Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kuru Maya ile Sac Dökülmesine Karsi Mucizevi Tarif

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
mayanın saçınıza faydası oldumu bilgi verirmisin :KK43:

canım benim şu an kafamda maya var ve az sonra yıkayacağım :KK70: umarım işe yarar da hemen koşup söylerim çünkü yıkarken bir ton tararken bir ton sabah düzeltirken bir ton süreeekli dökülüyordu inşallah işe yarar

ben de yaptım bakalım inşallah faydası olur.sarımsaklı şampuan kullanınca dökülmeyi durduruyo saç çıkartıyo dediler ama ben de işe yaramadı maya çözüm olur inşallah

kızlar merhaba,
ben bu maya maskesini uyguladım bahsettiğinz gibi tamamen durdurmadı dökülmeyi yine bayağa dökülüyo ama eski dökülmesine göre %25 azaldı.
acaba uygulama sayısı arttıkça etkisini ona bağlı gösteriyo olablir mi , yoksa ilk uygulamada durdurmadıysa etki etmez mi ? :KK43::KK43::KK43::KK43:

slm arkadaşlar zinco adlı kan hapını internette ararken burayı buldum ve iyiki de bulmuşum diyorum
saç dökülmem için bu kürü bugün uygulamaya başlayacağım yazılanlardan sonra...
benim saç dökülmem kansızlık ve demir eksikliği yüzünden inş. bende de işe yarar kurumaya
ilerki günlerde yazacağım sonuçlarını
birde birşey sormak istiyorum kullananlar maksimum kaç saat bekletiyorlar saçlarında yazarsanız sevinirim

dökülmen durdu mu?

Ben de yazılarınızdan özendim ve denedim.. Saçım aynı şekilde döküldü, farkılılık olmadı ama saçlarım kabardı, yumuşacık oldu en azından..:KK66:

Hormonlarla, vitaminlerlede alakali olabilir hanimlar.
Bende deniyecem bu maya 'yi, çünkü hormon testi yaptim normal çikti, fakat B vitamini, magnesium ve demir eksikligi var, yemeklerime dikkat edecem artik bol et, sebze ve meyve yemege çalisacagim. InsaAllah bu sorunum geçer... Bir kadin için çok zor bir durum :KK17::KK42:

Cidden maya cok faydalı hem cilde hem saca. Cunku mayada cm glukan adlı bi bilesm var ve cildin elastikiyetini ve yenilenmesini saglayan bi madde bu..

Demir eksikligi ve roaccutane sonrasi yogun dokulmem icin bugun ilk kez maya denedim ama bir etki yapmadi bana yikadiktan sonra yine dokuldu :KK61::KK61:

Merhabalar. Bende sac dökülmesine karşı bir cozum ararken bu basligi gordum ve denemek istedim. Benim saclarim cok uzun suredir dokuluyor farkli farkli seyler denedim. Hormonal bir bozukluk bulamadilar kanimda ama tuylenmede oldugu icin bir ihtimalle pko nun bazen belirtileri olabilir dedi doktorlar. Sampuanimin icine sarimsak rendeledim. Bir iki defa karanfil suyu kaynatip uyguladim. Bitkisel sampuanlar denedim. Sadece deniz tuzlu bitkisel bir sampuan biraz azaltmisti sac dokulmesini ama ikinci sisede sacim alisti galiba fazla faydasi olmamaya basladi. Tatilden sonra saclarimin dokulmesi inanilmaz artti cok seyreldi saclarim.

Dun okuyunca bu metodu hemen uygulamak istedim. 1 tatlikasigi kuru mayayi yaklasik iki parmak eksik kaynar su bardagi ile karistirdim. Biraz soguyunca icine hindistan cevizi yagi karistirip sacima uyguladim 1 saat beklettim sonra yikadim. Dusta herzamanki miktar dokuldu. Yatmadan once taradim saclarimi ve yine herzamanki miktarda dokuldu. Umitsizlige kapilmayip sabah deneyeyim dedim. Sabahta taradigimda aksamki kadar olmasa yine dokuldu. Bi kez daha deneyecegim bu uygulamayi sonuc almazsam birakacagim.

Merhabalar. Bende sac dökülmesine karşı bir cozum ararken bu basligi gordum ve denemek istedim. Benim saclarim cok uzun suredir dokuluyor farkli farkli seyler denedim. Hormonal bir bozukluk bulamadilar kanimda ama tuylenmede oldugu icin bir ihtimalle pko nun bazen belirtileri olabilir dedi doktorlar. Sampuanimin icine sarimsak rendeledim. Bir iki defa karanfil suyu kaynatip uyguladim. Bitkisel sampuanlar denedim. Sadece deniz tuzlu bitkisel bir sampuan biraz azaltmisti sac dokulmesini ama ikinci sisede sacim alisti galiba fazla faydasi olmamaya basladi. Tatilden sonra saclarimin dokulmesi inanilmaz artti cok seyreldi saclarim.

