Süt Dişi düşmeden kalıcı Dişi çıkan var mı?

hsntn

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mart 2008
432
4
merhaba kızım 8yaşında alt 2dişi düşmeden kalıcı 2 dişi daha iç bölgeden gelmiş.doktorumuza götürdük yarıyıl tatiline kadar bekleyin dedi dişler iyice çıksın süt dişlerde sallansın dedi ben tedavi edeceğim kendisi çene cerrahı çocuklara pek bakmıyor bende şüphelendim sanırım tedavi uzun sürecek ve problemli diye.Aranızda çocuğunda yada kendisinde böyle problem yaşayan varmı tedavi nasıl oluyor ve gelen dişler yamukmu kalıyor .Kızımın yeni dişleri daha içeriden patlamış dişler böyle geridemi kalır cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

benim oglumunda süt dişleri cıkmadan kalıcı dişleri geriden cıktı. alt önde iki tane bende doktora götürdüm sallanıncaya kadar bekledik iyice sallanınca birincisini doktor cekmişti ikincisini oglum kendi cıkardı.. geride cıkan dişler zamanla yerine oturdu.. şimdilik bir problem yok. sanırım bütün dişleri böyle cıkacak..

yalnız benim kızımın gelen dişleri yamuk geliyor çarpık düz olarak baş vermemiş.İnşallah yerine oturur

benim hem oğlumun hem kızımın dişleri aynı
şekilde geldi süt dişleri sallanmadan arkadan diğer dişleri geldi ilk önce çok korktum
böyle kalacak sandım ama doktor hemen süt dişerini çekti
şimdi tam yerine geldiler hemde güzel oldular
korkmanıza gerek yok
farkında olmadan yeni çıkan dişleri dilleri ile öne doğru itiyorlarmış
rahatlayın sorun olmayacaktır

benim kardeşim doğduğuda alt çenede 2 süt dişiyle beraber doğmuştu. şuan 14 yaşında ve o iki süt dişi hala düşmedi. diğer tüm dişleri değişti fakat onlar arada küçücük kaldı. biz de dişçiye gittik. o da beklememizi söyledi. fakat daha sonradan çekilen röntgende anlaşıldı ki, o dişlerin altında başka diş oluşmamış. 18 yaşına geldiğinde o dişler alınacak ya da kendi kendilerine erimiş olacaklarmış ve böylece takma dişleri yapılacak.

bnm kızmnda dişeri ayrık şuan çok değil ama ayrık
aca bu dişer düştkten sonra yenieri birleşk çıkar değilmi
varmı öle tecrübesi olan arkadaş

süt dişlerinin ayrık olması gerekiyor gelen kalıcı dişler birazdaha büyük olduğu için onlar çıktıkça sıralanıyor.ilk dişlerin araları biraz açık değilse ozaman problem çünkü gelen dişler açıklık bulamayınca çarpık olarak sıralacaklar yani kızının dişleri olması gereken gibi

Benim kızımında süt dişleri düşmeden arkadan yenileri geldi, diş doktorumuz hemen almak lazım dedi ve her seferinde süt dişlerini çekti.
İlk çıkma döneminde çarpık gibiydi fakat diş iyice kendini göstermeye başladığında düzene girdi.

merhaba kızım 8yaşında alt 2dişi düşmeden kalıcı 2 dişi daha iç bölgeden gelmiş.doktorumuza götürdük yarıyıl tatiline kadar bekleyin dedi dişler iyice çıksın süt dişlerde sallansın dedi ben tedavi edeceğim kendisi çene cerrahı çocuklara pek bakmıyor bende şüphelendim sanırım tedavi uzun sürecek ve problemli diye.Aranızda çocuğunda yada kendisinde böyle problem yaşayan varmı tedavi nasıl oluyor ve gelen dişler yamukmu kalıyor .Kızımın yeni dişleri daha içeriden patlamış dişler böyle geridemi kalır cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Olur mu canım öyle şey... Saçmalamış doktor. Ortodentist galiba kendine müşteri çıkarıyor. Hemen çektir çocuğun dişlerini. Benim oğlumun da hiç kendiliğinden düşmedi. Hep alttan geldi gittik üsttekileri çektirdik. Üsttekiler çekilince yerine oturuyor alttan gelenler. Önceden biraz yamuk geliyordu,sonradan düzeliyordu. Şimdi 13 yaşında hepsi dümdüz oldu. Bizim doktorumuz hemen üsttekileri alırdı. Beklersen olmayacağı kadar yamuk çıkar. Sen birkaç doktora daha sor ama aynı sorunu yaşadığımdan biliyorum canım. Yamuk diş tedavisi uzun ve zahmetli ayrıca maliyetli bir tedavi sürecidir. Doktorunuzun bu ara işleri kesat galiba...

