Tüpleri Tıkalı Olupta Tedavisiz Hamile Kalan Var mı?

ajuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
193
1
44
kızlar muhteşem mucizeler duyuyoruz bu ara hsg de tüpleri tıkalı çıkıpta tedavisiz hamile kalan arkadaşlar varmı acaba doktor imkansız diyor ama bir umut işte
:çok üzgünüm:

canım benim iki tüpümde kapalıydı 5 sene olmadı sonra tüp bebekle hamile kaldım zor bir ihtimal yanii

kızlar muhteşem mucizeler duyuyoruz bu ara hsg de tüpleri tıkalı çıkıpta tedavisiz hamile kalan arkadaşlar varmı acaba doktor imkansız diyor ama bir umut işte
:çok üzgünüm:

Canım umarım sana umut olurum.öncelikle imkansız dıye bişey yok bunun en guzel örenği benim.yeterki Allah istesin.Nisan 2008de hsg cekıldı ve bir taraf tamamen tıkla diğer tarafta yer yer yapışık çıktı.Dr laparoskopi önerdi ama ben tecih etmedim.bence vakıt kaybetme tup bebek dene çok zor böyle dedi.ama ben azmettim:) eylül ayında aşılama yaptırdım tutmadı ama ondan sonraki ay kendi kendime hamıle kaldım:) şaka gibi ama şu anda 9 haftalık hamileyim.sakın umudunu kaybetme.bu arada 2 tupu tıkalı çıktığı halde hamıle kalan arkadaşım var,bana da hep o umut oluyordu.inşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız.sevgiler...

benim dış gebelik nedeniyle bir tüpüm alındı hsgde 2. de tıkalı çıktı ve birkaç gün önce 2. micro denememde negatifle sonuçlandı doktor imkansız diyor ama yinede bi süre ara verip tedaviye deneyim diyorum bi kaç bitkisel bişeyler duydum onları deniycem

canım doktorun tutmamasına sebep olarak
ne söylüyor yani etken olarak?

henüz hiç 2 seferdir aynı şey toplanan bütün yumurtalar dölleniyor hepsi 1. kalite olarak transfer ediliyor ama sonuç negatif doktorum şu an adet başlamadı kanda betahcg henuz sıfırlanmadı ona bakıcaz diyor neden sorusunun cevabı yok ya kızlar bana neden tutunmadığına dair hiç bişi yapılmadı bunun test tahlil vs... bişi yapılamıyormu hakkaten doktormu bana söylemiyor:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

benim dış gebelik nedeniyle bir tüpüm alındı hsgde 2. de tıkalı çıktı ve birkaç gün önce 2. micro denememde negatifle sonuçlandı doktor imkansız diyor ama yinede bi süre ara verip tedaviye deneyim diyorum bi kaç bitkisel bişeyler duydum onları deniycem

canım hayırlısı olsun üzme kendını.benimde tek tüpüm alındı diğeride tıkalı tüp bebek dıyorlar balalım hayırlısı.ama dr.lar neye imkansız diyor onu anlamadım.ama bildiğim tek şey geçte olsa :emir_bebek: kavuşacağımız

MERHABA
Ben yakında ameliyat olacağım ve tüplerim alınacak. Doğal olarak psikolojim çok bozuk. 6doktor gördü beni ve 5'i ameliyat olmamı 1 doktor ise ameliyat olup aldırmadan önce 1 tüp bebek denemesi yapmamı söyledi. Ancak diğerlerinin daha ağır basması nedeniyle böyle bir karar vermek zorunda kaldım. İçim içimi yiyor acaba 1 kez denesemiydim diye. Daha önce bu ameliyatı geçiren ve aynı durumla karşı karşıya kalan kişilerle konuşmaya çokihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.Sevgiler