Dun okuyunca bu metodu hemen uygulamak istedim. 1 tatlikasigi kuru mayayi yaklasik iki parmak eksik kaynar su bardagi ile karistirdim. Biraz soguyunca icine hindistan cevizi yagi karistirip sacima uyguladim 1 saat beklettim sonra yikadim. Dusta herzamanki miktar dokuldu. Yatmadan once taradim saclarimi ve yine herzamanki miktarda dokuldu. Umitsizlige kapilmayip sabah deneyeyim dedim. Sabahta taradigimda aksamki kadar olmasa yine dokuldu. Bi kez daha deneyecegim bu uygulamayi sonuc almazsam birakacagim.
Hindistan cevizi yağı kullanmadan sadece mayayı saç diplerine sür, yağ bakımları zaten dökülmek üzere olan saçların hızlıca dökülmesini sağlıyor, bu şekilde yağ ile birlikte bir işine yaramaz ve en az 8 hafta haftada iki defa kullan.

Hindistan cevizi yağı kullanmadan sadece mayayı saç diplerine sür, yağ bakımları zaten dökülmek üzere olan saçların hızlıca dökülmesini sağlıyor, bu şekilde yağ ile birlikte bir işine yaramaz ve en az 8 hafta haftada iki defa kullan.

Tesekkurler, birde boyle deneyeyim. Bir sorum olacakti, daha oncede sorulmus ama cevabini bulamadim. Cok sivi kivamda oluyor karisim ve sacima yedirerek suremiyorum. Onerisi olan varmi?

Bende su mayayi deneyeyim cok dökülüyor saclarim ;(((

Mayayi yaklasik bi senedir sacima arada bir uyguluyorum. Dökülmeye pek faydasi olmadi ama daha dolgun ve saglikli gözüküyor saclar.
Fayda gördügüm sey: sarimsak. Az da olsa faydasini görmeye basliyorum. Kesip dökülmüs yerlere sürüyorum. hafiften tüylenmeye basladi sürdügüm bölgeler. Ama kokusu cok fena..

Üzerinden epey süre geçmiş son mesajın ama ben de katkıda bulunmak istedim.
Saç dökülmesinin herkesteki nedenleri farklı olabilir, eğer bir hastalık nedeniyle dökülüyorsa çözümü farklı olacaktır. Ama maya bende ve ailemdeki herkeste çok işe yaradı.
Ben yaş maya ile yapıyorum ve ayda bir kez yapıyorum. Yaş mayanın içine bir çorba kaşığı bal ve bulamaç yapacak kadar azar azar yoğurt suyu, o yoksa içme suyu katıyorum. Saç diplerime sürüp streç film ve havluyla bir iki saat bekletiyorum. Sonra şampuanlıyorum. İnanılmaz mucizevi bir çözüm bu, ilk denemede azaldı dökülme ve çok memnunum. Şimdi kuru mayayla deneme yapmak istiyorum. Maya balla da karışınca saça çok iyi geliyor, ben yüz maskesi de yapıyordum fakat tüylenme yapıyor diye okudum, artk yüze kullanmıyorum.

3 gündür bütün yorumları okudum sonunda bende yaptim maya maskesini yıkarken bonyadataradım aynı dökülme vardı öyle aman aman dökülmedi faydasını görürsem yazacam

1 ayı geçmiş neredeyse sadece 4 kez uyguladım gerçekten işe yarıyor dökülmeler %70 e kadar durdu ama en güzeli yeni çıkan mini mini saçlar vardı topladığım zaman her yerden çıkıyordu onları inanılmaz uzattı bence hiç zararı yok ama faydası çok

1 ayı geçmiş neredeyse sadece 4 kez uyguladım gerçekten işe yarıyor dökülmeler %70 e kadar durdu ama en güzeli yeni çıkan mini mini saçlar vardı topladığım zaman her yerden çıkıyordu onları inanılmaz uzattı bence hiç zararı yok ama faydası çok

slm kızlar bende 3 paket kurumayayı yarım büyük şişe şampuanun yarısını boş bir şampuan şişesine boşalttım
içine düktum 3 paketi bayaa köpürdü taştı ama dökülmemde baya fark etti ,
kızımın küçük saçları çok çıktı

X