mutfak dolaplarındaki yağ lekeleri

Arkadaşlar ben de aynı dertten müzdariptim. Ne denediysem dolaptaki ve aspiratördeki yağ lekelerini temizleyemiyordum. Ürünü döküp iyice ovuyordum. Islakken geçmiş gibi görünüyordu ama kuruttuktan sonra lekelerin çıkmamış olduğu görünüyordu dolapların üzerinde. Birgün canıma tak etti. Bi kaba suyu koydum üzerine prili koydum ve şu bulaşıkları ovduğumuz teli alıp tüm dolaplarrı ovdum. Kuruttuktan sonra gözzlerime inanamadım hiç leke kalmamıştı. Bence bi deneyin. dolapları tahriş de etmedi metal tel...

Bir çok yerde duydum ve annemde kullanıyor amwayin fırçayla sürülenini.Birşey yapmıyormuş dolaplara.bana da verdi annem bende denicem.yazarım buraya.annem gözümün önünde yaptı birşey olmadı ama dolaptan dolaba fark edermi bilmem.

bu mesajı yazdığım gün denedim yazmayı uınuttum zarar vermiyor dolaba.temizliyorda ama biraz bekletmek gerekiyor.

bendede o takıntı var ya ben yağ sökücü kullanıyordum geçenlerde bayram temizliği yaparken bir kaba bira çamarsuyu döktüm dometos birazda sıvı arapsabunu vede bulaşık deterjanı döktüm ılık suyla beraber sildim vede kuruladım harika temizlendi vede tüm yağlar falan çıktı isterseniz sizde deneyin

bende once hıc sulandırmadan saf yagcozucu suruyorum. ama oyle spreylı olanlarından falan degıl. ellerıme eldıven gecırıp bulasık sungerının sert kısmıyla. bıraz bekletıyorum. ardından sıcaksuya yıne bıraz yagcozucu prıl domestos dokup ovuyorum. ardından sade su ıle duruluyorum. sonra kuruluyorum hıc bırsey kalmıyor. ben hep boyle yaparım..tertemız oluyor..

Ben eşimin ızgara ve barbekü temizlemek için aldığı yağ çözücüyü kullanıyorum. Diğer yağ- çözlerden çok daha etkili. Hem ocak hem de dolaplar için. Adı ilox. Herhangi bir zarar da vermiyor.

bende cif kullanıyorum mutfak için olanında yeşil renkte harika temizliyo diğer marka bütün ürünleri kullandım en güzeli cif diğerlerinde çok daha fazla kimyasallar var ve çok kötü lekeler bırakıyo tavsiyem cif.

yağ lekelerinde mikrofiber bezlerin çok işe yaradığını keşfettim.
ben yağçöz kullanıyorum, çok zorlu yerlere de tel sürüyorum valla..

bi de eşim ocağın yanındaki duvarı olduğu gibi alimiyum folyoyola kapladı, kirlenip yırtılınca değiştiriyorum. tavsiye ederim..

bende bim'in yağ çözücü spreyini kullanıyorum,bulaşık deterjanımın yanında duruyor,çok memnunum,denemek isteyenlere duyrulur.

yağ lekelerinde mikrofiber bezlerin çok işe yaradığını keşfettim.
ben yağçöz kullanıyorum, çok zorlu yerlere de tel sürüyorum valla..

bi de eşim ocağın yanındaki duvarı olduğu gibi alimiyum folyoyola kapladı, kirlenip yırtılınca değiştiriyorum. tavsiye ederim..

arkadaşım saa katılıyorum mikrofiber bezler çok harika temizliyor,tavsiye ederim walla

bende bu dolaplarla çok uğraştım ama sonunda viledanın mavi pıtırlı olan mikrofiber beziyle işi çözdüm harika temizliyor tavsiye ederim.arkadaşlar

mr.muscle hemen yetişiyor ya size gelmedi mi?çağır hemen.carrefourun yağ çözücüsü daha ucuz,bide amway'in kadın çorabı bile kaçırmayan teli var ya onunla da ovala.tel ve arap sabunu ile dene.

