Prolaktin tedavisinden kaç ay sonra?

Patricia

sil baştan başlamak gerek
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
2.892
13
43
Kızlar, prolaktin tedavisi görüyorum bende, yani iki ay kullandım dostinexi ve şimdi düştüğü için bıraktım. ama iki aydır tık yok bende:nazar:
:kahve: sizin tedaviden kaç ay sonra tuttu???

Canım bende uzuun zamandan beri prolaktin tedavisi görüyorum

ilk yaptırdığım kan testinde 42 idi1 ay dostinex kullandım

daha sonraki testte 45 olmuştu 5 ay parlodel kullandım

Dr.gitmedim 1 yıl kadar ara verdim,

dr.umu değiştirdim yine kan testi istedi
bu sefer 30 çıktı şimdi dopergin kullanıyorum

yani uzun lafın kısası :)yaklaşık 4 yıldan beri hamile kalmaya çalışıyorum(4 sene önce düşük yaptım)

ay canım yaa epey uzun sürmüş seninki. emar çektirdinmi? allah korusun

Hayır canım çok fazla yüksek olmadığı için emara gerek yok.
rahim filmi çekildim hiç bi sorun çıkmadı.
Senin prolaktin kaç?

kızlar benimde yüksekti prolaktinim.50 di.emar felanda çekildim dr aklımızda sor işareti kalmasın demişti ve allahaşükür bişey çıkmadı beynimde.dr bana ilaçta vermedi sen kendi kendini tedavi edeceksin dedi.stresten ve bebek düşüncesinden tamamen uzaklaşıcaksın dedi ve bana en az 6 ay korunma önerdi.ama ben 1,2 ay korundum sonra kendi haline bıraktım.ve 6 ay sonra hamile kalmışım haberim bile yok.en son hamile kadlığım ay bebeği inanın hiç düşünmedim kafama hiç takmadım.olursa olur olmazsa olmaz dedim ve çok yoğun tempolu 1 ay geçirdiğim için çok fazla düşünemedim.ve o ay hamile kaldım.kızlar bu birazda sizin elinizde olan bir durum.bu hormonun diğer bir adıda stres hormonu.ne kadar stres yaparsanız sizden o kadar uzakalaşıyor bebekler.elinizde değil biliyorum ama kendinizi başka şeylere yönlendirin kızlar.bebeği aklnızdan çıkardığınız anda size geliyor haberiniz olsun....

Haklısın canım söylediklerin doğru ama etrafımda bir sürü bebiş ve hamile arkadaşlar varken
düşünmemek biraz zor.:1no2:
Allah bebişini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

canım,ben geçtiğimiz mayıs ayında adet düzensizliği şikayetiyle doktora gittiğimde hiperprolaktinemi bulundu.prolaktin değerim 52ydi.doktorum MR istedi.sonuçta beyinde de adenom tespit edildi.dostinex kullanmamın dördüncü ayında hamile kaldım,eşimde de önemli bir problem olmasına rağmen.normal yollaydı hamileliğim.devam ediyor çok şükür.ilk öğrendiğimde doktorum,çocuğun olmaz demişti.dünyam kararmıştı.ne olur panik,üzüntü yapma.oluyor işte bak,hem de bazen çok da beklemeden...

sağolun kızlar benin 3 ay oldu hala tık yok. gerçi 1,5aydır ilaçta kullanmıyorum düştü diye. bakalım bu ragl oluşumda tekrar bı baktırayım yükselmişmi yoksa hala düşükmü.

X