Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kuru Maya ile Sac Dökülmesine Karsi Mucizevi Tarif

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

samimikxixz

Guru
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
337
4
41
yıllardır önüne geçemediğim bir saç dökülmem vardı.bu konuda her türlü araştırmayı yaptım.denemediğim şey kalmadı.dökülme için kullanılan tüm şampuanları denedim.en son minoxidil kullandım o bile işe yaramadı.tam umudumu kesmişken internetten mayayı duydum son olarak.bunu da deneyim bakalım dedim ve sonuç inanılmazdı.ilk kullanımdan itibaren dökülmem bir anda kesildi.belki sizlerdede işe yarar diye buraya yazıyorum.ne kadar büyük bi dert olduğunu en iyi anlıyan insanlardan biriyimdir heralde.o yüzden bir kişiye bile yardımcı olsam çok mutlu olcam
ilk denememi kuru maya ile yaptım.bir küçük paket kuru maya üzerine 1 bardak kadar kaynar su döküp eritiyorum.soğumasını bekliyorum.saçıma ve saç diplerine masaj yaparak sürüyorum poşet geçirip havlu ile sarıp 1 saat bekletiyorum.çok iğrenç kokuyo ama:) sonra yıkıyorum.kururken bile kokuyo ama herşeye değer bence.günlük 100-150 tel dökülen saçlarım artık 15 tel ancak dökülüyo.ve maya hamuru kabarttığı gibi saçlarımı gürleştirdi.bence deneyin.umarım sizde de işe yarar

bir çok yerde görmüştüm.şimdi senin mesajıda okuyunca araştırdım.bende yapacağım.bi yerden başlamak lazım.bakalım duracakmı?

bir çok yerde görmüştüm.şimdi senin mesajıda okuyunca araştırdım.bende yapacağım.bi yerden başlamak lazım.bakalım duracakmı?
souçta doğal yöntemler bunlar.faydası olmasa bile zararının olacağını sanmıyorum.en azından birşey kaybetmeyiz.çünkü benim de araştırmama göre maya protein, B grubu vitaminler, demir, krom, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içeriyormuş.saçın ihtiyacı olan herşey var gibi görünüyor.dediğin gibi bir yerden başlamak lazım

mayayı bende çok duydum çok faydalıymış ama kokusuna dayanamadığım için yapmadım hiç.bende minoxidil kullanıyorum ömür boyu bununla uğraşmaktan daha mantıklı aslında bi denemek lazım ama kokusu benim için gerçekten çok ağır.öyleki 2gün yemek yiyemedim..

yıllardır önüne geçemediğim bir saç dökülmem vardı.bu konuda her türlü araştırmayı yaptım.denemediğim şey kalmadı.dökülme için kullanılan tüm şampuanları denedim.en son minoxidil kullandım o bile işe yaramadı.tam umudumu kesmişken internetten mayayı duydum son olarak.bunu da deneyim bakalım dedim ve sonuç inanılmazdı.ilk kullanımdan itibaren dökülmem bir anda kesildi.belki sizlerdede işe yarar diye buraya yazıyorum.ne kadar büyük bi dert olduğunu en iyi anlıyan insanlardan biriyimdir heralde.o yüzden bir kişiye bile yardımcı olsam çok mutlu olcam
ilk denememi kuru maya ile yaptım.bir küçük paket kuru maya üzerine 1 bardak kadar kaynar su döküp eritiyorum.soğumasını bekliyorum.saçıma ve saç diplerine masaj yaparak sürüyorum poşet geçirip havlu ile sarıp 1 saat bekletiyorum.çok iğrenç kokuyo ama:) sonra yıkıyorum.kururken bile kokuyo ama herşeye değer bence.günlük 100-150 tel dökülen saçlarım artık 15 tel ancak dökülüyo.ve maya hamuru kabarttığı gibi saçlarımı gürleştirdi.bence deneyin.umarım sizde de işe yarar

canım ya kullanalı ne kadar oldu bu mayayı?
bide senin kullandığın maya bira mayasımı yoksa pastalara kattığımız mayamı?
senin gibi bende çektim bu saçlardan eski deli dökülmelerim yok şükür ama sende minoxidilden daha etkili olduysa ara bakım olarak yapmayı düsünebilirim mayayı...ondan soruyorum...haftada 1mi yada kaç kere uyguluyorsun,cevaplarsan sevinirim a.s

Burada bir forumda biri daha yazmıştı bu maya maskesini uzun zaman önce, sanırım pek kimse görmedi :)

Ama ben gördüm ve uyguladım, turplu su maskesini kullandığım için şu sıralar, ona vakit ayıramamıştım. Ama dün bir paket toz hâlinde kuru maya aldım. Malum bu havalarda saçlar dökülüyor bayağı...

Ben ise mayalı maskemi şöyle yapıyorum:

Bir kaseye bir paket (küçük paketlerde olanlardan) kuru maya koyuyorum. Sonra suyu kaynatıp kasedeki mayanın üstüne döküp iyice karıştırıyorum, sonra içine bir yumurta sarısı atıyorum. O şekilde saçıma uyguluyorum. 15 dk bekletiyorum ben yalnız.

