17.haftada düşük beta hcg???

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Kızlar, üçlü testin sonucu iyi çıktı maaşallah ama 17.haftaya göre beta hcg değerim 5400 gibi düşük bir rakam çıktı. Doktor olumlu-olumsuz net birşey söylemedi ama bu durum beni tedirgin etti. Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan var mı?

canım eğer bir sorun olsaydı eminim dr sana bu konuda bilgi verirdi.zaten bildiğim kadarıyla ilk zamnalarda hcg yükseliyor sonra belirli bi haftadan sonra düşüyor diye biliyorum.ama yanlışta hatırlıyor olabilirim canım.dr sorsaydın ya canım neden böle açıklama yaparmısınız diye...ama yersiz kuruntu yapma hayatım dediğim gibi bişy olsaydı dr muhakkak seninle bunu paylaşırdı hayatım.bebeğinle güzel günler geçirmen dileğiyle....

canım eğer bir sorun olsaydı eminim dr sana bu konuda bilgi verirdi.zaten bildiğim kadarıyla ilk zamnalarda hcg yükseliyor sonra belirli bi haftadan sonra düşüyor diye biliyorum.ama yanlışta hatırlıyor olabilirim canım.dr sorsaydın ya canım neden böle açıklama yaparmısınız diye...ama yersiz kuruntu yapma hayatım dediğim gibi bişy olsaydı dr muhakkak seninle bunu paylaşırdı hayatım.bebeğinle güzel günler geçirmen dileğiyle....
Canım çok teşekkürler. Raporda "düşük beta hcg düzeyi şüphelidir" diye yazıyordu. Doktoruma sordum tabi ama beni endişelendirmemek için birşey söylemedi. 1 ay sonra detaylı ultrasonla inceledikten sonra net birşey söylenebileceğini belirtti. Ayrıca internette 17.haftada beta hcg düzeyinin ortalama 20.000-25.000 olması gerektiğini öğrendim.

Son düzenleme:
Canım 1400 ile 53000 bu aylarda normal kabul ediliyorr.. Aksine hcg nin düşük çıkması bebeğin down sendromu olasılığını sıfırlıyor.senin bence gayet iyi bile çıkmış ..benimde çok yüksek çıktığı için şüphelidir yazmışlar..ama bu illa bişey olduğu anlamına gelmez .bunu sadece risk olarak yazmak zorundalar okadar

ayrıca bu testlerde erkek bebekse hcg düşük yüksekse kız olmasından kaynaklanıyormuş tabii bide böyle bir iddaa var..:uhm:

başlığı ilk okuyunca ödüm koptu 17.haftada ne düşüğü diyee. allah iyiliğini wersin test sonucuymuşş
aman allaha emanet olun sağlıkla kalın

aynen bende korktum bence hiç tedirgin olma gerçekten olumsuz birşey olmuş olsa zaten drun bunu sana zamanında söler geçmiş olsun canım iyi düşün iyi olsun

X