satenay x doktorumuz bursanın sayılı çene cerrahlarından benim ve eşimin de çok uzun zamandır diş doktoru i parayla ilgisi olan bir insan değil işinin gerçekten ehli biri yani ona çok güveniyoruz çünkü bana dişle ilgili yapılacak her türlü tedaviyi yaptı diş ameliyatı dahil paracı bir insan değil herzaman kendi dişimiz ağzımızda kalsın diye uğraşmıştır.Ama neden bekleyin dedi anlamadım ben şuna yordum süt dişini sallanmadan çekince belki diğer kalıcı dişin kökünü oynatmak istemedi tabi benim düşüncem.Tabikide sizin düşüncelerinizde benim için önemli çünkü damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmışya benimkide ohesap benimde kafam karıştı birde diş hastanesine götüreceğim onlar nediyecekler

arkadaşlar nasıl içimi rahatlattınız anlatamam valla bugün farkettim kızımın alt süt dişi sallanıyor ama elletmiyor korkudan bir baktım yenisi arkadan patlamış evham oldum huzursuz oldum okuyunca yazdıklarınızı rahatladım.hemen alayım bari dişini çok sallanıyor ucunda duruyor sanki.tekrar teşekkürler bu konuyu açtığınız için.

ben 21 yaşndaym ve 2 dişimn süt dişi olduunu yeni farkettm arkadan normal dişler gelince..baya geç kaldığımz için ve be n de memur olduğum için tel taktırmak istemedm uzun sürdüğü için şu an onlar çekldi ve kaplama yaptrıcam ayrıca öndeki dişlerm ayrık bu sayede onlar da düzelicek inş. sakın çocuklarnızın dişlerni ihmal etmeyin ben dişciye belki 2. kez gdiyorum hayatmda ... :S korkucak hiç bişe olmadıını grdm ihmal etmeyin lütfen :KK43:

ben de aynı sorun olmuştu. süt dişi duruyordu kalıcı diş yandan fırladı resmen yamuk bir şekilde :eek: dişçiye falan gitmedim bi süre sonra düş dişim düştü kalıcı diş de zamanla yerine oturdu :O ve şimdi çok şükür düzgün

benim oglumunda alt disleri süt disleri sallanmadan arkadan cikti.tesadüfen gördüm arkada disleri.daha sonra süt disler sallandi ve evde kendimiz cektik.bende üzülmüstüm geride mi kalcak yamuk mu olcak diye.cok geride duruyordu.ama öndekiler cikince arkadakilerde de düzgün bir sekilde yerlesti.cok düzgün duruyor yamuk degil.

Benim alt dişlerim dökülmeden kalıcı dişler arkasında çıkmıştı.Bunun üzerine hiç beklemeden süt dişlerini çektirdim.Diğer dişler de yerine oturdu hiçbir çarpıklık falan olmadı.
Daha sonra üst dişimde de aynı şekilde bu olay oldu.Diş üstten çıkmıştı ve ben o zaman küçüklük tabi dişçiden çok korktuğum için çektirmelerine izin vermedim beklesek düşer dediler bekledik ve o süt dişim düştüğünde kalıcı olan ondan 5 cm kadar ilerde kaldı..Düzelmedi..Çok sıkıntı çektim senelerce dalga geçildi benimle..Daha sonra tel tedavisiyle kurtuldum bu sorundan..Ama psikolojim çok etkilendi..Size tavsiyem düşer diye beklemeden bir an önce süt dişlerini çektirin.Yerine oturmazsa dişler çok üzülürsünüz..yasakkelime

şimdi gördüm benim kızımın da süt dişi düşmeden arkasından diş çıkıyo. Dişçiyi aradım çok problem değil ama istersen bi getir bakalım dedi.. Süt dişleri de taş gibi hala sallanan yok...

X