sezeryan sonrası neler yapmalı yardım

ecemim2001

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.019
1
merhaba arkadaşlar 18 kasımda sezeryanla ikinci bebeğimi dünyaya getireceğim kızım 8 yaşında ve normal doğmuştu oğlum ise biraz iriymiş o yüzzden doktorum sezeryanla alınmasına karar verdi ilk doğumum çok zor olmuştu ama nelerle karşılaşabileceğimi biliyordum şimdi ise tam bir belirsizlik sonuçta ameliyat ve beni korkutan sonası sevgili sezeryanla doğum yapmış anneler sezeryandan sonra ne kadar zaman ağrılarınız oldu ne zaman toparlandınız ağrıları azaltmak ve sezeryan sonrasını rahat geçirebilmek için ne önerirsiniz sütünüz hemen geldimi bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

canım benim .mümkünse epidural ol derim.hem çok daha kolay hem çok daha güzel.genel ans.göre ağrıların az ouyor.üstelik uyanık old.için bebeğini hemen emzirmeye başlıyabiliyorsun.benim sütüm hemen geldi ve emzirmeye başladım.3 gün içindede ağrılarım epey azaldı.dayanılmayacak ağrılar değildi zaten.doğum sancısının yanında basit bile kalır.ben ikisinide yaşadım çünkü.sezeryan sonrasını rahat geçirmek için:2 ay kadar ağır kaldırmaman lazım.benim doktorum 2 kglık bebek çantasını taşıdığım için bana kızmıştı.ilk 40 gün karın kaslarını fazla zorlama.en önemlisi doğumdan sonra tuvalet sorunu yaşamamak ve başağrıları çekmemek için bolca kayısı suyu.su ve sulu şeyler ye,iç.hatta mümkünse ilk günlerde çorba iç. ve inan anlatıldığı kadar zor değil.şimdiden hayırlı ve kolay doğumlar canım.

canım ben genel anestezıyle oldum sezeryanımı ve cok memnun kaldım.doktor hastanaden cıkarken agrım olunca kullanmam ıcın ıgne vermıstı ama hıc bırıı kullanmadım.bunyedenmı bılmıyorum ama pek agrım olmadı benım.dogumdan sonrada pek yatıp dınlenmedım ben.hareket etmekte ıyı geldı sanırım.4-5 ay agır kaldırmamaya dıkkat ettım.ayaklarımı sıcak tuttum.sutum 4-5 gun sonra geldı yetersız oldugu ıcın 1.5 ay emebıldı sadece.benım dogumdan sonrakı tek sıkıntım ılk 3 ay sadece sırtustu yatmamdı.saga sola donup yatamıyordum dıkıslerımden

Öncelikle bebeğini güle güle büyüt. Ben epidural sezeryan oldum doktorumla konuşa konuşa, şakalaşa şakalaşa... Sezişten sonra sana verebileceğim en önemli tavsiye bol bol yürü, asla kabız olma, en önemlisi gazını sakın ve sakın tutma. Ben gaz sancısı çok çektim. Doğumdan sonra odamda bir sürü ziyaretçi vardı ve ondan sonrası beni biraz zorlamıştı. Ben sezeryandan sonra 3 gün hastanede kaldım. Sezeryan yaram için bir sprey kullandılar onun adını o yüzden bilemiyorum şuan Allah'a şükür izim yok, benim dikişimde yoktu ama çıktıktan sonra Contarctubex sürdüm. Ağrım olursa Dikloren iğne kullanabileceğimi söyledi doktorum ama hiç gerek kalmadı. Çünkü ne kadar hareket edersen o kadar kolay toparlıyorsun.Bir iki gün yataktan kalkmak sızlatıyor ama çabuk geçiyor. Bazen sezeryandan hemen sonra süt gelmiyormuş doğum kasılmaları başlamadan doğuma girdiğin için, bu yüzden bunu yaşamamak için ben doğumdan önce Humana Still Tee içtim, birde bana tavuk ciğeri yedirdi halam bol kimyonlu ben çok faydasını gördüm. Tavuk ciğreni soğanla soteliyorsun tereyağında, sonra bol kimyonla yiyorsun. Marulun yapraklarını yıkayıp suyunu peçete ile kurutuyorsun ve sütyen gibi göğsüne koyuyorsun bu da işe yarıyor. Ben emzirme minderi edinmeni öneririm. Bele geçen yarım ay şeklinde olanlardan. Hala bebeğimi onunla emziriyorum ben. Yarana baskı yapmıyor bebek, ayrıca kolunu istediğin yere koyuyorsun, sırtın ağrımıyor ve en önemlisi bebek göğüs hizana geldiği için gaz sorununu minumuma indiriyorsun. Tekrar hayırlı doğumlar dilerim. Sevgiler

epidural gayet iyi.düğmye basınca ağrı kalmıyor zaten.ben ertesi gün eve geldim ve hiç yatmadım.çok rahat bi doğum oldu ve sonrasıda gayet iyiydi.zaten ağrı kesiciler olduğu için zor olmuyor.ilk gün ayağa kalkarken biraz dikişler acıyor okadar.

