Bebeğim çok kaka yapıyor...

serayy

çook şeker
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.468
3
Arkadaşlar bebeğim her bezini kakalı çıkarıyor, 10 kez değiştirsem 10 u da kakalı.
Üstelik hep su gibi. Hiç şimdiye kadar katı çıkarmadı. İshal gibi anlayacağınız.
Günde 5-6 kez değiştiriryorum. Değiştirir değiştirmez cırt cırt sesler gelmeye başlıyor.
Dr.a götürmedim, götürsemmi acaba?
Sizinkilerin nasıl. Sonuçta sıvı besleniyorlar acaba ondanmı sıvı çıkıyor, yoksa daha katı mı çıkmalı. Çok kaka yaptığından pek bir kilo alımı olmadı sanırım. 18 günlük olduk.
Şimdi ne kadar kilo alması lazımdı?
Sizde bebeişlerinizin durumlarınız yazarsanız sevinirim..
Şimdiden teşekkürler ve iyi günler...

canim tabiki normal anne sütünden mama versen hemen katilasir ama sakin mama verme katilassin diye
kabiz olsa daha kötü ishal degil canim o anne sütü emen cocugun hem sivi hemde sapsari olur gaz yaparken bile kaak yaparlar
kilo isine gelince ayda bir kilo alirlardi benim minnoslarim doktorumda haftada en az 100 gr almalari lazimmis diyodu bana biraz az geliyoda 100 gr ama normalmis iste

canim tabiki normal anne sütünden mama versen hemen katilasir ama sakin mama verme katilassin diye
kabiz olsa daha kötü ishal degil canim o anne sütü emen cocugun hem sivi hemde sapsari olur gaz yaparken bile kaak yaparlar
kilo isine gelince ayda bir kilo alirlardi benim minnoslarim doktorumda haftada en az 100 gr almalari lazimmis diyodu bana biraz az geliyoda 100 gr ama normalmis iste

Canım benim inan içimi o kadar rahatlattın ki anlatamam.
Sonuçta ishal tehlikeli bişey. Annem yanımda, o diyor ki '' biz de çocuk baktık, her bez de kakalı olmazki''
Tabii şimdi insan bir zaman sonra unutuyor. Benim bebiş daha 18 günlük çok ufak. Belki 1 ay sonra falan daha düzenli olur çıkarması. Anneminde unuttuğunu düşündüm ki; şimdi sen cevap yazınca daha da emin oldum.
Cevabın için çok teşekkür ederim. Kendine iyi bak.

cnm beni kızımda tam tersi doğru düzgün kaka yapmıyo fazla kilo da almamış dr her ağladığında emzir sıksık emzir dedi daha önce o kadar sık emzirmiyodum bakalım bebişte bende alışma ddevresindeyiz ama 1dahaki gitmeme kadar kilo alır heralde.

cnm beni kızımda tam tersi doğru düzgün kaka yapmıyo fazla kilo da almamış dr her ağladığında emzir sıksık emzir dedi daha önce o kadar sık emzirmiyodum bakalım bebişte bende alışma ddevresindeyiz ama 1dahaki gitmeme kadar kilo alır heralde.

İnşallah biraz da olsa kilo almıştır bebişin.
İlk ay sanırım bebeklerin şişi falan iniyor ya önce veriyorlar, sonra alıyorlar.
Ondan dolayı kilo almadıklarını farzediyorum.
Dr.un dediği gibi bol bol emzir. Ben en fazla 2 saatte bir emziriyorum. Geneldede 1 buçuk saat civarı oluyor.
Bakalım dr. a gittiğimizde neler olacak...
Kendinize iyi bakın...

kızlar selam...anca fırsat bulabildim siteye girmek için :)kızım hazır uyuyorken...kaka işine gelince normali zaten sık ve cıvık kaka yapması ve altın sarısı:) endişelenecek bir şey yopk içiniz rahat olsun

kızlar selam...anca fırsat bulabildim siteye girmek için :)kızım hazır uyuyorken...kaka işine gelince normali zaten sık ve cıvık kaka yapması ve altın sarısı:) endişelenecek bir şey yopk içiniz rahat olsun

Teşekkür ederim canım. Birkaç kişiden bunu duymak daha da iç rahatlatıcı oluyor.
Bebişine öpücükler. kendine de iyi bak...

saol serayycım inş.kilo almaya başlar artık bebişim aslında almış ama daha fazla alması gerekiyomuş

canım sık sık kaka yapmalar 1 ay falan sürer. kızım tam 1 aylık olduğu gün günde 1 kere yapmaya başlamıştı. ben de birşey oldu sanmıştım ama normalmiş. sonra düzene giriyor 2-3 kere yaptıkları da oluyor. sıvı yapması da normal ama içinde mini mini pütürler de olur. sadece su yaparsa ishal olmuş demektir. çok yapıyor diye kilo almadığını düşünme. kakayla kilonun bir ilgisi yok canım, bizim kızdan biliyorum. o kadar kaka yaptığı halde ilk ay 1100 gr almıştı. sizinkiler de alır merak etmeyin, sakın sütüm yetmiyor diye düşünüp psikolojinizi bozmayın.
sevgiler

