Eskileri deerlendirme, geri dnm.

mihmandar

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2007
459
2
60
evde eski penyeler vardı atmayada kıyamadım, birde çocukların ve sevdiği penye giysilerdi bende onları kalınlıklarına göre şeritler halinde keserek HATIRA KİLİMİ ördüm, sacaklarda penyeden 10 numaralı şişle ördüm.[/

resim005hh0.jpg
[/IMG]
resim009av6.jpg
[/IMG]

Son düzenleme:
çoook güzel olmuşşş...
ben de daha geçen hafta bir koli yazlık penye attım, hiç aklıma gelmedi böyle kullanmak...
elinize sağlık fikir olarak aldım bunu, mutfak masalarının üzerine de şömentabla şeklinde güzel olur.

Son düzenleme:
çok güzel olmuş, kestikten sonra penyeleri direk mi ördünüz yoksa ip haline getirmek için farklı bir şey mi yaptınız?

keske bu yaziyi daha önce okusaydim ,birsürü attim ,atmasaydim bende paspas örerdim,güzel fikir

çok güzel olmuş, kestikten sonra penyeleri direk mi ördünüz yoksa ip haline getirmek için farklı bir şey mi yaptınız?

hayır hiç birşey yapmıyorsunuz mesela tişörtünüzün ya da eskiyen atletinizin etek ucundaki katlı yeri kesip attıktan sonra etek ucundan başlayarak yaklaşık 2cm kalınlıkta çevire çevire hiç koparıp kesmeden koltuk altına kadar kesebilirsiniz diğerlerinide bu şekilde kestikten sonra sadece ekleme yapacağınız yere bir düğmük atarak yada iğne ile iki parçayı dikerek birleştirebilirsiniz.

ben şişle ördüm ama isterseniz tığ ilede örebilirsiniz, daha tok bir paspas elde edebilirsinz.

Canım çok güzel olmuş güle güle kullan evdeki eskileri değerlendirmek için iyi fikir kardeşimin o kadar çok penyesi varki yırtılmış çoğu bayramda topliyim bari:)

çok güzel olmuş çok güzel bir fikir hemde kullanışlı çok beğendim ellerin dert görmesin

X