Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kolonoskopi deneyimi olan var mı?

benm gıtgım doktor da cok ıyı memnun kaldm ondan hastane de özel ıyı ortamı onda bı problem yok da bu fılm ısını doktorlar mı yapıyor hemsıre gıbı yardımcı elemanlar mı..yanı bayan bulma ımkanmz var mı ben bıraz cekınıyorm acıkcası doktorm da erkek..dılerm korkulcak kadar yoktur..

canım doktor yapıyor bu işlemi. hemşire yapamaz. bence çekinecek bir durum yok. annemin doktoruda erkekti. onlar işini daha iyi yapıyır ve bayanlara daha nazikler. korkma canım. hiç anlamzsın bile. geçmiş olsun. umarım sonucun iyi çıkar.

yaa ben de ara tatilde olacagım bu zıkkımdan..ama korkuyorm ay bır de bunun ne cok ön hazrlıgı varmıs ben mersndeym ama ıstda olucam ee ben ne zaman yapıcam butun bunları ara tatılım ıkı haftacık kı ıcınde bır de anal fıssur amelıyatı olcagm..off sımdıden kastı benı..cok can acıtyor mu arkdslar bu fılm ben etraftan cok korknc seyler duydum da korkuyorm acıkcası..bır de asagı yukarı kolnskopı fıyatları ne..bana özel hastanede emeklı sandıgı ındrmlı fıyatı 270 ytl dedıler..sız kaca yaptrdnız?

ben hemen ertesi günlerde dr.un boş oldugu gün olabilecektim kendi muayenesinde ancak endoskopi ve kolonoskopiye 1.200-1.500kadar bir rakam çıkardılar o yüzden gazinin istem kagıdına yazıp oraya yönlendirmesini rica ettim o kadar parayı vermem mümkün değil çünkü Allah korusun Rabbim vermesin ama hani tedavi için verilebilir gerekirse düşünmeden ama tanı aşamasında müdaili bir seçenek varken ben şahsen ödeyemem o kadar parayı...birazcık geçe attılar randevularımı ama gene bi çok kişiye göre erkendi netice gönderen dr.um o hastanedeki o bölümün başkanı...bayramdan sonraya neticelerimi toplayım göstericem Rabbim inşallah dermanı zor dert vermez ömrüm hastalıklarla geçiyor zaten bi de kanser çıkmaz inşallah...
dualarınızı esirgemezseniz sevinirim kaydirigubbakcemile5
ben de erkek olmasından çekinirim ama ne yapıcaksın bi de sanırım erkek dr.lar daha iyi yani kadın olarak bunu demek ne kadar dogru ama ne bileyim sanki öyle gibi :ecrin_bebek:

zaten arkadaşlarında dediği gibi bayıltılıcamız için hissetmicez inşallah bide sanırım pozisyon yüz üstü ve öne dogru olsa gerek inşallah zor bi pozisyon değildir değilse ben kiloluyum zor oluyor aynı duruşta uzun süre kalabilmek endoskopiden biliyorum :CüvCüv: devrilmemek için arkamda yatagın yanlarındaki demirlerden tutunmuştum kaydirigubbakcemile2

ccerence senin diyet listenin maşallahı var.ben de kolonoskopi yaptırmıştım,2 gün sadece sulu şeyler içtim.allahtan çay serbestti bir de tavuk suyu(sadece suyu) içtim.uykularım kaçmıştı nasıl yaptırcam aç kalmak,lavman,utanmak ama boşunaymış.iyi ki yaptırmışım çok şükür birşey çıkmadı.bir arkadaşımız aynen anlatmış,önlük giydiriliyor önlükte delik var bir yerin görülmüyor,erkek olması önemli değil yani.hele uyutuluyorsa çok iyi.beni uyutmamışlardı,gözünde büyütme.
iyi haberlerini bizle paylaş olur mu?geçmiş olsun.

ccerence senin diyet listenin maşallahı var.ben de kolonoskopi yaptırmıştım,2 gün sadece sulu şeyler içtim.allahtan çay serbestti bir de tavuk suyu(sadece suyu) içtim.uykularım kaçmıştı nasıl yaptırcam aç kalmak,lavman,utanmak ama boşunaymış.iyi ki yaptırmışım çok şükür birşey çıkmadı.bir arkadaşımız aynen anlatmış,önlük giydiriliyor önlükte delik var bir yerin görülmüyor,erkek olması önemli değil yani.hele uyutuluyorsa çok iyi.beni uyutmamışlardı,gözünde büyütme.
iyi haberlerini bizle paylaş olur mu?geçmiş olsun.

biranne teşekkür ederim:1hug:...inşallah kolonu da atlatınca bayram dönüşü neticeleri gösterince güzel haberleri paylaşabilirim sizinle...
yorumun mutlu etti beni geçri çok da gözümde büyütmüyorum işlemi ama işte bide şuna karar veremedim eşimle mi gitsem yoksa annemi mi çagırsam bilemedim daha önce acilde lavman yapmak gerekti anneme yaptırmıştım sağolsun.
önlük giyilmesi iyi mesela endoskopide ögrenciler oluyor ekrandan hoca sizin içinizdekileri onlara atıyor bunda da öyle bişey olursa o bebeleri kovalarım kaydirigubbakcemile örtünmüyorsa...gerçi onlarda nerden ögrencek ama işte ne yapalım. bi de düşünsenize ordaki ögrenci eski sevgiliniz çıkıyo birlikteyken göremediği tötünüzü görüyor sırnaşık şey
diyete uyucam harfi harfine hatta bu hafta bu diyeti yapabilirim madem bagırsak boşaltımını kolaylaştırıyor eee ben de tombalak biri olarak diyet yapıyorum hem denerim hem deneyim kazanırım kaydirigubbakcemile3