Seraycim kücük bebeklerde cok normalmis bu,bende hic kakasiz bezini actigimi haztirlamiyorum.

endiselenme canim doktorum bana normal hem rengi hemde yogunlugu demisti.

aynı dediğin gibi elif imin kakası...normalmiş.bezi değiştirir değiştirmez cortluyor üstelik.:roflol:

aynı dediğin gibi elif imin kakası...normalmiş.bezi değiştirir değiştirmez cortluyor üstelik.:roflol:

Hıhhh işte tam dediğin gibi sehacım yavv.:roflol:
Neyse artık içim çok rahat. Beni aslında annem endişelendirdi.
Şimdi keyfim yerinde.
Bana cevap yazan tüm arkadaşlara binlerce teşekkürler...

seraycım benimkide aynı gazı çok olduğu zaman yeşile dönüyo yalnız.sen hastaneye dra gittinmi .bizim drumuz şerife hanımdı meak ettim seninkiyle aynımı

Seray benim bebeğim de 10 kez olmasa da 6-7 kez kaka yapıyor. Altın sarısı renginde ve ilk günler ishal sandım korktum ama yenidoğan ve anne sütüyle beslenen bebeklerin bağırsak sistemi böyleymiş. Doktor olan görümcem anlattı ancak o zaman saki,nleştim. Merak etme yani normal bir durum bu canım. Ne güzel yapmasa daha mı iyi :) O zaman da sancı olur bebişinde. Allah bağışlasın endişelenme.

Benim oğluşum da aynı şekilde canım. Bi de beyefendi sanki bekliomuş gibi, her altını değiştrdiğimde yine yapıyor. :))))
Ve bu anneler çok fenaaaaa. Benim annem de aynı lafları söyledi. Yok kilo alamıycak, yok bu kadar kaka olur mu, yok ishal mi acaba ki benim annemin 6. torunu ve 4 kardeşiz biz. Unutuyorlar herhalde güzelim. Şİmdi kızıyorum ben anneme. Moralimi bozma diyorum. Böyle kakalı olması normal ve hatta sağlıklı olduğunun ve de iyi beslendiğinin işaretiymiş. Çok çişli bezler de aynı şekilde iyi besleniyor demekmiş. Yani doktorum söyledi. Tabi gene de aylık kontrolde görecez besleniyor mu beslenmiyor mu.

kıxım 6 aylık her bezi kakalı çıktı ilk bir ayy içinde boncuklr varıd sanki anne sütünden kaynaklanır kaka yapması doyduğu anlamına gelir ilerde ylar geçtikçe kaka gün şırı ypacak hatta şimdi kızım 10 günde bir ypıyor ma kabız değil sütümden kaynaklanıyor bu da normal herşey zamanla oturur düzelir sen dikkt et üşütme yeşil olmasın kakasıııı

seraycım benimkide aynı gazı çok olduğu zaman yeşile dönüyo yalnız.sen hastaneye dra gittinmi .bizim drumuz şerife hanımdı meak ettim seninkiyle aynımı

Yok canım ya ben o kadını pek beğenmedim. Eşimde rahatsız oldu kendinden.
Erdem hastanesine gittik bebek için biz. İyi bir dr. buldum orada. Bu arada bebişim sarılık olmuştu, o yüzden gittik Erdem e. Oradaki ilgi alaka çok hoşumuza gitti.
Dr. da insanı çok rahatlatıyor. Sanada tavsiye ederim.

Yok canım ya ben o kadını pek beğenmedim. Eşimde rahatsız oldu kendinden.
Erdem hastanesine gittik bebek için biz. İyi bir dr. buldum orada. Bu arada bebişim sarılık olmuştu, o yüzden gittik Erdem e. Oradaki ilgi alaka çok hoşumuza gitti.
Dr. da insanı çok rahatlatıyor. Sanada tavsiye ederim.

anladım cnm ben büyük oğlumun druna başladım çok memnun olduğum bidr.hastanenin drunu bende hiç amahiççççççç beğenmedim en son geçen cts ağlayarak ayrıldım hastaneden sanki bedava bakıyo hastanenin kalitesini düşürüyo

arkadaşlar benim kızım 5 aylık çok kaka yapıyor ve kiloda az alıyor ne yapmalıyım
kafayı yiyecem bana bu konuda yardım edin lütfen:dilcikar::çok üzgünüm:

haticecim öncellikle aramıza hoşgeldin :) ishal olmadığı sürece çok kaka yapmasında bir sakınca yoktur herhalde ama az kilo alması önemlidir sanırım.en iyisi doktorunuza sor cnm.kolay gelsin sevgiler

X