MTHFR 677 heterozigot tek alel YARDIM.....

sido

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
929
2
merhaba arkadaslar.su an merak ıcındeyım.1 düsügümden sonra yaptırdığım testlerde MTHFR 677 heterozigot cıktı.bu tehlıkelı oolan turumudur? lutfen bılgısı olan yzsın.gebelıgımde ıgnemı olacagım yanı? benımle aynı durumda olan varsa cevaplarını beklıyorum . dıgerlerı normal cıktı. sımdıden cevaplarınız ıcın tesekkurler arkadaslar...:1no2:

kızlar bılgısı olan yazabılırse cok sevınıcem.cunku su an doktora sorma ıhtımalım yok ve cok moralsızım su an.....

merhaba sido öncelikle geçmiş olsun.bende kan pıhtılaşması nedeniyle 2 düşük yaptım seni çok iyi anlıyorum.sakın moralini bozma.ben de seninle aynı durumdayım.şuan coraspirin kullanıyorum.hamile kalıncada iğne vurulacağım.seninde durum aynı.allah hepimizin yardımcısı olsun.dua edelim birbirimize

merhaba sido öncelikle geçmiş olsun.bende kan pıhtılaşması nedeniyle 2 düşük yaptım seni çok iyi anlıyorum.sakın moralini bozma.ben de seninle aynı durumdayım.şuan coraspirin kullanıyorum.hamile kalıncada iğne vurulacağım.seninde durum aynı.allah hepimizin yardımcısı olsun.dua edelim birbirimize

sagol arkadasım.taıkı dualarım hem kendım hemde bebek ozlemı olan tum anne adyları ıcın...umarım asabılırız bu durumu...arkadasım bana faktör 5 proteın aktıvıtesı gıbı testler yapılmadı.sadece mhtrf heterozigot yazıyo.sana hangı testlerı yaptılar? tesekkurler

Faktor 5leıden - normal
Protrombın 20210 A mutasyonu normal.
Mthfr ( 677 T )Mutasyonu hetorozigot
Mthfr (1298)Mutasyonu Heterozigot
Protein C aktivitesi biraz yüksek 144 çıktı.diğer bütün tahliller ve yapılan vajinal ultrason ve diğer tahlillerin hepsi normal çıktı.

doktor bu fazktörlerin diğer pıhtılaşma olanlara göre daha az risk olduğunu söyledi.mesela benim tahlil sonuçlarıma göre düşüklerimin bundan da olmayabileceğini söyledi.ama riske atmamak için düşük doz claxiheparn olmam gerekiyormuş.kafam çok karışık yani bir belirsizlik içindeyim.üçüncü deneme aralık ayında.4 ay bekledim.allah hayırlısını verir inşallah.çok korkuyorum.allah kimseye böyle acı yaşatmasın.

doktor bu fazktörlerin diğer pıhtılaşma olanlara göre daha az risk olduğunu söyledi.mesela benim tahlil sonuçlarıma göre düşüklerimin bundan da olmayabileceğini söyledi.ama riske atmamak için düşük doz claxiheparn olmam gerekiyormuş.kafam çok karışık yani bir belirsizlik içindeyim.üçüncü deneme aralık ayında.4 ay bekledim.allah hayırlısını verir inşallah.çok korkuyorum.allah kimseye böyle acı yaşatmasın.

merhabalar...bugun 2 doktora gıttım ve sonucumu gosterdım.her ıkısıde normal kadın dogum doktoruydu. ıkısıde aynı seyı soyledı.aspırıne basla.folık asıt b vıtamını dedıler.ama ıgneye gerk yok dedıler.rısk azmıs dıye.ama senın sonuclarında 2 tane heterozigot vardı sanırım.bende sadece mhftr 677 heterozigot cıktı.faktör 5 te yaptırdım.ondada sorun cıkmadı. ama yınede tam olarak guvenemıyorum doktorlara.deneme tahtası olmak ıstemıyorum.acaba bu konuda uzmanlasan bı profama gıtsem dıye dusunuyorum.senın doktorun normal uzmanmı yoksa prof yada rısklı gebelık takıbı yapan uzman doktorlardanmı.neden bana ıgne vermedıler kı.anlayamadım.boyle oluncada guvenım sarsılıyo ıste.fıkır paylasımın ıcın sımdıdden cok tesekkurler.allah hepımızın kucagını doldursun ınsallahhh. cevabını beklıyorum canım

merhaba arkadaslar.su an merak ıcındeyım.1 düsügümden sonra yaptırdığım testlerde MTHFR 677 heterozigot cıktı.bu tehlıkelı oolan turumudur? lutfen bılgısı olan yzsın.gebelıgımde ıgnemı olacagım yanı? benımle aynı durumda olan varsa cevaplarını beklıyorum . dıgerlerı normal cıktı. sımdıden cevaplarınız ıcın tesekkurler arkadaslar...:1no2:

canım bizdede aynı sorun var üstelik benim eşimdede çıktı ben tüp bebek yaptırdım ilk hamileliğim düştü daha sonra ara ara kendiliğinden düşüklerim oldu şimdi ise yine tüp bebek yaptırıyoruz bu sefer pgt yapılacak ve transferden sonra heparin iğnesini vuruncaksın dedi doktorum tedavi süresincede 100 lük ecopirim kullanıyorum.

kızlar bılgısı olan yazabılırse cok sevınıcem.cunku su an doktora sorma ıhtımalım yok ve cok moralsızım su an.....

merhaba benimde kan pıhtılaşması sorunum var geçen yıl hamileliğim 6. ayında sonlandırılmak zorunda kaldı çünkü bebek beslenmemiş ve 1 ay geri kalmıştı şimdi yine hamileyim iğnelerimi yaıyorum hergün ve aspirin kullanıyorum sakın korkma iğneler küçük ve alışıyorsun özellikle göbek bölgesinden çok rahat oluyor aynı problemi başka bir arkadaş yaşamı ve 5 bebek kaybettikten sonra farketmişler şimdi iğnerden sonra sorunsuz bir doğum gerçekleştirdi sana geçmiş olsun

X