Sivilceli Ciltler doktor tavsiyeli sivilce ilaçları

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

gzmeng

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2008
5
0
Doktor Tavsiyeli İlaçlar ;

Az ve Orta Şiddetteki Sivilceler İçin;
1-Imex Sabun;
Etkileri : Yapısında bulunan sebumlar sayesinde gözenekleri açarak nazikçe ve derinlemesine temizler.Sivilce oluşumunu yavaşlatır.
Kullanımı : Hastanın isteğine göre kullanılır.Aşırı kullanımında yan etkisi yoktur.
Fiyatı : 9 ytl
2-Monodoks Kapsül ;
Etkileri : Metabolizmadaki yağların yakılmasında etkilidir.Metabolizmayı düzenler.Fazla yağı enjekte eder,fazla yağ idrar ile vücuddan atılır.Böylece sivilce çıkma oranı azalır.
Kullanımı : 24 saat ara ile 1 adet kapsül alınır.Sabah kahvaltısından sonra alınmalı.
Fiyatı : 4,05 ytl
3-Benzamycin ;
Etkiler, : Gözenek altındaki yağları sıvı yaparak kaybolmasını sağlar.En Etkili İlaçlardan biridir.
Fiyatı : 33 ytl
4-Cleocin-T ;
Etkileri : Sıkılmış sivilcelerin kırmızılığını giderir kırmızılıkları düzenli kullanımda azaltır.
Fiyatı : 8 ytl
5-SiveX Losyon ;
Etkileri : Gözenekleri derinlemesine temizler.Düzenli kullanımda yüzde sivilce çıkma oranını azaltır.
Kullanımı : Hastanın isteğine göre günde 1 veya 2 defa yüze uygulanır.20-30 dkka beklenir.Yüz yıkanır.Günde 2 den fazla kullanılmamalıdır.
Fiyatı : 22,90 ytl
6-Isotrexin Jel :
Etkileri ; Derinin altındaki yıpranmış dokuları sıkıştırır ve daha hızlı yenilenmesini sağlar.Böylece Kırmızı veya Mor renkli sivilcelerin zamanla kaybolmasında rol oynar.
Kullanımı : Temizlenmiş sivilceli deriye uygulanır.Deri altına nüfus eder ve dokuları sıkıştırır.10-20 dkka beklenir ve yüz yıkanır.
Fiyatı : 17,68 ytl
7- Tretin Krem veya Acnelyse [ Aynı Etki Yapar Tretin Daaa CAbuk soyar ]
Etkileri : Sivilce İzlerinin Tedavisinde Kullanılır.Kremi sürdüğünüz yer 1 hafta içinde soyulur ve allttan pürüssüz bi cilt gelir
Fiyat : 12 ytl
Bu ilaçların kullanım sırası ; ilk olarak Imex sabun ile yüzümüzü nazikçe sabunluyoruz ve yıkıyoruz yüzümüzü kuruluyoruz.Kuruladıktan sonra Sivex vya Benzamycin losyonumuzu sivilceli bölgeye sürüyoruz isteğe göre yüzün tamamına sürülebilir.20-30 dkka beklendikten sonra yüz yıkanır.Kurulama işlemi yapılır.Isotrexin jel vya Cleocin-T de sıra temizlenmiş bölgeye sürülür ince tabaka halinde 10-20 dkka kuruması beklenir ve yıkanır.
Kullanım Sırası :
1-İmex Sabun , 2- Sivex Losyon , 3- Isotrexin Jel 2-3 Almayanlar İçin 2- Benzamycin 4-Cleocin-T

Not: Bu işlemler uygulanmadan önce yüz derinlemesine temizlenmelidir..
* Sivilcelerinizi doğal yollarla geçmesini isterseniz Tv de sağlık programında duyduğum 2 karışımı tavsiye edeyim size işime çok yarıyor ;
Sivilce İçin;
Maydonoz ve 6 Damla Limon Suyu Karıştırılır Yüze uygulanır 20 dkka beklenir kuruduktan sonra yıkanır.
Sivilce ve İzleri İçin ( Yüzü Sıkılaştırıyor ) – Bizzat kendim uyguluyorum gayet iyi geliyor.
Yumurta Akı ve 15 Damla Limon Suyu Karıştırılır Yüze Uygulanır 10 dkka kuruması beklenir kuruduktan sonra kurumuş yerlere(yüz yıkanmıycak kurumuş yerin üstüne uygulanıcak) aynı şekilde 2 defa daha uygulanır 3 üncüsünde 20 dkka beklenir ve yıkanır.

