Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kolonoskopi deneyimi olan var mı?

bende de makattan kan geliyordu ve ben normql muayene olamadım..korktum..doktor rektoskopi yapacaktı..sonra ben korkunca .o zaman endoskopideye alalım.sana iğne yapalım,sen uyu dedi..iyi dedim...ne güzel uyuyacaktım..burada bazı arkadaşlarda uyuduklarını yazmış ama aa
o iğne yapıldı...ve ben uyumadıum..uyumayı bırakın en ufak bir esneme,baş dönmesi olmadı...bütün günde gözlerim fıldır dıldırdı...doktor ,hemşire bana hep uyuyacaksın dedi ama fasa fisooo valla...
o aleti hissettim..girdiğini anlamıyorsunuz ama karın ağrısı oluyor..biraz karnım karnım diye inledim durdum...neyse oldu bitti
basurum ve fissüürüm çıktı:)

Ben 2 gün önce kolonoskopi oldum kesinlikle korkulacak bişi yok..Damardan uyuşturucu bir iğne yapıyorlar ama narkoz değil , hiç bişey hatırlamıyorsunuz, doğal olarak acı hissi de yok..cıktıktan sonra da hiç bir problem olmuyor..Ancak o gün yanınızda birinin olması gerekiyor çünkü çıktıktan sonra biraz uyusuk oluyorsunuz 1 saat kadar ..yürüyebiliyorsunuz , konusabiliyorsunuz ancak sarhoş gibi oldugunuz için birinin muhakkak size eşlik etmesi gerekiyor.yaptıklarınızı daha sonra hatırlamıyorsunuz çnükü :) 1 saat sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.. Benim bağırsaklarımda kanama vardı iç hemoroid teşhisi konuldu..iyi ki de yaptırmısım korkmadan gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz arkadaslar :)

bende de makattan kan geliyordu ve ben normql muayene olamadım..korktum..doktor rektoskopi yapacaktı..sonra ben korkunca .o zaman endoskopideye alalım.sana iğne yapalım,sen uyu dedi..iyi dedim...ne güzel uyuyacaktım..burada bazı arkadaşlarda uyuduklarını yazmış ama aa
o iğne yapıldı...ve ben uyumadıum..uyumayı bırakın en ufak bir esneme,baş dönmesi olmadı...bütün günde gözlerim fıldır dıldırdı...doktor ,hemşire bana hep uyuyacaksın dedi ama fasa fisooo valla...
o aleti hissettim..girdiğini anlamıyorsunuz ama karın ağrısı oluyor..biraz karnım karnım diye inledim durdum...neyse oldu bitti
basurum ve fissüürüm çıktı:)

valla ben hemen kalktım,yürüdüm..yanımda birisi vardı ama o olmadan da eve gidebilirdim:))hatta bütün günde uyumadım:)hemen alışverişle çıktım...
herşeye hazırlıklı olun

Arkadaşlar merhaba, annem perşembe günü kolonoskopi olucak yarından itibaren sıvı gıdalar almaya başlıcak ama neler yiyebilir birtek aklıma süt un çorbası meyvasuyu fln gelıyor var mı başka alternatifler. Çok mu zor bu 2 günllük süreç ya ben daha çok dtrese girdim belli etmemeye çalışıyorum :KK43:(

bende 2 gün önce rektoskopi oldum kolonoskopinin biraz daha kolayı kalın bağırsağın bir kısmına bakılıyor.Polip varmış biyopsi alındı ve patolojiye gönderildi.10 gün sonra çıkacak sonucu bekliyorum.:KK43:

cumartesi günü bana da kolonoskopi yapılacak kısmetse...biraz tedirginim ama nasılsa uyutacaklar diyorum...önemli olan sonuçlar güzel çıksın hepimiz için inşallah...

arkadaşlar ben de bugün kolonoskopi yaptırdım.iğne yaptılar ama bende bi değişiklik olmadı açıkçası.sersemlemedim hiç.acı olmuyor ama gaz çıkarma istedi oluyor devamlı.içeri hava veriyor ya dr..doktor parça aldı incelenecek, ülseratif kolit var dendi.ve beni prof.a yönlendirdi.eve gelir gelmez okudum bu hastalık nedir,tedavisi ne şekilde olur diye..moralim çok bozuldu.ağladım biraz..var mı bu hastalığı yaşayan aranızda acaba??

ben de üniversite son sınıfta (ki bi yandan okulu bitirme derdi bi yandan kpss çok stresli bi dönemimdi) ciddi bi ishal olmuştum. önce dahiliye sonra intaniye sonra gastroentroloji derken ülseratif kolit teşhisi kondu. aktif dönemde diyete dikkat et snra zaten geçiyor şimdi bi ilacım var onu kullanıyorum hastalığı baskı altına almak için. herhangi bi yan etkisi de yok. ciddiye alınacak bi hastalık diil rahat ol. ben unuttum bile...

Aşırı gaz karın şişkinliği ve karın ağrısı nedeniyle gastroentolojiye gittim.Gaita tahlilinde kan çıkınca doktor kolonoskopi olmamı söyledi.İki gün önceden sıvı diyete başladım-ki su içmekten nefret ediyorum şuan-Bugün de kolonoskopi oldum.Doktorum damardan çok güçlü bir ağrı kesici verdi anca nabzım 180e fırlayınca gözlerimi kardiyoloji yoğunbakımda açtım.Neyse ki heyecandanmış.Nabzım normale dönünce tekrardan uyuşturdular ve yarım saatte kolonoskopim bitti.Sonuç hiçbir şeyim yokmuş.İrritabl bağırsak sendromu değil mi hastalığım diye doktora ben sordum.Doktor baya şaşırdı ve evet dedi.Sana hap falan vermeyeceğim anlık çözüm olur diyerekten hiçbir şey söylemeden gönderdi.

bende bugün 4 günlük diyetime başladım.Özel bir hastanede olacağım ve doktorum hiç bişey hissetmeyeceğimi,uyuyacağımı söyledi.deneyimlerimi bittikten sonra yazarım size...

Aşırı gaz karın şişkinliği ve karın ağrısı nedeniyle gastroentolojiye gittim.Gaita tahlilinde kan çıkınca doktor kolonoskopi olmamı söyledi.İki gün önceden sıvı diyete başladım-ki su içmekten nefret ediyorum şuan-Bugün de kolonoskopi oldum.Doktorum damardan çok güçlü bir ağrı kesici verdi anca nabzım 180e fırlayınca gözlerimi kardiyoloji yoğunbakımda açtım.Neyse ki heyecandanmış.Nabzım normale dönünce tekrardan uyuşturdular ve yarım saatte kolonoskopim bitti.Sonuç hiçbir şeyim yokmuş.İrritabl bağırsak sendromu değil mi hastalığım diye doktora ben sordum.Doktor baya şaşırdı ve evet dedi.Sana hap falan vermeyeceğim anlık çözüm olur diyerekten hiçbir şey söylemeden gönderdi.

geçmiş olsun öncelikle. peki işlem yapılırken içerde kaç kişi oluyo sağlık görevlisi falan? benden sisteskopi istendi yaptırmadım :KK43: utanıyorum çok oyüzden

kimse yokmu? sisteskopi yaptıran varmı arkadaşlar

X