bende aynı dertten muzdariptim ama artık bref kırmızı
mutfak için yağ çözücüyü kullanıyorum
çok güzel herkese tavsiye ettim herkeste menun kaldı

yalnız dediğiniz 'oven cleaner' isimli ürün fırınlar ve ocaklar içinfisfisfis ahşap dolaplara fln zarar vermez mi?:sm_confused: fırın ve ocağı süper temizliyo ona bişey diyemicem ama kaydirigubbakcemile2

yok canım bende dolaplara sürüyorum 5 dk bekleyip siliyorum.. kalmıyor hiçbirşey..
ben yeni kiraya girdiğim evdeki yağ lekelerini kalnıtılarını çıkaramamıştım. ova ova...
yeni kuzen satmaya başladı ondan aldım, dedim 3 senedir sen nerdeydin yaa

sizi anlıyorum arkadaşlar bende her markanın her bezini denedim dünyanın parasını verdim bezlere.ama inanın aşağıdaki bezle çözdüm sorunu.yağçözü sıkıyorum sonrada bu bezle siliyorum.iz felan kalmıyor uğraştırmıyorda. yağçözüm de mikrotem diye doğal ürünler satan bir firmanın.bezin içinden 2 tane çıkıyor. mavi ve yeşil.incecik bişey.4 ytl felan 2 tane var içinde. kirlenince çamaşır suyu döküyorum .biraz bekletip yıkıyorum mis gibi oluyor bez.toz bezi diyor ama mutfakta kullanıyorum arkadaşlarım ve akrabalarımda dolaplarımın sırrını soruyor. şimdi onlarda bu bezi kullanıyorlar.kullanan bana dua ediyor.hatta bir rengini mutfakta diğer rengini evin diğer mobilyalarında kullanıyorum. kapılarda ve mobilyalardaki parmak izlerine de birebir.

BlobServlet
Scotch-Brite™ Mikrofiber Toz Bezi

• Tozu mıknatıs gibi çekip içine hapseder.
  • Ardında hav ve iz bırakmaz, parmak izlerini anında yok eder.
  • Islak veya kuru olarak güvenle kullanılabilir.
  • Ekonomik fiyata üstün mikrofiber performansı sunar.
  • Ahşap, cam, ayna, mobilya, elektronik ev aletleri gibi her türlü sert yüzeyin tozunu anında alır. Mükemmel parlaklık sağlar.
  • Çamasır makinesinde 60 derecede yıkanabilir.
  • Her zevke göre farklı renk alternatifleri satılmaktadır.

silsew adında bir temizlik bezi var.internetten arayın çıkıyor. muhteşem bir şey. daha önceleri aspiratörü ve ocağın üst kısmındaki dolabı temizlemek için bir sürü zahmet çekerdim. bu beze hiçbir şey sürmüyorsunuz. sadece ıslatıyorsunuz ve siliyorsunuz. bu kadar. deterjan ,kurulama filan yok.

Bulaşık teliyle güzelce telleyin. Katılaşan yağlar hemen çıkacak hiç uğraşmadan. Deterjana bile gerek yok. Ben eski kiracının bıraktığı pislikleri öyle temizlemiştim :) Mermerin alt kısımları, ocak etrafı, mutfak dolaplarının alt kısımları. Telleyince çok rahar temizlendi, çizilmedi de. Arkasından da bir güzel köpürtüp sildim. Katılaşmış veya katman haline gelmiş yağların en pratik çözümü kimyasal yolla değil, fiziksel yolla sıyıyarak veya kazıyarak temizlemek bence. Mutfak dolaplarını düzenli olarak cifler ve silerseniz zaten böyle bir sorun olmuyor.

amway yağçözücü fırın jelini ve zoom kullanıyorum.....denemenizi tavsiye ederim önce sağlıkkkk....:)

X