Doğuma Hazırlık Bebekleriniz için hangi marka ürünleri tercih ediyorsunuz..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

kelebegim

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
1.164
34
[S IZE="2"][/SIZE]

değerli aralık anneleri bir çoğumuz bütün alışverişlerini tamamlamıştır sanırım ama hangi ürünleri aldığınızı yazarsanız bizlerde bilgi edinmiş oluruz şimdiden teşekkürler...a.s.

Bana birçok eşyası hediye geldiği için fazla birşey almadım.Şampuan,sabun,pişik kremi ve bebek yağını Chicco aldım.Araba koltuğu hediye geldi,o da Chicco.Park yatağı Kraft.Bebek bezleri Huggies.Zıbın takımları genelde hediye geldi.Her çeşit marka var.Ben alırken %100 pamuk,yumuşacık olmasına dikkat ediyorum.Chicco mağazasını dolaşırken oradaki takımlara içim gitti.Hepsi inanılmaz yumuşaktı.Ama fazla pahalı geldi.Yani kaç defa giyecek diye düşünüp almadım.

Özellikle neyin markasını merak ediyorsun canım?Sen daha tamamlamadın mı eşyalarını?

bende chicco ürünlerini tercih ettim bakım kremleri ise sebamed aldım (şampuan vs) emzik tarak vs de bambino aldım..biberondada almadım ama avent diyolar

bende tüm eşyalarını tamamladım ama belli bir markaya bağlı kalmadığım için yanlışmı yaptım diye düşünüyordum açıkçası çhicco da aldım bebedorda dr.brawns ta o yüzden sizlerinde fikrini alayım dedim teşekkürler şimdiden.inş. aldıklarımızı sağlıkla kullanırız.

tulumların, battaniyelerin ve elbiselerin çoğu chicco ve mothercare.. çoğu hediye birkaç parçasına ben para verdim.. ama hepsini almaya kalksan gerçekten edoşun dediği gibi çok pahalı. bakım ürünlerini de chicco dan aldım ama bitince dalin almayı düşünüyorum.. tecrübelere dayanarak dalinin çok iyi oldugunu duydum.. arabamız, pusetimiz.. vs de chicconun. travel system.. biberon dr browns, emzik nuk aldım. bunlar da tecrübeli annelerden edindiğim bilgilerle alındı.. bana kalsa bi tek chicco markayı iyi bildiğimden gider onları da chicco alırdım heralde..

emzik, biberonlar ve sterilizatör chicco'dan,
tulum ve badiler chicco ve albiminiden, bir kısmıda karışık hediye geldi,
bezler prima,
park yatak babies,
temizlik ve bakım ürünleri nivea,
tırnak makası, kulak çubuğu, saç fırçası vs... gibi ufak tefekleri bebedor aldım.

puset vs. henüz almadık. chiccodan beğendik. ha bide pardon ikide ana kucağı aldık chiccodan :)

daha çok eksik var çoookkkk!

Ben tulumlarını( ayaklı tulumlarının eldıvenelerı kendı ustınde cok rahat kullanılıyor), batteniyesini Mothercare den aldım.Mobılyası Baby Parkdan. Emzık ve bıberonu Avent. Temızlık ve bakım urunlerının hepsını Mustela aldım. Puset ve anakucagını Maxı Cosı aldık. Bı de cok guzel corplar kot ve gomlek aldım GAP den ve Zara dan aldım. Yutrdısına cıktıgımda da daha hamıle kalmadan unısex bıseyler almıstım tam da sezonuna geldı dogumumuz. Sanslı olum benım.