kolonoskopide pantolon giydiriyolar arkası yırtık birde diyet falan yok bana arkadan ılaç verdi aynı gün çekildim ama bana 50 cm girdi çok zordu ayy aklıma bile getirmek istemiyorum hemde uyumadan çekildim

bugun kolonoskopi deneyimim oldu . olmadan önce internetteki yorumları okudum durdum. anetezisiz ne kdar zor oldugunu şöyle bagırdım böle bagırdım yorumlarını okuyunca stresten bayılmak üzerydim. doktorum bi süre beni teselli etti. anestezi yapması için yalwardım nerdeeyse ama hiç ihtiyac olmadıgını zaten acı duymayacaımı söyledi.
bi yerden sonra artık korkunun ecele faydası yok mantıgıyla tamam dedim.basladılar.
inanın duydugunuz tek sey kolonoskop girerken tuwaletinizin gelmesi ve cıkarken tuwaletinizi yapıormussunz hissi.
daha net görebilmek için doktor hawa werio oda gaz yapıo cok hafif üstelik gazınız geldiinde soyluyorsunz doktor alıyor o gazı onuda sizin yapmanıza gerek yok.
inanın korkacak hiç bişy yok. lütfen internetteki kötü yorumları dikkate alıp uykusuz geceler gecirmeyin :)
ülseraktif kolit hastalıgım cıktı. hayatımın geri kalanında hep kolonoskopiye giricem artık. ama inanın hiç korkmuyorum.
korkulacak bişey değil.
saglıklı gunler.

dr.um özel gazinin gastro başkanı ama klinigine gidiyorum gazide herhangi bir dr.a yaptırıcam kolonos.yi...az sonra diyeti yazayım buraya da belki yarıdmınız dokunur çok saolun kızlar ya...Allah razı olsun a.s.

Cerence ne yaptın?Benimde kızıma önerdiler kolonoskopi 7 yaşında daha..Çocuğuna yaptıran oldumu?Bende Ankaradayım Gazide yaptırcam.Ceren hangi doktora gittin uyuttularmı seni..

6 Mayıs'ta kolonoskopi için randevu aldım anal fissür problemim var. Şimdiden çok gerginim ne yapacağımı bilmiyorum. Çok korkuyorum kızlar ya :KK43:

Bana da doktor 4 günlük diyet verdi.Yarın sabah başlayacağım.cuma saat 10:40 da kolonoskopi olacağım ve çok korkuyorum.Benim sormak istediğim.Doktor seni uyutucağız dedi.Uyutmadan kastı ney?narkoz falan vermeyecekler dimi?BEnim bebişim var henüz 3 aylık.Nasıl uyuyoruz işlem sırasında?

Canım çok kuvvetli bir ağrı kesici verilior sanırım normal anestezi değil işlem bitene kadar yani..

oh valla rahatladım şimdi.Bebeğim var emziriyorum.Bide narkoz bende nefes darlığı yapıyor.

Geçmiş olsun canım şikayetin neydi?

aşırı derece kabızlığım var.Öyle ki lavman yapmayınca çıkamıyorum:KK43:(

Bugün kolonoskopiye girdim kızlar.Hiç tahmin ettiğim gibi değilmiş.Çok kolay oldu.Uyuşturdular beni damar yolumdan.Bir saat uyumuşum.ama 10 dk da bitmiş doktorun işi.Yanlız narkoz aldığım için 8 saat bebeğimi emziremedim:KK43: Zaten bir gün önceden sağmıştım sütümü yani problem olmadı.Hiç korkmayın valla çok kolaymış:))a.sa.s

Ay ii bari canım ben senin adına bile çok korkmuştum gerçekten.Çok geçmiş olsun.Ne çıktı peki?

Bağırsakların tertemiz dedi doktor.Kronik bağırsak spazmı varmış.Yani kronik kabızlık.yediklerine çok dikkat edeceksin dedi.3 sayfalık diyet listesi verdi.Yemem ve yememem gerekenler yazıyor.iyi oldu bu diyet.Hem hamilelikte aldığım kiloları veririm bu şekilde hem kabızlıktan kurtulurum:)boshayallersmile

ya arkadaşlar benimde kolonoskopi yaptırmam lazım avrupa yakasındayım tavsiye edebileceğiniz bir hastane varmı.çok korkuyorum ya kötü bişey çıkarsa die :KK43:(

benimde bir yakınıma devlet hastanesinde narkossuz yaptılar ağrılı oldu çekti ikinci çekiminde özele giti hiçbir ağrı çekmeden narkozla yapmışlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 gün önce kolonoskopi oldum kesinlikle korkulacak bişi yok..Damardan uyuşturucu bir iğne yapıyorlar ama narkoz değil , hiç bişey hatırlamıyorsunuz, doğal olarak acı hissi de yok..cıktıktan sonra da hiç bir problem olmuyor..Ancak o gün yanınızda birinin olması gerekiyor çünkü çıktıktan sonra biraz uyusuk oluyorsunuz 1 saat kadar ..yürüyebiliyorsunuz , konusabiliyorsunuz ancak sarhoş gibi oldugunuz için birinin muhakkak size eşlik etmesi gerekiyor.yaptıklarınızı daha sonra hatırlamıyorsunuz çnükü :) 1 saat sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz.. Benim bağırsaklarımda kanama vardı iç hemoroid teşhisi konuldu..iyi ki de yaptırmısım korkmadan gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz arkadaslar :)

X