bende ilk başta tüplerim takalı diye biliyodum tüp filimi devlet hastanesinde çektirdim tam amiliyat olcam diye hastane araştırıyodum yücel kahraman gitim filmi beyenmedi ben bu filminle amilata girmeme dedi yeniden dijital hsg çektirdim açık çıktı tüplerim dünyalar bizim olmuştu çok sevindik ama hale bebegimiz yok 2 tüp bebek yaptırdım sonuç negatif sorun eşimde çıktı morfalojisi 3

canım ben dış gebelik ve düşükler yaşadım sonrasında rahim filmi çekildi sağ tüpüm tamamıyle sol ise kısmi ama sperm ve yumurta buluşamaz dei doktorum yani her ikiside tıkanmış dış gebelik ve düşüklerden dedi 2 tüp bebek denedik olmadı ama tüp bebek sonrası doğal yoldan hamile kaldım bazen film yanıltıcı oluyor kadın kendini kasarsa yada kısmi tıkalı olan rahim filmiyle açılmış olabiliyor
tıkalı tüpü rahim filmi değil laparoskopi en iyi belirliyor

slm arkadaslar benimde sag tüpüm tikali cikti laparoskopide dr hemen tüp bebek dedi cok moralim bozuldu bunun baska caresi yokmu

benımde sag tüpüm kapalı
2 kez dusuk yaptım ıkıncı kurtajda kapandı muhtemelen cunku ıkıısndede ılk denemelerde kalmıstım
1 yılı askındır beklıyoruz olmuyor
laparoskopı oldum kıst vardı alındı ama kapalı tup acılamadı malesef

slm arkadaşlar benimde sag tüpüm tıkalılıymış eşimle beraber tedavi görüyoruz onun tedavisi sonuçlandı ama 5 yıldan beri coçugumuz olmuyor hep içim deki sesbanaolmuyacakmı diyor

arkadaşlar ne yani kapalı tüpün açılma olasılığı hiç yokmu bende 3 aysonra çektirecem o yüzden çok korkuyorum acaba benimkide tıkalımı diye biraz galiba sitres yapıyorum ama belki bi çaresii vardır ne bileyim yada otlar falan bilen yokmu

arkadaşlar benimde sol tüpüm tıkalı aşılama olmak istiyorum ama boşunamı olucam acaba ????

arkadaşlar ne yani kapalı tüpün açılma olasılığı hiç yokmu bende 3 aysonra çektirecem o yüzden çok korkuyorum acaba benimkide tıkalımı diye biraz galiba sitres yapıyorum ama belki bi çaresii vardır ne bileyim yada otlar falan bilen yokmu

süt maydonoz kaynatıp buharına oturma dıye bişey var tam hatırlamıyorum ne olduğunu ama 2 tupü de tıkalı çıkan bı arkadaşım hep onu söylerdi bana,ben yaptım acayıp ıltıhap sökturup içini temızlıyo dıye.şımdı 4,5 yaşında kızı var.

kızlar selam, benimde sol tüpüm tıkalı 2,5 senedir deniyoruz ama maalesef olmadı aşılama oldun fakat tutmadı. burda gezinirken, arkadaşlardan biri viola tablet önerdi nette araştırın bulacaksınız. ben şimdi ondan aldım kullanıyorum bir de k8 organik su buldum ama onu denemiyorum henüz. bu tabletten sonuş almaz isem onu deneyeceğim. aktarlarda satılıyor. umarın işinize yarar kızlar.

süt maydonoz kaynatıp buharına oturma dıye bişey var tam hatırlamıyorum ne olduğunu ama 2 tupü de tıkalı çıkan bı arkadaşım hep onu söylerdi bana,ben yaptım acayıp ıltıhap sökturup içini temızlıyo dıye.şımdı 4,5 yaşında kızı var.
evet bende duydum zaten bendede acayip iltihap var en ağır ilaçlara rağmen olmuyor doktorlar bile şaşırıyor iltihapın bitmemesine neyse olmazsa bende deneyeyim belki faydası olur

bide acaba iltihap yıkanmasına sebepmi yani tıkalı çıkmasının asıl sebebi nedir bilgisi olanlar lütfen yardım bekliyorum

X