Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Defne Sabunu ile saç dökülmem azaldı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

BenEylul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2006
1.270
0
Defne Sabunu

P10104775.gif

Saç dökülmesi, kepeklenmeye karşı etkilidir. Cilde çok faydalıdır. Antiseptik özelliğinden dolayı tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı faydalıdır. Hücreleri yeniler, vücudu gençleştirir.

Sızma zeytin yağı ile karıştırılıp üretilmektedir. Hiçbir katkı maddesi yoktur, %100 doğaldır. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına neden olmaz.

Har (defne) sabununun faydaları:
- Çocuklarda pişiği önler.
- Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
- Antiseptik oluşu sayesinde derideki bir çok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
- Varisleri rahatlatmada etkilidir.
- Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karsı çok etkilidir.
- Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır, doğal peeling özelliği vardır.
- Romatizma ağrılarını dindirir.
- Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını engeller.

saçlarım kötü bir şekilde dökülüyordu oysa uzun ve bakımlıydı ne yaptımsa dökülmeyi durduramadım bir arkadaşım defne sabunu nu önerdi dökülme azda olsa biraz durdu sabun saçları ilk kulanmada saçları birz sertleştiriyor vazgeçmeyin bir kaç yıkamadan sonra iişe yaradığınıu göreçeksiniz az da olsa sabundan ben memnun kaldım kaydirigubbakcemile5

Son düzenleyen: Moderatör:
önemli bir konu daha sabun kesinlikle kepek yapmıyor tabiki benim saçıma yapmadı siz kulanırsanız sonuç ne olur bilemem

bu defne sabununun gercegini bulmak zor galiba ben daha once denedim ama cok kotu yapti saclarimi yapis yapis olmustu benimki marketten aldigim bi sabundu hatayin defne sabunu filan yaziyodu ama sac alisik olmadigindanmidir nedir ne zaman sabun denesem en fazla bikac kere yikayabiliyorum sonra vazgeciyorum senin yapis yapis olmadimi acaba? birde benim sacimda boya var ondan olabilir

bende defne sabunu kullanıyorum 3 yıldır.ama benimki bu resimde görülenden değil.benimki ambalajlı falan markasını hatırlamıyorum ama sadece defen yok içinde.zeytin yağlı defneli sabun.çok koyu yeşil ve içinde siyah siyah defne taneleri var.ve biraz pahalı.tanesi 3.50 ytl ve bi kalıp sabun biray gidiyor.

gelelim faydalarına. saçınız alışana kadar bu sabuna biraz gacur lu gucurlu geziceksiniz malesef.ama saç alıştıktan sonra hiçbi problem kalmıyo ve evet dökülmeyi kesmesede azaltıyo.şöyleki yastığın üsatünden saç toplamıyorsunuz ve saçlarınız açık bıraktığınızda dökülenler aşağı sallanmıyo ama banyoda tararken çok az bi dökülme oluyo tabi.ve saçı öyle yumuşacık puf gibi yapmıyo saçı salmıyo yani.mesela benimsaçım dalgalı bi saç normal şampuanlarda saçım sünüyo süpürge gibi ama bu sabunda bukle bukle oluyo.yani ben bu sabunu seviyorum.bir süre sırf bu sabunla yıkayın saçınızı sonra çok fazla yağ etkisi kalmaması için iki sabun arası ufak bi şampuanlayın.sonra tekrar sabunlayı çıkın.çok uzun süre kullandıığım için nasıl kullanıcağımı iyi öğrendim.

ama dediğim gibi benim sabunum arkadaşınki gibi değildi.bu tür sabunlardan piyasada çok var böyle çuvalların içinde 1 ytl falan satıyolar onlar hakikisi değil rengi soluklarda öyle.ama nerden bulabiliriz derseniz ben ankarada tekbi yerde buluyorum bu sabunu başkada hiçbiyerde görmedim daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
saç alışasıya kadr bu tür sorunları bende yaşadım saç görüntüsü değişti ama dökülme durdu resmen saç akarçasına dökülüyordu saçlarım uzun bakımı zor evde olduğum süreçe bir kes saçımı sabunluyorum bir yere gidçeğim zamnda sampuanlıyrum

ben bi ara zeytinyağlı sabun denemiştim ama saç bööle lastik gibi uzadı kopmuyo ama doğalda durmuyo pırçık pırçık oldu sonra burdaki konuların birinde dimeticonsuz şampuan kullanmanın dökülmeyi önlediğini okudum... şimdi kremimde ve sampuanımda dimeticonsuz.. ve hiç dökülme yok seyrek olarak 3 5 tane

kullanırım kullanmasına ama saçım röfleli saç kermi şampuan bile saçımı açtıramıyor bana bu sabunla yıkarsam nasıl yaparım zor galiba ben ısısrgan otuna devam edeyim..

ben bi ara zeytinyağlı sabun denemiştim ama saç bööle lastik gibi uzadı kopmuyo ama doğalda durmuyo pırçık pırçık oldu sonra burdaki konuların birinde dimeticonsuz şampuan kullanmanın dökülmeyi önlediğini okudum... şimdi kremimde ve sampuanımda dimeticonsuz.. ve hiç dökülme yok seyrek olarak 3 5 tane

Dimeticon nedir? Siz nasıl seçtiniz şampuanınızı?
şampuanın içindekiler bölümünde "dimeticon" olarak yazar mı acaba yoksa başka kimyasal bir adı var mıdır?

a.s.