ben şubat annesiyim ama yinede cevaplamak istedim :))
bakım ürünleri sebamed...ilk 2 ay ıslak mendil olarak uni baby yeni dogan sonrasında nivea kremli ıslak mendil kullanacagım...(ilk aylar uni baby kullanma sebebim saf su ve pamuk olması koku kimyaal içermiyor normalde ilk ay doktorlar pamuğu ıslatarak silin diyorlar ıslak mendil kullanmayın diyorlar ilk ay ama uni baby bu ürünü bu sebebpten cıkardı..üzerinde yazar zaten yeni doğan saf su+pamuk diye) tulumlar- battaniyeler- yelekler- aziz bebe-chicco-baska marka v.s karısık ...hastane cıkısları chicco+ baska marka+kotlar elbiseler tintini+bücürük+wenice....araba koltugu puset jane marka...bebek bezi prima...havlusu aziz bebe...daha yazmadgım cok sey var karısık yani farklı marlkalarda var daha görümceler elti ablam annnem kayınvalide 1 er hurc hazırlamıslar onlar ne marka bilemiyorum daha görmedim...

Açıkçası ben pek fazla bişey almadım. Daha doğrusu gerek olmadı. Arkadaşımın ilk bebeği aralık doğumlu ama 2.si nisanda doğduğu için bir sürü kıyafeti giydiremedi ve bana verdi. Hepsi de çok güzeller. Zaten 2. bebeği düşündüğüm için oğlumun kaliteli ve yeni olan bir sürü eşyasını saklamıştım. Bu nedenle zevk için birkaç parça bişeyler aldım. Ama en severek aldığım da gap marka siyah rugan patikleri... Bu arada bakım ürünü olarak uni nin yeni doğan için özel üretilen şampuan ve ıslak havlularını, deterjan olarak da dalin in sıvı bebek deterjanı ve yumuşatıcısını aldım.

arkadaşlar ben aldığım bütün ürünleri çevremdeki birçok kişiye ve tanıdığım sağlık personeli arkadaşlarıma sordum. tavsiyeleri düşünüp internetten araştırıp ona göre aldım..
bebek bezi: prima
şampuan, pişik kremi, vücüt losyonu vs: sebamed
beşik: jenny park yatak
bebek arabası ve puşet: kraft matrix serisi (katlanınca çok küçülüyor ve ayakta desteksiz duruyor)
_DURU_24 arkadaşımın dediği gibi yenidoğan pamuklu mendili ve mutlaka pişik olmaması için yağlı bakım mendili unı baby yi şiddetle tavsiye ederim.
zıbınların markası çok önemli değil bence önemli olan %100 pamuk olması...
deterjan olarakta içerisinde daha az katkı maddesi olduğu için hacı şakiri tavsiye ederim.

kızlar bende kıyafetlerde çok marka aramadım ne bulursam aldım ancak bakım seti,biberonu,emziği,biberon termosu,tırnak makası,göğüs pedi,ateşölçeri ve bebek arabasını chiccodan aldım park yatağını kraft aldım deterjan hacışakir yumusatıcı dalin ve bezleride prima oldu kızımın.

arkadaşlar biz bu uni nin pamuklu mendilini nerelerden buluruzzzzzzzzz..............

cepa nın içindeki joker mağazasında gördüm ben ank da başka bilmiyorum, her markette yok ama

teşekkür ederim ezgiciğim yardımın için.evet dediğin gibi her markette yok... :CüvCüv:

yenı dogdugunda pamukla temızlıyebılırsınız.

ben nıveanın ıslak mendılını bır ay kullandım sonra dalının kullandım

bebek bezı prıma

uni baby yeni dogan ıslak mendillerinin sadece 24lüsü var sanırım oda cok az geldi bana baskada fazla sayıda olanını görmedim sanırım sadece 24lüsü var dimi

öncelikle herkese selamlar, çok faydalı bir başlık olduğunu düşündüğüm için ön sıralarda olması gerektiğini düşünüyorum.4 aylık hamile olduğum için daha bişeyler almaya başlamadım. ınşallah bende almaya başladığım zaman sizlerle bu sayfadan paylaşırım.
tecrübeli annelerimizden ve anne adaylarımızdan aldıkları ürünleri, tecrübelerini vs. bizlerle paylaşmalarını diliyoruz.
Sağlıcakla kalın, sevgilerimle

ben düşünüyorum, doktorum jonhson baby yağı kullanmamı önerdi, ama forumlardan okuduğum kadarıyla niveanınkide iyiymiş

X