Bebek Beslenmesi anne sütünü artıran şeyler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bence en güzeli uyku ama elinize geçerse olur da kızım bir iki saat uyursa doyuracak kadar oluyor umarım birgün süt aktığını da görürüm

a.s.canım üzme kendini mutlaka oda olacaktır. kızımda sütlerim hep akardı ama
oğlumda hiç akmadı buna karşı kızım hep alt sınırda kilo aldı oğlum ise
daha iyi kilo aldı. şimdi yürümeye başladı bir dakika bile durmuyor tabii
kilo alımıda çok yavaşladı.
sütüm artsın diye 4 ay boyunca benimde yiyip içmediğim kalmamıştı
ama gördüm ki sütü artıran şeyler MORAL ( bu çok önemli) su ve dinlenme.
dikkat ettiysen uyku demiyorum çünkü bende senin uykuya hasret kalanlardandım
hala da benim yaramaz annesini uyutmamak için direniyo...

benimde sutum cok ama benimki doymuyor :) her 3 saatte bir 120 ml toz mama veriyorum sizler nasil yapiyorsunuz sutunuz yetiyormu ????

Kızımın doktoru sadece bol su içmemi, aşı için gittiğimiz sağlık ocağındaki
doktorsa yeşil soğan ve bozanın bu konuda başarılı olduğunu söyledi.
Herkesin bu konuda bir yiyecek veya içecek önerisi var.
Ben kendi adıma, bir şeyin sütü arttıracağına çok inanırsanız zaten kendiğinden arttığına
inanıyorum. Zevkle bebeği emzirmek. emzirirken rahat olmak gerekiyor.
1. ayımız bitti anne ve kayınvaldem sürekli bana şunu ye bunu ye deyip durdular.
Kilo aldığımı hissediyorum korkudan basküle çıkmadım.
Bebeğin uyuduğu saatlerde uzanıp dinlenmek, günde 3 öğün yemek yemek ve bol bol
su içmek.
Ben de ilk zamanlar sütüm az diye bunalıma giriyordum. Bazen mama veriyordum
aç kalmasın diye. Bebek emdikçe süt artıyormuş. Zamanla düzene giriyor.

kızlar valla benimki öle akmıyo ama süt için hemen ardından da pekmezi sulandırıp için bayağı işe yarıyo ama dereotunu çiğneyip su içiyorum demiş arkadfaşın biri denemek lazım hemen bi deneyim bari.bozayı pek sevmem ama kızım için onu da denerim.

benim süt çok az olduğundan herşeyi denedim günde 3 litreye yakın su içiyorum
faydasını gördüğüm tek şey ise mısır konserve mısırı alıp yağda biraz çeviriyorum biraz da tuz hem çok lezzetli hem de sütüm arttı biraz bir de humana tabi mutlaka günde iki fincan içiyorum

benim sütümde azalıyor giittikçeeee:KK43:neler denemedim ki.yazdıklarını hep denedim.ama azalıyor.göğüslerimden belli.birde çocuğum tutamıyor çok yumuşak olduğu için göğüsümüüü:KK43:

ben humana ve en az 3 litre su oneririm ve de elinize gecerse dinlenmek ve uyku...
doktorum pizza hamurunu onermisti mayali yiyecekler yani ama kalici kilo dogumdan sonra alindigi icin dikkat ediyorum ben o yuzden bence en guzeli su...

her zaman duş almak mümkün olmayabiliyor,
şimdi zaten kışa da girdik.
göğüslerinizi arada sıcak buhara tutun ya da sıcak havlu koyup bekletin,
sütü gerçekten akar hale getiriyor..

yurtdışında rivella adında çok lezzetli bi içecek var hatta isviçrenin milli içecekleri arasında:)
peynir altı suyundan elde ediliyor ve nasıl süt yapıyor tahmin bile edemezsiniz annem kullanırdı ordan biliyorum bizde nasiplenirdik :)

Arkadaşlar emzirme döneminde Hızlı kilo vermeyi vadeden diyet ve ilaçları uygulamayın.
- Sütünüzü arttıran en önemli besin sudur.Günde en az 2,5 – 3 litre su içmelisiniz, çünkü sütün önemli bir kısmı sudur.
- Kalsiyumdan zengini olan süt,yoğurt ve peyniri düzenli olarak tüketmelisiniz.Her gün 1 adet yumurta veya 1 porsiyon etli sebze veya kurubaklagil yemeği yemeye özen göstermelisiniz.
- A Vitamininden zengin havuç,yeşil yapraklı sebzeler,kayısı gibi besinleri,beslenme programınızda sık bulundurmalısınız.
- Vitaminlerin zengin bir kaynağı olan taze sebze ve meyveleri her gün düzenli olarak tüketmelisiniz.
- Yediğiniz yiyeceklerin besleyici değerini korumak ve özellikle anemiyi (kansızlığı) önlemeniz açısından,yemeklerinizle birlikte çay içmemelisiniz.
Kaynak Acıbadem Beslenme ve Diyet raporu

14 aylık kızımı hala emziriyorum ve çok şükür sütün kalitesi miktarı güzel 2 yaşına kadar devam etmek istiyorum inşallah..Çünkü anne sütü mucizevi bir sıvı yerini başka bir şey tutamaz..

