Hematoloji - Kan bilimi İnsanın Kan gurubu sonradan değişir mi?

Puantiye

en güzeli hiç doğmamış olmak........
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2007
331
8
52
kan gurubum değişti????
a rh+ olarak bildiğim kan gurubum daha sonra yaptırdıgım tahlilde o rh + olarak çıktı. belki yanlış ölçüm yapılmıştır dedimve ikinci kez baktırdım ama yine aynı yani (o) çıktıkan gurubu değişirmiki acaba insanın?? bilgisi olan bana cevap verebilirmi rica etsem ,teşekkürlerr:sm_confused:

annemde çok uzun yıllar kan grubunu ab + diye bilirdi.hatta ab diye kartı bile vardı. bir gün kan verecekken ölçtüler b + çıktı. olmaz dedik, tekrar ölçtüler yine b+. değişik yerlere ölçtürdü yine b+ sanırım önceden yanlış ölçmüşler yada ölçümler karışmıştır.

peki kesin olarak nasıl öğreniriz? bi yerde başka öbür yerde başka ... hangisi doğru nerden bileceğiz ki...

ben küçükken (0) mış ve doktorlar büyüdüğünde değişir bir de ozaman bakarız demişler ama ben hala kan grubum ne bilmiyorum :KK70:

13 ekim salı ve benimde kan grubum 38 sene sonra degişti bugün.. yakında ameliyat olacam tahliller yapıldı ve kan grubum a+pozitif iken _a-negatif oldu bilgisi olan varsa paylaşırmı lütfen..

ben de ehliyet kursuna gidecegim için kan grubu kartı istediler die saglık ocagına gittim gecen ggün memur baktı a + cıktı 0 die biliodum senelerdir ama bunun değişmekle ilgisi yok arkadaşlar zamanında yanlıs ölçmüşler insanın kanı değişmez

hayertler ıcersındeyım olabılırmı böle bısey akannehir

Olabilir mi acaba :uhm: Kafam karıştı şimdi 0 rh + dediler banada belki yanlış ölçtüler benimkinide başımıza bişey gelse kan verseler tamam bitti.Bide ehliyete kimliğe yazıyolar yani önemli bişey oldugunda ordan bakıyolar kıllandım ya :sm_confused:

13 ekim salı ve benimde kan grubum 38 sene sonra degişti bugün.. yakında ameliyat olacam tahliller yapıldı ve kan grubum a+pozitif iken _a-negatif oldu bilgisi olan varsa paylaşırmı lütfen..

Mrb, benzer bir durum kuzenimde belirlendi bugün fakat 2 aylık hamile 2. çocuguna ve fazla bilgi vermediler testler başladı hemen kan grubu 0+ iken A- çıktı. yarın bebekle ilk çocukla ve anneyle ilgili testler başlıo sizde süreç nasıl gelişti, nedeni ne, tedavi uygulandı mı çünkü doktor bir süre sonra lösemiye dönüşebileceini sölemiş.En kısa sürede cvp yazarsanz umarm.

özel msj atmaya calıstım size ama arkds listenizde degildim... arkdslık yolladım kabul ederseniz sevinirim

çok ilginç :2: bende kan gurubu değişmez diye biliyorum.
hatta ilk çocuğuma hamilelğimde, yani 16 sene önce kan gurubumu B negatif çıkmıştı. o yüzden de eşimin kan gurubu 0+ olduğundan kan uyuşmazlığı var diye çok tedirgin olmuştum.
daha sonra 2005 yılında ehliyet alırken (kan gurubu kartı istiyorlar biliyosunuz)
orda da B+ çıkmıştı ve çok şaşırmıştım, hatta ölçümü yapan kızın stajyer olmasından dolayı yanlış ölçüm yaptığını düşünüp daha tecrübeli birine yeniden yaptırdım ve ozaman da B+ çıkmıştı.
ama bence kan gurubu değişmez, ilk yaptırdığım tahlili yanlış yaptılar diye düşünüyorum.
Allahtan kan gurubumu 10 sene yanlış bilmemden dolayı bir sorun olmadı, ilk doğumunda kan uyuşmazlığ var diye yediğim iğnenin dışında :)) bir sorun yaşamadım.

bu normal bir durum hanımlar. hiç telaş etmeyin. :)
kanda bulunan bir maddenin değişimi ile kan grubu değişebilir.
bu size zarar vermez,veremez. müsterih olun :)

değişmez yanlış ölçülmüştür. yani diyelim 20 yaşındasınız 20 yıllık kan gurubum değişti:p olur mu öyle şey ya 20 yıllık hayatınızda heryıl kan gurubu baktrdınız da 20 sinde 0 poztif bi anda 21inci yıl da a negatf çıkmış gibi konuşuyosunuz:KK70: demekki en başta yanlış ölçülmüş sizde öyle sanmışsınızdır bu zamana kadar:KK70: bu dünyada sadece bir kişinin başına gelmiş ve tıp dergilerine makale olmuş bu olay. bi de bu forumu okusaydı o doktorlar

Son düzenleme:
değişmez yanlış ölçülmüştür. yani diyelim 20 yaşındasınız 20 yıllık kan gurubum değişti:p olur mu öyle şey ya 20 yıllık hayatınızda heryıl kan gurubu baktrdınız da 20 sinde 0 poztif bi anda 21inci yıl da a negatf çıkmış gibi konuşuyosunuz:KK70: demekki en başta yanlış ölçülmüş sizde öyle sanmışsınızdır bu zamana kadar:KK70: bu dünyada sadece bir kişinin başına gelmiş ve tıp dergilerine makale olmuş bu olay. bi de bu forumu okusaydı o doktorlar:KK60:
kan gurubu değişen kızın haber buyrun bi bakın :KK70:
Kan grubu değişir mi, Ameliyat oldu, kan grubu değişti » Sağlık Diyet » HarikaBunlar

benimde çoçuklarım doğar doğmaz göbek bağından kan alındı,doktorların bana söylediklerine göre bir kaç yıl sonra tekrar kan guruplarını ölçtür dedi her an değişe bilir demişlerdi,değişmemeye bilirde demişlerdi, ölçtürdük fakat kan gurupları hep aynı kaldı.

X