Bebek Beslenmesi anne sütünü artıran şeyler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sürekli arttırma çabasındasın ve ne yesem de arttırsam diye düşündüğün için olmuyor.bak komşuna sigara içecek kadar umursamazmış o yüzden fışkırmışşşşşş:))bende öyle kafayı yiyordum ne yesem artmıyor diye hayıflanıyodum.şimdi hiç takmıyorum sütüm öyle fışkırmıyor ama yetiyor.işin sırrı bol su ve boşvermişlik.tecrübeyle sabittir.ne yesem artmıyo mantığıyla yediğin için artmıyor.positive düşünce şart.

haklısın ya,aman mama vermeyeyim diye kastım kendimi.halbuki mama yese nolacak.mamayı kestim sürekli seni emsin dediler bu sefer çocuk kilo vermiş,hepten üzüldüm.millet de soruyo sürekli kaç kg oldu diye.40 günlük daha 4 kg olamadı yavrum.sıkıldım artık süt süt süt:ecrin_bebek:

çok enteresandır bu konuyu okumadım imdiye kadar..birkaç gündür burçak bisküviye takıntılıyım acayip yiyorum ve sütüm coştu:nazar: sebebini buna bağladım şimdi..

bi damacanayı tek başıma 2 günde bitiriyorum tabi zorla değil kendimi bildim bileli suyu çok içerim ben
hiç sütü şu artırır bu atrırır sütüm azmı çokmu derdine düşmedim
oğlişimde gayet sağlıklı çok şükür..
psikolojik olarak rahat olmak ve sıvı tüketimi kesinlikle
özellikle suuu

a.s.canım üzme kendini mutlaka oda olacaktır. kızımda sütlerim hep akardı ama
oğlumda hiç akmadı buna karşı kızım hep alt sınırda kilo aldı oğlum ise
daha iyi kilo aldı. şimdi yürümeye başladı bir dakika bile durmuyor tabii
kilo alımıda çok yavaşladı.
sütüm artsın diye 4 ay boyunca benimde yiyip içmediğim kalmamıştı
ama gördüm ki sütü artıran şeyler MORAL ( bu çok önemli) su ve dinlenme.
dikkat ettiysen uyku demiyorum çünkü bende senin uykuya hasret kalanlardandım
hala da benim yaramaz annesini uyutmamak için direniyo...

moral gerçekten çok önemli
2 çocuğum var.oğlum doğar doğmaz hastanede yattı 1 hafta
üzüntüden sütüm yoktu
üstelik sağmama rağmen

kızımı emziriyorum çok şükür
akmıyor ama şimdilik yetiyor sanırım

kızlar valla benimki öle akmıyo ama süt için hemen ardından da pekmezi sulandırıp için bayağı işe yarıyo ama dereotunu çiğneyip su içiyorum demiş arkadfaşın biri denemek lazım hemen bi deneyim bari.bozayı pek sevmem ama kızım için onu da denerim.

dereotu bebeğin gaz sorunu içinde çok faydalı

başka başlıga da yazdım.

herkesi bünyesi farklı.ne kadar düzenli besleniyorum,3 lt den fazlaa su içiyorum.1 lt ye yakın süt içiyorum.ısırgan otu ve malt hapı içiyorum.vitamalt içiyorum.aktardan özel çay aldım onu içiyorum.milupa ve humananın still teasini ve milupanın rezene çayını içiyorum.kaymaklı bisküvi yiyorum.meyve olarak ayva yiyorum.yemeklere bol soğan koyuyorum.gayet stressizim,mutluyum..bunlara rağmen mama takviyesi yapıyorum yetiremiyorum kızıma süt

komşum ise ymek yememiş düzenli,sigara biçmiş sütü fışkırıyomuş.varın siz düşünün

yok artık .......:KK15:

benim sütümde azalıyor giittik:KK43:neler denemedim ki)mama takviyesi yapıyorum.ama yinede emzirmeyi kesmedim.yeterince suda içiyorum.Ne yapmam gerekiyor?

çok enteresandır bu konuyu okumadım imdiye kadar..birkaç gündür burçak bisküviye takıntılıyım acayip yiyorum ve sütüm coştu:nazar: sebebini buna bağladım şimdi..

burçak bisküvi mi?bir o kalmıştı denemediğim hemen gidip alıyorum..sağolun :)
benimde 16günlük bi kızım var..sütüm çok az geliyor.her duyduğumu yapmaya çalışıyorum.birde kafaya çok taktığım için az geliyor sanırsam ama elimde değil ki :KK43:

bende tansaşta falan satılıyor malt içeceği içtim,doktorum programında bir kür hazırladılar.internet sitesinde bulabilirsiniz.kuru yemiş ve meyvelerden yapılan.suyunu içtim,meyvelerinide marmelaqt yaptım hergün 2kaşık yiyorum.bol su tüketmeye çalışıyorum..birde bir tanıdığım ibrşey tavsiye etti.4-5inciri küçük küçük bölüyorum 2su bardağı su ile kaynatıyorum.incirlerin özü çıkınca o sıvıyı içiyorum..

inşallah hepimizinde sütleri bol bol gelirde bebeklerimizi besleyebiliriz :)

Merhaba arkadaşlar, yakın zamana kadar ben de bu konuyu çok ciddi araştırdım 5 aylık bi kızım var dünyalar tatlısı hayatımda en çok istediğim şey ona ilk 1 sene anne sütü verebilmek. İnanın en büyük armağan, en büyük şifa bu bebeklerimiz için ama sütüm çok azdı çok sıkıntı çektim sonra araştırdım bana promalt anneler için sütü artıran malt içeceği önerdiler 1 aydır kullanıyorum günde 1 kutu içiyorum bende işe yaradı bulmak isteyenler bilmeyenler için burada paylaşıyorum nereden alabileceğinizi de. Link verecektim direkt ama çıkmıyor malesef :KK43: promalt alkolsüz malt içeceği kullanın arkadaşlar ebebek mağazalrında da internet sitesinde de satılıyor. En azından deneyin ben gerçekten faydasını gördüm.
Son olarak anneler lütfen vazgeçmeyin bebeğinizi emzirin inanın onlara en büyük hediye bu...... :emir_bebek:

X