Bebek Beslenmesi anne sütünü artıran şeyler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeynepxoxzdil

aşkların en tatlısı Giray
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
1.671
10
53
Slm arkadaşlar
hepimiz malum emzirmek için çaba sarfediyoruz bende size yardımcı olmak için öğrendiklerimi paylaşmak istedim.
Kardeşim dr haftasonu geldiğinde anne sütünü artırmak için bol bol BOZA ve ETİ BURÇAK bisküvisini önerdi.bisküvideki malt sütü artırıyormuş,bozada mayalı olduğu için keza yine aynı.bilginiz olsun istedim inşallah hepimizin sütü bol ve gür olsun.:nazar:

ben de kompostu ve tahin helvasından memnun kaldım , üstelik humana da hakkat süper ........... denemedim ama soda içmem tavsiye edildi limonlu içersen bebeğin ishal olmaz dendi bilemiyorum ama ...............................bir de mevlüt okutunca un helvası yaptık biraz da fazlaca yaptık ben gidip gelip yedim 1-2 gün ve o günlerde süt resmen fışkırdı tesadüf mü bilemiyorum , hafta sonu tekrar yapıp denemek istiyorum ..............................sıvı tüketiminin önemi tartışılmaz aslında da ama yine de azalabiliyor işte bu gibi gıdalarla takviye iyi oluyor

1 cc sut uretimi icin 3 kalori almak gerekiyormus,tatlilarin kalori miktari yuksek oldugu icin herturlu tatli ve kalorisi yuksek yiyecekler sut miktarini arttiriyormus.

benim süt çok az olduğundan herşeyi denedim günde 3 litreye yakın su içiyorum
faydasını gördüğüm tek şey ise mısır konserve mısırı alıp yağda biraz çeviriyorum biraz da tuz hem çok lezzetli hem de sütüm arttı biraz bir de humana tabi mutlaka günde iki fincan içiyorum

valla içmediğim kalmadı su tahin humana burçak bisküvi uyku hoşaflar kayısı suları dereotu marul uyku tabi son saydığımı yapmayalı uzun zaman oldu

bence en güzeli uyku ama elinize geçerse olur da kızım bir iki saat uyursa doyuracak kadar oluyor umarım birgün süt aktığını da görürüm

roka da arttırıyormuş, ben deney yaptım bol su içersem göğüs pedi dayanmıyo içmezsem göğüs pedi hep kuru oluyo yani en büyük fayda suda

ıncırı deneyın derım.ıkı ıncırı bolup ıkı su bardagı suda kaynatın ve ıcın.ısırgan otu da ıse yarıyor.ama bulgur hakıkaten sutu arttırıyor

ayyy ne güzel herkes birşeyler önermiş ağzımın suyu aktı valla:)) en güzeli sıvı elbette ama ben bozanın çok faydasını gördüm çok şükür süt sorunumuz şimdilik yok banyo da çok iyi geliyor.ama en güzel olanı bizler için zor da olsa uyku.ne bulursam yiyip içiyorum valla yeterki süt olsun diye.hepimize bol sütlü günlerrrrrrrrrrrrrrrrr:))

merhabalar, ben dereotunu sabah cigniorum üzerinede su iciyorum bol bol, cok artiriyo bence herkez denemeli birde isirgan otu diyenlere dikkattt::::!!!!!!!! diyorum tam tersi etki yapar cünki isirganin özelligi ödem söktürücüdür bana hastanede yasakladilar ayaklarimin sis olmasina ragmen ictiginiz sivi idrarla gidiyor sonuc sütü yapacak sivi kalmiyor vücutta SAKIN SAKIN

Öncelikle humanayı tavsiye ediyorum arkadaşlar.Bol sıvı ve süt tüketimi.Birde pekmezi şulandırıp içiyorum ben gece yatmadan önce çok güzel süt yapıyo hatta akıp geceliğimi ıslatıyor.:roflol:

X