bakanlığı onayları,
FDA onay sertifikası,
Hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması.

Ayrıca her türlü ürünün inorganik ve kimyasal maddeler içermediğine yani doğal olduğuna dair;
İslami helal sertifikası,
Musevi helal (Kosher) sertifikası olması gerekmektedir.

Merhaba arkadawlar ben 2 yıldır evliyim kocamla aramızda hiç bişey olmadi.Sorun onunla ilgili Amma korkuyor doktora gitmiyor.Ne yapacağımı bilmiyorum

mrb kizlar.ben yaklasik 2 yildir esime ilac vitamin takviyesi veriyorum.proxeed plus arginmax evicap coenzimq10 panax falan filan.daha da neler neler.en son preseed jel aldim.fakat artik bu ilaclari biraz azaltip kuruyemise agirlik versem diyorum.badem ceviz fistik vs...bi fikri olan varmi acabaaa

mrb kizlar.ben yaklasik 2 yildir esime ilac vitamin takviyesi veriyorum.proxeed plus arginmax evicap coenzimq10 panax falan filan.daha da neler neler.en son preseed jel aldim.fakat artik bu ilaclari biraz azaltip kuruyemise agirlik versem diyorum.badem ceviz fistik vs...bi fikri olan varmi acabaaa
çinko, türk kahvesi, nohut kürü, klomen hap, keçiboynuzu, benim bildiklerim bunlar

saol canim.klomeni kullanmistik varikosel ameliyati sonrasinda.

Sevgili arkadaşlar yorumları okudum şimdi baya bir kavram karmaşası olmuş. bu konu üzerinde ihtisas sahibi oldum diyebilirim 2 tane yakınımıza yaptırdık ondan dolayı ince eleyip sık dokuduk şimdi bakın canlar lütfen yazacaklarımı iyi okuyun çünkü basit bir konu değil.....
bebek için yada tedavi öncesi için kullanacaklar bu şekilde tek arı sütü kullanmakla olmuyor bal polen propolis ve ginseng arı sütü karışımı olacak en önemlisi kullanılan bal karakovan balı olacak ve şekersiz olacak arı bilim dergisinde bir makalede ismini unuttuğum bir profesör yazmıştı aklıma adı gelirse eklerim kullanılan karışımda asla karakovan harici olmamalı demişti ayrıca kullanılan propolis kesinlikle ham saf propolis olacak onun toz olanları alkol ile yani etil alkol ile çözülüyor dolayısıyla kimyasal madde girdiği anda etkisi düşüyor ayrıca çoğu firma silisyum dioksit denilen bir maddeyi kullanıyormuş arıcı anlattı bu madde propolisin yapışkan olmasını sağlıyormuş tuz rafinerileri kullanıyormuş akar akar olsun diye zararlarını okuyunca dondum kaldım ham propolisi kesinlikle kullanmalısınız ayrıca bu karışımda güney kore ginsengi olmalı 1 kg karışama göre 50 gr olması lazım ancak gerçeği olmalı karışım bu şekilde hazırlanıyor özü böyledir gerisine bakmayın birde hazır markaları almayın neden derseniz 1 kg karışıma 100 gr arı sütü olacakken 10 gr koyuyorlar propolis 50 gr olacak 10 gr koyuyorlar malzemeden çalıyorlar adı karışım yani kafasına takılan olursa bana sorsun tek tek anlatırım herkese şifalar olsun

X