irmiğin de bana çok faydası oldu emziren her arkadaşıma öneririm inanılmaz artırıyor sütü
Ara sıra şu tarifi de uygulamanızda fayda var
1 adet muz
2 adet şeftali
15 adet vişne
10 yemek kaşığı irmik
3 yemek kaşığı nişasta
5 su bardağı süt
1 su bardağı toz şeker
HAZIRLANIŞI:
Şeftalileri soyduktan sonra dilimleyin. Küçük bir tencereye alın, 1 çay bardağı su ve bir çorba kaşığı toz şeker ekleyip 4 dakika kadar pişirin. Çukur bir tencerede mısır nişastası, tozşeker, irmik ve sütü kaynayıncaya kadar karıştırarak pişirin. Kaynadıktan sonra düz bir kalıba dökün, soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra üzerini muz, vişne ve şeftali dilimleri ile süsleyin.Afiyet olsun

Arkadaşlar benimde 25 günlük bir bebegim var emziriyorum şimdilik idare ediyorum ama ben hiç su içmeyen biriyim günlerce 1 bardak su içmedim zaman olur süt için bol bol su diyorsunuz ben şimdi ne yapacam nasıl su içecem

Arkadaşlar benimde 25 günlük bir bebegim var emziriyorum şimdilik idare ediyorum ama ben hiç su içmeyen biriyim günlerce 1 bardak su içmedim zaman olur süt için bol bol su diyorsunuz ben şimdi ne yapacam nasıl su içecem

canım ben de öyledim.Su hiç içmezdim.SEn yanında bir şişe al emzirirken bebeğinle uğraşırken iç zorla ben hep böyle yaptım.Zamanla su içmeyi alıştım şimdi günde iki litreyi bitiriyorum.Bende yükarda sayılı şeyleri hepsi denedim bazıların faydasını gördüm bazıların o kadar değil.Her kadın her vucut farklı.Bende sütümü azılan şey üzüntüydü.Ailemden uzak yalnızlık sonra bebeğim emmeyi reddeti bunlar beni çok üzdü.Ama ben artık bir anneydim ve kendimi değil bebeğimi düçünmek zorundaydım.Moralini hep yüksek tutmayı çalış.Bol bol su iç.Ben bir ayva suda kaynatıyorum biraz şeker ekliyorum komposto yani.Çok faydasını gördüm.Maydanoz truşu limon tuzlu yeyecekten uzak dur onlar sütü azaltıyor.yiyeceklerin hep çorba türünden olsun.Su içemiyorsan ıhlamur rezene çayı iç.Havuş da sütü artıyormuş.Bide ada çayı da sütü azaltıyo içme.

kesinlikle bol su tüketimi ve doktorumuz bize ısırgan otu tohumu 75 gr ezilecek iyice ve 500 gr bal ile karıstırılıp macun gibi gunde dort kez bir tatlı kasıgı diye onermisti balık yemi gibi kokuyor ısırgan otu tohumu ezilince :)) ama faydasını gorursunuz...

valla en önemli şey morallllll.bende sütüm yetmiyor diye o kadar araştırmalar yaptım neler denedim yok olmuyrdu şimdi hiç takmıyorum ve bol bol su içiyorum damacananın başından hiç ayrılmıyorum valla:))

başka başlıga da yazdım.

herkesi bünyesi farklı.ne kadar düzenli besleniyorum,3 lt den fazlaa su içiyorum.1 lt ye yakın süt içiyorum.ısırgan otu ve malt hapı içiyorum.vitamalt içiyorum.aktardan özel çay aldım onu içiyorum.milupa ve humananın still teasini ve milupanın rezene çayını içiyorum.kaymaklı bisküvi yiyorum.meyve olarak ayva yiyorum.yemeklere bol soğan koyuyorum.gayet stressizim,mutluyum..bunlara rağmen mama takviyesi yapıyorum yetiremiyorum kızıma süt

komşum ise ymek yememiş düzenli,sigara biçmiş sütü fışkırıyomuş.varın siz düşünün

başka başlıga da yazdım.

herkesi bünyesi farklı.ne kadar düzenli besleniyorum,3 lt den fazlaa su içiyorum.1 lt ye yakın süt içiyorum.ısırgan otu ve malt hapı içiyorum.vitamalt içiyorum.aktardan özel çay aldım onu içiyorum.milupa ve humananın still teasini ve milupanın rezene çayını içiyorum.kaymaklı bisküvi yiyorum.meyve olarak ayva yiyorum.yemeklere bol soğan koyuyorum.gayet stressizim,mutluyum..bunlara rağmen mama takviyesi yapıyorum yetiremiyorum kızıma süt

komşum ise ymek yememiş düzenli,sigara biçmiş sütü fışkırıyomuş.varın siz düşünün

sürekli arttırma çabasındasın ve ne yesem de arttırsam diye düşündüğün için olmuyor.bak komşuna sigara içecek kadar umursamazmış o yüzden fışkırmışşşşşş:))bende öyle kafayı yiyordum ne yesem artmıyor diye hayıflanıyodum.şimdi hiç takmıyorum sütüm öyle fışkırmıyor ama yetiyor.işin sırrı bol su ve boşvermişlik.tecrübeyle sabittir.ne yesem artmıyo mantığıyla yediğin için artmıyor.positive düşünce şart.

X