kizlarr devam mamasıyla yapılan yoğurt tutmuyo:(

ecenaz07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
95
0
ek gıdalara baslamamız yakın ya kızlar süt yasak deninince aptamilin devam mamasıyla yoğurt denedim sonuç hüsrann hiç yogurta benzemedii. evde sütle yogurt mayalarım tutar.
bebisim için yoğurt deneyim dedim devam mamasıyla olmuyor çok sulu oldu mama gibi bebislerimmize yoğurt nasıl yapacaz sütle yapmayın diyorlar off ya yogurt vermemiz şart nasıl yapacağız:dilcikar:?

kısss sen yanlış anlamışısın hiç sütsüz yoğurt olurmu
iice kaynatıp taze taze yapıcaz çok güldürdün beni valla

ben yalniş anlamadimki sen takipte gec kalmışsın ilk bebek galiba neden googleye devam mamasından yoğurt yazıp çıkan sitelere bir göz atmıyorsun? en az 1 yaşına kadar inek sütü önerilmiyor cnm..

ecenaz bende çok güldüm kış güneşinin dedigi gibi mayalıyosun sütü .tutunca hemen yediriyosun ertesi gün yine taze yapıyosun arkadaşım

Kızlar bikaç kişiye sordum
normal sütaş yoğurttan ağzına bi damla bi damla alıştırmak adına verdiklerin söylediler
ben yapmadım 3 buçuk aylık benim kızım da,,evde mi yaparım nasıl olur bilmem
ya da bebek için yoğurt yapıcılar var tutturmak zor nede olsa mesela ben hiç yoğurt mayalamadım bilmem ki nasıl tutturulur

valla ilk çocuğum değil canım 3.cü
ben de çok araştırıyorum ama hiç duymadım böle bişey açıkçası bana saçma geldi
böle bişey varsa bile tamamen ticari dir yani mama firmaları çıkarmıştır diyede düşündümmmm

Yoğurt: İkindi öğününde verilmelidir. 1-2 tatlı kaşığı başlanır ve miktarı zamanla artırılır. (Saat 15.30-16.00) Vereceğiniz yoğurdun pastörize sütten mayalanması tercih edilmelidir. canım bu yazının devamıda ekbesinlerde onuda oku çok güzel bilgiler

tatlım yoğurt mayalamak çok kolay
ben su bardağında günlük mayalıyodum öbür çocuklarıma
ayrıca hazır yoğurtların içindede katkı maddesi olbilio onlara herşeyin en doğalını vermeliyiz değilmi

formül mamalarla yoğurt mayalanmazzzzzzzzzz:))))))
bak ben yaklaşık 10 denemeden sona başarılı oldum şimdi harika yoğurt çalıyorum. tarif edim(çalıyorum ya artık):
100 gr. kadar sütü cezvede iyice kaynat. kavanozunun içine boşalt.(kavanoz da ısınsın) parmağınla kontrol et parmağın yanmayacak bir sıcaklıkta olacak. sonra 1 çay kaşığı yoğurdu kaynattığın sütte iyice erit. kavanozdaki süte boşalt ve karıştır. sonra iyice saracaksın ki mayalansın. 5-6 saatten fazla tutma.

zeseze aynen öyle hayatım parmaklarına saglık kız çok çalma bizede kalsın.bu arada kendi sütümü yine mayaladım bakalım bu safer tutacakmı valla heray denicem tutana kadar

kızlar bende biliyorum yoğurt nasil mayalanir bende çocuklarima günlük mayalar kavanozda yedirirdim o zaman inek sütü zararlı falan yoktuu çocuk bebek sitelerinde görünce şaşırdımda denedim yani devam mamasından mayalanmaz zaten forumları hep okudum mayalayanların hiç biri tutmamış :))
ertug anne sütünden denemeyi senden duydum devam mamasindan yogurtuda forumlarda gördüm.
kış güneşinin dediği gibi olabilir ticaridir mama firmaları çıkarmıstır sanki mamaların az satışları varda:))

güzelim inek sütünün doğrudan verilmesi sakıncalı. yanlış anlamışsın heralde. muhallebi ve yoğurt olarak endirekt kullanılabilir.

ertuğcum ben annesütü kaynatıldığında besin değerlerini yitiriyor diye biliyorum ama yine de bir araştır.

ya arkadaşlar ek gıda için biraz erken değilmi benim kızım 25 temmuz dogumlu dr önümüzdeki ay ek gıda başlıycaz dedi.
ama ben bazı şeylerden tattırmaya başladım şimdiden alışsın diye.

ertuğcum ben annesütü kaynatıldığında besin değerlerini yitiriyor diye biliyorum ama yine de bir araştır.

canım kaynatmadım sıcak suya koydum birazcık veeeeeeeeeeeeeee evet kızlar çok katı degil ama sütümden çok katı olmuş tuturdum valla ben kendi yogurdumu kendim yapıyorum ne güzel yaaaaaaaaaaa:teytey:

sırnaşık şeykıssss sen de bi alemsin
zaten sütünü alıyo nediye yoğurt yapıon:roflol:

canım kaynatmadım sıcak suya koydum birazcık veeeeeeeeeeeeeee evet kızlar çok katı degil ama sütümden çok katı olmuş tuturdum valla ben kendi yogurdumu kendim yapıyorum ne güzel yaaaaaaaaaaa:teytey:

hadi bakalım yarasın tosunumuza

ya arkadaşlar ek gıda için biraz erken değilmi benim kızım 25 temmuz dogumlu dr önümüzdeki ay ek gıda başlıycaz dedi.
ama ben bazı şeylerden tattırmaya başladım şimdiden alışsın diye.

katılıyorum canım sana ayy gerçekten erken degilmi ben kızıma hiç bişey vermiyorum sadece anne sütü sizlerin yazılarını okudukça acaba ben mi geç kaldım diyorum yaa bu kadar erken başlamak dogrumu ek gıdaya erken başlamakta geç başalmakta bagırsak ta problemler açıyomuş bilmem artık walla aklım karıştıııı

bebeklere ek gıdalar ne zaman verilir bebeklere hangi ek gıdalar verilmelidir ek besinler ne zaman verilmelidir bak canım burda yazıyo neler vericemiz devam mamasıyla yapılan yogutlar hiç olmuyomuş bütün yorumları okudum.ben kendi sütümden denemiştim o zaman çok suluydu şimdi baya yaglı aklıma getirdin valla dur bidaha deneyin belki tutar
tuğbaccığım vallahibundan ıkı ay önce yazmıştın sütümla yoğurt denedin diye inana bana tüm arkadaşlarıma nalatıyorum çok zekisin kesinlikle..:nazar:
bide sana ne diyeceğim benım şu süt sağma makinesi hiç işime yaramadı senın kaç dakikada kaç cc tutuyor:ecrin_bebek:ertuğu öpüyorum

X