Yüksek Şiddetteki Sivilceler İçin ; ( En Etkili İlaç ) -- RoaccutaneNot ; En etkili ilaç yazdım diye bunu kullanmaya kalkışmayın hemen,sivilceleri aşırı olan kişiler tarafından kullanılmalıdır.Aşırı sivilceleri olan kişilerde %90 a kadar iyileşme görülmüştür ve kullananlar tarafından bi daha sivilce cıkmamıştır..Ama Sivilce izlerine pek bi etkisi yoktur

bence sebamed likit yüz temizleme jeli ile sembamed in yağsız nemlendiricisi ve üstüne çok kırmızılık varsa eğer cletion Tsürülmeli yalnızca sivilceli bölgeye sürülmeli yalnız bunlar orta düzeydeki sivilceler için...ve cilt bakımı olarak sebamed in çok iyi olduğunu düşünüyorum çünkü içinde hiçbir katkı maddesi yok...yalnız tedaviye başlanıp bu sürekli devam etmeli arada başka ürünler kullanmak kötü yapabilir o nedenle bence bu ürünler ideal...herkese tavsiye ediyorum ..özellikle lise çağındaki gençler bu tarz bitkisel ürünler tercih etmelidir cilde daha kötü zararlar verilebilir

"gzmeng" çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.. aklıma yatan 1-2 tane var... öpüldün cnmmmmm

sivex losyon cildi temizlemek içinmi:1shok: ama bana doktor 20 dakka bekle yıka demedi.ben gece sürüodum sabah yıkıodumkafamçokkarıştı 20 dakka sonra yıkamazsak işe yaramazmı kafam karıstıkafamçokkarıştı

ben de sivexi sabah isotrexini akşam sürüyorum 2 gündür kullanıyorum az miktrda sivilcem var ama lekelrim var umarım ii gelir

sivexe işe yaramı dıolar moralım bozuldu:çok üzgünüm: oysakı ben sıvex kullanmaya basladım:çok üzgünüm: işe yarayan warmı moral verecek olan:çok üzgünüm:

doktorum bana Benzamycin verdı gece yatarken sürüyom sabaha kadar duruyo ama 20 dk surup yıkasanda etkısı oluyormus sıvılce ızlerınede dıfferın verdı faydasını goremedım daha:çok üzgünüm:

doktorum bana Benzamycin verdı gece yatarken sürüyom sabaha kadar duruyo ama 20 dk surup yıkasanda etkısı oluyormus sıvılce ızlerınede dıfferın verdı faydasını goremedım daha:çok üzgünüm:

eee ne kullancaz pekı:çok üzgünüm: sıvex yaramıo ımex yaramıo dıfferın yaramıo:çok üzgünüm:

differinin faydasını görürsün merak etme ben 6 haftalık bi süreçte faydasını görmüştüm

benzamiycin sürdükten sonra yüz yıkanır mı yaa? tretini de benzamiycinden önce sürerdim genelde, imexi de kullanıyorum, doktorun söylediklerinin aynısı =)

uzman hekim önermeden bence bu ilaçlar yan etkisi olsada olmasada kullanılmamalı.
kadınlardaki sivilcelerin ana nedeni androjen hormonları ayda hormon dengesizliği olabiliyor
uzun vadede sağlıklı bir cilt istiyorsak çinko-E-A-C vitamini içeren besinleri tüketmeliyiz...
ayrıca treintin gibi kremleri uzun süre kullanmamakta fayda var.cildin sıkılaşması için suya ihtiyacı vardır özellikle
çok su tüketen kişilerde cilt gözeneklerinda daha az yağ birikir ve gözenekler daralır.
kil cilt bakımı için doğanın bize verdiği en iyi madde
hassas ciltler beyaz kil-yağlı ve sivilceli ciltlerde yeşil kilden maskeler kullanabilir.