Çünkü her banyodan önce turplu su yapıyorum, sonra banyoya girdiğimde saçımı birkez şampuanlayıp bu mayalı maskeyi yapmaya başladım, sonrasında gene şampuanlıyorum tabii, çok kötü kokuyor :)

Evet mayayı bende çoook önceden tavsiye etmiştim.Bende işe yaramıştı. Benimde bu aralar saçlarım dökülüyor biraz. Aslında stresten biliyorum ama şu mayayı tekrar bi yapayım :)

mayayı bende çok duydum çok faydalıymış ama kokusuna dayanamadığım için yapmadım hiç.bende minoxidil kullanıyorum ömür boyu bununla uğraşmaktan daha mantıklı aslında bi denemek lazım ama kokusu benim için gerçekten çok ağır.öyleki 2gün yemek yiyemedim..

evet koku iğrenç ama ben bu inanılmaz etkiyi gördükten sonra herşeye dayanırım valla.minoxidil bende aşırı kepek ve kaşıntı yaptı.faydası olacakmıydı bilmiyorum ama 1 haftadan fazla kullanamadım.

canım ya kullanalı ne kadar oldu bu mayayı?
bide senin kullandığın maya bira mayasımı yoksa pastalara kattığımız mayamı?
senin gibi bende çektim bu saçlardan eski deli dökülmelerim yok şükür ama sende minoxidilden daha etkili olduysa ara bakım olarak yapmayı düsünebilirim mayayı...ondan soruyorum...haftada 1mi yada kaç kere uyguluyorsun,cevaplarsan sevinirim a.s

pastalara kattığımız kuru mayadan kullanıyorum.haftada iki kez yapılması uygunmuş.ama ben 1 kez yaptıktan sonra zaten dökülme durduğu için 2.ye ihtiyaç duymadım.şu an şikayet edeceğim bir dökülme yok.ama haftada 1 yapmayı düşünüyorum

Burada bir forumda biri daha yazmıştı bu maya maskesini uzun zaman önce, sanırım pek kimse görmedi :)

Ben ise mayalı maskemi şöyle yapıyorum:

Bir kaseye bir paket (küçük paketlerde olanlardan) kuru maya koyuyorum. Sonra suyu kaynatıp kasedeki mayanın üstüne döküp iyice karıştırıyorum, sonra içine bir yumurta sarısı atıyorum. O şekilde saçıma uyguluyorum. 15 dk bekletiyorum ben yalnız.

Çünkü her banyodan önce turplu su yapıyorum, sonra banyoya girdiğimde saçımı birkez şampuanlayıp bu mayalı maskeyi yapmaya başladım, sonrasında gene şampuanlıyorum tabii, çok kötü kokuyor :)

turplu su bende 1 kez yaptım.bi fark göremedim zaten o çabuk uzatmak için galiba benim dökülme olayına faydası olmadı.ama mayaya yumurta sarısı karıştırmak da mantıklı.saçı yumuşatır çünkü.bu sefer bende öyle deneyim bakalım

peki saci canlandirma etkisi nasil bunu uygulayanlarin saci kuru mu yagli mi?
uzamaisni ve kirilmasini da etkiliyor mu??

Evet mayayı bende çoook önceden tavsiye etmiştim.Bende işe yaramıştı. Benimde bu aralar saçlarım dökülüyor biraz. Aslında stresten biliyorum ama şu mayayı tekrar bi yapayım :)

nedense internette çoğu yerde mayanın stres dönemlerindeki saç dökülmelerine iyi geleceği yazıyor.bende başka hiçbirşey işe yaramayıp bu maya dökülmeyi kesince benimki stresdenmiş demekki diye düşündüm

peki saci canlandirma etkisi nasil bunu uygulayanlarin saci kuru mu yagli mi?
uzamaisni ve kirilmasini da etkiliyor mu??

benim saçım yağlı.1 uygulama sonucunda maya çok canlandırdı.kırılma problemim yoktu zaten.kuru saçlardaki etkisi nasıl olur bilmiyorum.deneyenler yorum yazarsa öğreniriz

tekrar olmus pardonkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Son düzenleme:
peki kızlar bi çok şeyde kullanmayı bırakınca dökülme artarak devam ediyor. acaba mayayı kullanıp bırakan var mı, o da mı bu şekilde?

Evet ARkadaslar benimde bi Konum vardi Biramayatabletleriyle ilgilli hem icmelik kullaniyordum hemde sacimada uyguluyordum ama pek Yazan olmadi.Turplusu sacimin dökülmesini azaltmisti fakat istedigim sekilde degil Mayatabletleri daha bi cok etki gösterdi.Turplusuyu üsendigim icin biraktim bu aralar Sadece yaptigim uygulama bi kac haftadan beri su.Biramayatabletleri bi kaba koyuyorum Su kaynatiyorum ve icine döküyorum ve Biramayatabletleri icinde eridikten sonra.Sogumasini bekliyorum.Ve sacima masaj yaparak sürüyorum poset geciriyorum 2-3 Saat bekletiyorum.Ve sonrada yikiyorum.Acikcasi bu TAbletler icmelikte ama bende yanetki (Kabizlik) yaptigi icin biraktim ve bitek sacima uyguluyorum vede cokta memmunum saclarimi canlandirdi paril paril parlamasini sagladi vede yumusacik oldular.Bi süre böle devam edicem.Ve inanirmisniz suan bile sacimda Maya var posetli bi sekilde :)Ben iyse haftada 2-3 kere yapmaya gayret ediyorum.

X