pişik

sezin05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2007
304
1
Kızımın poposu ıslak mendili değiştirince pişik oldu.travocort kullanıyorum 2 gündür iyileşme yok hatta dahada kötüye gidiyor.kızlar lütfen iyi gelebilicek krem önerirmisiniz

Kızımın poposu ıslak mendili değiştirince pişik oldu.travocort kullanıyorum 2 gündür iyileşme yok hatta dahada kötüye gidiyor.kızlar lütfen iyi gelebilicek krem önerirmisiniz

canım ben sana deneyimimi iletayim canım hakıkı saf zeytınyağı ürüyordum bir hemen dene bak çok iyi gelecek hemen söndürüyor acısını alıyor 2.gündede kızarık yerler gitmeye başlıyor ama her altını aldığında altına süreceksın ister elinle ister pamukla valla ben ellerimle bol bol sürüyordum ha aklında bulunsun mesela ateşlendiğinde vucudunu komple zeytınyağı ıle masaj yapıyordum çok iyi geiyordu benım kızım şimdi 21 aylık hala zeytınyağı kullanırım pişik olduğu zaman..................

canım benim kızımında poposu ilk zamanlar çok kızardı dediler yazık daha çok küçük zeytinyağı sür sürdüm 2 gün sonra daha da kızarmıstı birde bebekyağı ve pamuk dene dediler onuda yaptım hiç bi faydası olmadı sonra niveanın ve sebamedin pişik kremlerini denedim ama kızarıklık hiç geçmedi.en son mustela yı kullandım 2.ci sürmemde kızarıklıktan eser kalmamıstı harika bi krem şimdi çok iyi bi dene istersen.32ytl di en son aldığımda.yanlız ıslak mendille sildikten sonra bir müddet kurumasını bekle yada kuru bi bezle sil

şimdiye kadar gittiğim eczanelerde vardı gecen başka bi yere sordum orda yokmuş

canım ben kızm poposu pişik oldumu zeytin yağını iyice yakıp soğuduktan sonra sürüyorum hemen geçiyo.yakmadan sürdümmü bi işe yaramıyo

geçmiş olsun canım bende kaanı hiç ıslak mendille silmem ılık su ve pamukla öyle alıştı yavrum dışarlarda mecbur kaldığımda ıslak mendille temizlediğimden hemen pişik olur ve bende hametan yada dermotrosdy kullanıyorum herikiside ii gelio

arkadasım benım kızımda olmustu neler denemedım kı zeytın yagı ozel kremler almanyadan bıle krem gonderdıler en sonunda dr bana eczanede ozel krem yabtırdı 3 krem bı arada ıkı sur gecıcek dıdı kızım altı resmen pısık dı etlerı soyuluordu 2 gunde gectı ve bıdaha pısık bıle olmadı eger denemek ıstersen ısımlerını yazıyım eczanecı hazırlıyıp verıyor

arkadasım benım kızımda olmustu neler denemedım kı zeytın yagı ozel kremler almanyadan bıle krem gonderdıler en sonunda dr bana eczanede ozel krem yabtırdı 3 krem bı arada ıkı sur gecıcek dıdı kızım altı resmen pısık dı etlerı soyuluordu 2 gunde gectı ve bıdaha pısık bıle olmadı eger denemek ıstersen ısımlerını yazıyım eczanecı hazırlıyıp verıyor

isimlerini söylersen sevinirim canım.bugün kızım hep ağladı senağlama bezi bağlayınca cığlık çığlığa ağlıyor.bir süre altını acık tutuyorum hava alsın diye biraz rahat etsin diye...çok üzülüyorummm..bugün sürekli ağladı

ay sormayın arkadaşlar ben şimdiye kadar yazmadım ama bizde doğdugumuzdan bu yana ara ara hep oluyo aysemin dedigi gibi etleri soyuluyo hatta dün hafif bi kızarıklık vardı bugün heryerini sarmış poposunu arası bile beline kadar olmuş bu seferki.neler verdi dr.lar şu yazdınızın hepsini kullandık almanyadan krem getirttim kıbrıstan en son fransanın bir kremini aldım solüsyonuyla beraber açıkcası en tuzlusuda bu.yok hiç bişe geçirmedi dr tekrar gittik ve elocon pomat diye bir krem verdi 2.ci sürmemde söndü kızarıklık şimdi elimin altında hep oluyo fiyatıda 12 ytl.çok hasasmış oğlumun teni dr.dogdugunda söylemişti zaten canım geçmiş olsun bir dene olmazsa benim yazdığım kremi dr.sor öyle kullan ama belki senin bebegine uymaz

cnm dr na sorabılırsın ama bence oda sana hemen bunları verıcektır hıc bı yan etkısı yok ve her bebek ıcın ıyı yazıorum ısımlerını bactroban 15 gr krem temetex 10 gr krem oceral 10 gr krem eczanecı zaten sana bu 3 unu hazırlayıp verıcek nasıl kullancagınıda soyleyecek 2 kere sur ınan bana anında gecıorr bendecok sasırmıstım :)

canım geçmiş olsun. bende ılık su pamuk kullanıyorum kızımda ıslak mendil pişik yapmada etkisi büyük. zeytinyağı dene canım.

pişik olayı sadece kullandığınız kreme bağlı değil arkadaşlar. kullandığınız bez bebeğin cildine uyum yapmıyorsada pişik oluyor. ayrıca her bebeğin ayrı cilt yapısı var, birine iyi gelen diğerine gelmeyebiliyor. ben kendi bebeğime doğduğundan beri sebamed pişik önleyici krem kullanıyorum 1 kere bile pişik olmadı.hatta bu hafta hastalandı antibiyotik kullandık, dr antibiyotik pişik yapar dedi krem verdi ama ben kremi kullanmadım, sebamede devam ettim, pişik falan oluşmadı.

evet mesela prima .huggıes yaramadı bagladımda hemen pişiyo.şimdi degişik kullanıyorum baby star üstüne bez tanımam harika bir bez bide evy baby nin kremlisini alıyoruz oda süper ıslak mendil uni baby genelde pamuk su tercihim bu aralar

canım ben hiç ıslak mendil kullanmadım doğduğundan beri ıslak pamuk kullanıyorum hem ekonomik he son derece sağlıklı ve özellikle hergün ikikesz pantenle kremliyorum ama büyüdükçe daha çok yakıyormuş idrari o yüzden trosyd pişik ve mantar kremi çok ii bence ıslak mendil kullanma derim. Kuzenimin kızı idrar yolları enfeksyonu oldu ıslak mendil yüzünden en sağlıklısı pamuk onu kullan aklında soru işareti kalmasın. geçmiş olsun bu krem kullan ertesi gün geçiyor artı ıslak bırakma popusunu mutlaka kurula çok geçmiş olsun canım

bende travazol kullandım ikinci gün gitmiştii pişigi baya pişik olmuştu bebeklerimin popoları...

cnm dr na sorabılırsın ama bence oda sana hemen bunları verıcektır hıc bı yan etkısı yok ve her bebek ıcın ıyı yazıorum ısımlerını bactroban 15 gr krem temetex 10 gr krem oceral 10 gr krem eczanecı zaten sana bu 3 unu hazırlayıp verıcek nasıl kullancagınıda soyleyecek 2 kere sur ınan bana anında gecıorr bendecok sasırmıstım :)

k1zlar benim oglumda aynen aysemin dedigi gibi etler soyuldu ta göbegine kadar iki kutu farkl1 ilac kullandim ama hiç fayda etmedi bana da eczanaeden hazirlanilan ilaç yazdi dr iyi geldi simdi geçti

X