ilk olarak kesinlikle telaş yapma
sen ki normal dogum tecrübesi yaşamış biri olarak sezeryan vızz gelir sana
ben de spinal sezeryan olmanı tavsiye ederim
eğer spinal olacaksan doğumdan sonra 1 hafta her öğünden sonra kahve içmelisin,kalıcı baş ve bel ağrıların olmaması için(anestezi uzmanım tavsiye etti,ben uyguladım kesinlikle ağr falan kalmadı)
sezeryanın olağan ağrıları en fazla 1 hafta sürüyor,endişelenme

öncelikle şunu merak ettim. büyük bebek daha kolay doğar derler, çokmu aşırı büyükte sezeryan tavsiye etti aceba doktorun?
sezeryandan sonra süt gelip gelmemesi bence bünyeyle alkalı ve bebeğin emme sıklığına bağlı. 2 kez sezeryan oldum ikisindede hemen geldi süt. epidurali tavsiye ediyorum, başağrısı falan olmadı. Allahım hayırlı doğum nasip etsin.

bende genel anesteziyle sezeryan oldum 1 gece kaldım ertesi gün taburcu oldum.ilk gün braz zorlandım bol bol yürüdüm 3.günden sonra düzeltim 1 hafta yan yatamadım sonra nerdeyse yüzüstü bile yattım bünyeyle alakalı belkide.

öncelikle cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim evet artık büyük gün geldi oğlumun hala doğmaya niyeti yok yarın sabah 40+1 de sezeryanla bebeğimi kavuşacağım korkuyorum dualarınızı esirgemeyin

Allah yardımcın olsun canım, inşallah en kısa sürede toparlanıp bebişinle birlikte aramıza dönersin, bebişinin resimlerini bekliyoruz :KK66:

korkma tatlım sakın normal doğumu yapmışsın bu sana daha kolay glicektir güzel haberlerini bekliyoruz

Arkadaşımız bugün doğumda galiba allah yardımcısı olsun bu başlık çok iyi olmuş bende mecburi sezeryan olacağım çok merak ediyorum korkuyorum da tabi tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini yazarlarsa çok işimize yarar

ayyy tüh geç kalmışım ben de yorumlarımı yazcaktım, gerçi iyiki de geç kalmışım, benim gibi nazlı biri sezeryandan çıkcek bi de herkese akıl vercek, neyse arkadaş nasıl olsa douma gitmiş söylememde sakınca yoktur galiba, doğumdan önce tayyip erdoğanın sözünü tutcam en az 3 tane diye gırgır yapıyodum arkadaşlarıma, şimdi ise eşimin gözüne gözüne bakıp bana bi daha çocuk dersen gözünü patlatırım diyecek kadar tırstım :roflol: hem doktorum hem hastane iyiydi ama galiba sizin de dediğiniz gibi bu kişilerin bünyeleriyle alakalı, benden sadece 2 gün önce yine benimle aynı hastanede ve aynı doktorda seezeryan doğum yapan bir arkadaşım taş gibiydi, ben se acıdan yerlerde sürünüyodum :)benim doğumdan önce de sütüm geliyodu zaten, süt sorunu yaşamadım, sadece göğüs ucum küçük olduuğu için emzirme sorunu yaşadım, pompayla sağıp kaşıkla verdik, oh be konuştum rahatladım, doğumundan sonra arkadaşın da tecrübelerini alırız artık :)

kolay gelsin öncelikle paylaşımlarınız konusunda çok tsk ler size bir sorum olcaktı eger bir sakıncası yoksa acaba doğumunuzu hangi hastanede yaptınız vede doğum izinizin olmasıdıgını ve bir sprey sürdüklerini ve sizde ithal ilaçlar kullandıgınızı söylediniz acaba eger bilğiniz varsa bu spreyın adının ve ithal olan bu leke bırakmayan ilaçların adını öğrenebilirmiyim.bende yakında yapıcam bebek bu konuda çok tedirginimde yardım ederseniz minnetar kalıcam

Ya ben 15 gundur yara acisi ve bel agrisini atlatamadim:KK43: bide kabizlikk ah ah 15 gun yaa bende bi anormallik var demek herkes 1 haftada toparlms napcam ben :KK43:

Spinal sezeryan ila 3 ay önce 32 haftalık bebegimi dünyaya getirdim fakat ameliyat yerim karnımın içi hala acıyor ve karnım şişti son bır aydır neden acaba

Spinal sezeryan ila 3 ay önce 32 haftalık bebegimi dünyaya getirdim fakat ameliyat yerim karnımın içi hala acıyor ve karnım şişti son bır aydır neden acaba

Allah allah bende spinal sezeryan oldum ama hiç böyle birşey olmadi ne agrı var şuan ne sizi ne siskinlik. Ultrasonda bakıldı mi kontrole gittiniz mi

X