Son düzenleme:
Imex dıfferın Benzamycin cleoin Isotrexin Jel hepsini kullandım hiç bir faydasını göremedimm şimdi Roaccutane kullanıyrm ciddi şekilde azalma var ama dudak kuruluğu aşırı derecede varr ve her ay doktor kontrolleri kan tahlilleri yapılmalı ayrıca ilacı alırkende onay formu olması gerekiyor

sivexe işe yaramı dıolar moralım bozuldu:çok üzgünüm: oysakı ben sıvex kullanmaya basladım:çok üzgünüm: işe yarayan warmı moral verecek olan:çok üzgünüm:

ben kullandım canım ve işe de yaradı.herkesin cildi farklı dolayısıyla kremlerin etkisi de farklı oluyor kiminde işe yarıyor, kiminde yaramıyor.
bir de genelde bu listedeki kremler gece sürülüp sabah yıkanıyor.öyle öneriyor doktorlar.

listedeki ilaçların fiyatları eski olmalı sayfada yazan rakamların üzerine enaz birkaç lira ekleyin

canım ben kullandım sivexi düzenli bi şekilde ve etkisini gördüm..gece sürüp sbh yıkıyodum ..hala da dolabımda durur ama düzenli kullanmak lazımhihoyyyt

ben sivex ve ısotrexini kullandım ısotrexin sivexten çok çok iyi hem siyah noktalarada iyi geliyo izleridde geçiriyo sivilceleride harika geliyo

Selamlar, ben sivilce mendilinden çok memnun kaldım. Basında da görmüştüm, gidip eczacıya ve cilt doktoruma sordum.. Önerdiler adı acnecinamide.. Cildimin rengi yerine geldi, parladı inanamadım. İşe gidince insanlarda söylediler farkı. Sivilcelerimde azaldı bayağı. Şimdi diğer ürünlerini de deneyeceğim, denedikçe yazarım. bayağı çok ürünü var... Tek kelime ile tavsiye derim. Adı tam olarak sivilce mendili değil tabi de hatırlayamadım tam adını, Acnecinamide'i (aknesinamid) ve sivilce mendilini hatırlamak yetiyor:))) Yoksa karışık bir adı var. Bu arada 30 tanesi -29 tl'ye aldım ben.. ucuz da yani..a.s

26 yaşındayım az yada çok cildimde hep sivilce olur. denemediğim ürün,doğal maske kalmadı hiçbir sonuç alamadım :KK43:

denedim sonuç aldım dediğiniz bir ürün var mı kızlar ?

bence akneler 23-24 yaşımıza gelip hala daha çıkıosa hep çıkıcak demektir:KK43:maalesef böyle düşünüorum yazları hiç kalmaz sonbaharda tekrar eder kışın azar bahara doğru yine söner ama az yada çok hep varlar.
akne tedavisi gördüm rouctan hariç her ilacı kullandım ama geçici çözümler olmuo:KK43:
en etkili geleni ne derseniz yüze sürülenlerden acnefug10 ve benzamincin bence bu arada benzamincin pahalı devlet ödüo ama acnefug10 sadece 4 lira ve çok etkili bunun 3-5 -10 die noları var azından çoğuna 10 en etkilisi ama öle die hemen almayın benim cildim aşırı yağlı die aldım çok kurutuo siz mutlaka doktora gidin bence :)

ben imez sabun aksil krem collectin t kullandığım zaman baya düzelmişti cildim ama 5-6 aydır kullnmıyorum keni isteğimle bıraktım yüzüm yine çok kötü sıkıntı ve stresten tekrar başlayacağım

X