P10104775.gif

saçlarım kötü bir şekilde dökülüyordu oysa uzun ve bakımlıydı ne yaptımsa dökülmeyi durduramadım bir arkadaşım defne sabunu nu önerdi dökülme azda olsa biraz durdu sabun saçları ilk kulanmada saçları birz sertleştiriyor vazgeçmeyin bir kaç yıkamadan sonra iişe yaradığınıu göreçeksiniz az da olsa sabundan ben memnun kaldım kaydirigubbakcemile5

bende aldım az önce canım ama benimkisi pakette zeytinyağlı sabun aktardan aldım inşallah dökülmelerim durur artık:Saruboceq:

P10104775.gif

eylülcüm bende bugün başladım zeytinyağlı sabunla saçlarımı yıkamaya fakat kuruttum böyle yapış yapış oldu kuruyuncada niye böyle oldu acaba çok durulamadım mı :1no2:

pic0065ro0.jpg

w640.png

bendede bu sabundan var yalnız saçlarımı çok kurutuyor diye kullanamadım yaa iyi gelirmi acaba çok dökülüyor saçlarım çünkü uff durduramadım bi türlüsenağlama

canım kullan mutlaka gardef iyi diye biliyorum zaten zeytinyağlı sabun ilk kullanmda olmasada mutlaka dökülmesini durduruyormuş,bende bugün yıkadım saçlarımı edremitin halis zeytinyağlı şampuanıyla kaskatı oldu ama dökülmesi azaldı inan,bırakmıcam saçlar alışana kadar zaten sonrası kolay olur

pardon ya yalnış yazmışım edremitin halis zeytinyaşlı sabunu dicektim.kullan ve etkilerini belirt mutlaka burda.

pic0065ro0.jpg

w640.png

bendede bu sabundan var yalnız saçlarımı çok kurutuyor diye kullanamadım yaa iyi gelirmi acaba çok dökülüyor saçlarım çünkü uff durduramadım bi türlüsenağlama

evt çanım defne sabunu azda olsa durdurdu tabi saç çok kuruyor bir kaç kez daha yıkamaya devam et belki sonuç alırsın

zeytinyağı sabunu ben de kullanıyorum ilk başlarda yapış yapış oldu bende bir sabun bir şampuanla devam ettim saçlarım artık alıştı yapış yapış değil aksine çok yumuşak oluyor alışana kadar biraz sabretmek lazım kızlar

ya kızlar bende uzun zamandır kullanıyorum ama hala daha dökülüyor saçım çok üzülüyorum ya ne yapıcam.üstelik saçım hala daha kazık gibi

arkadaşlar...
benim saçlarım acayip dökülüyodu :uhm: saç bakım uzmanına gittim (reklam yapmak gibi olmasın ama) bana RESTOREX önerdi. 3. kutuyu kullanıyorum ve çok memnunum opuyorumnanaktan saçlarım artık dökülmüyo hihoyyyt veeee saçlarım çok sağlıklı uzamaya başladı + dökülen saçlarımın yerine bir sürü saç çıktı kaydirigubbakcemile3

bende aldım bakalım sonuç ne olacak.
umarım faydasını görürüz.
en azından içinde kimyasal şeyler yok.bence bu da çok önemli.
konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

hatay'dan almıştım bende orjinal defne sabunu 2 kere kullandım ama saçlarımı çok ağırlaştırdı bıraktım o yüzden

Dimeticon nedir? Siz nasıl seçtiniz şampuanınızı?
şampuanın içindekiler bölümünde "dimeticon" olarak yazar mı acaba yoksa başka kimyasal bir adı var mıdır?

a.s.

Canım dimethicone yani kozmetik silikon kısa vadede saçı parlatır ve hacim katar gibi görünse de uzun vadede saç kökünün hava almasını önler ve dökülmeye yol açar.

Ucuz saç kremlerini sürekli kullananların bir iki ay sonra yoğun saç dökülmesiyle karşılaşması bundandır. Eczanelerdeki saç analiz cihazlarında silikon kaplı saç kökü çok net izlenir.

Gelelim saça sürülen sabuna, güzeller saçınıza ve saçlı derinize sabun sürmeyin !

Sabun tahriş edici ve pH değeri cilt ile uyumlu olmayan bir malzeme. İçinde defne de olsa zeytinyağlı da olsa farketmez ! Bir sabun imalathanesini görseniz zaten hemen vazgeçersiniz !

Aşırı pullanma, kepeklenme ve kaşıntılı yaralar ile karşılaşma riskiniz yüksek !

Günlük hayattaki stres, tuz, toz, güneş gibi dış etkiler, sigara kullanımı, ilaç kullanımı gibi etkenler ile kötü kaliteli şehir suları ve Çin malı saç boyaları ile ısrarla sabun kullanımı bir araya gelince saçınız hastalanır.

Çözüm: Islak ve fazla nemi alınmış saça 15 dk lık ılık zeytinyağı kürleri ve eczaneden alabileceğiniz kaliteli bitkisel yumuşak ve sık kullanıma uygun şampuanlar ve saç kremleri.

Benden söylemesi, dikkat edin canlarım opuyorumnanaktan

X