Gebelik şekeri çıkıpta insülin kullananlar...

Halay

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
312
0
Gebelik şekeri çıkıpta insülin kullananlar arkadaşlar... İnsülin sonrası da dengesizlik yaşıyor musunuz? Günde kaç doz insülin kullanıyorsunuz?

canım gebelik şekeri ve insilün hakında bilgim yok.fakat benim kayınvalidem şeker hastası ve hamileliğindede insilün sürekli kullanmış.bunun bir zararı olduğunu sanmıyorum.ki zararı olsa dr lar neden versinki.birde genelde hamilelerin çoğunda gebelik şekeri çıkabiliyor bunu ne kadar çok kafana takarsan o kadar etkiler.çok fazla düşünmemeye çalış canım.bu normal birşey aslında.sadece yediklerine dikkat ederk ve dr dediklerini uygulayarak şekerinin ayarını yapabilirsin.bu arada tokluk şekerin yani şeker yükleme sonucun kaç çıktı?birde kaç haftalık hamişsin?

canım gebelik şekeri ve insilün hakında bilgim yok.fakat benim kayınvalidem şeker hastası ve hamileliğindede insilün sürekli kullanmış.bunun bir zararı olduğunu sanmıyorum.ki zararı olsa dr lar neden versinki.birde genelde hamilelerin çoğunda gebelik şekeri çıkabiliyor bunu ne kadar çok kafana takarsan o kadar etkiler.çok fazla düşünmemeye çalış canım.bu normal birşey aslında.sadece yediklerine dikkat ederk ve dr dediklerini uygulayarak şekerinin ayarını yapabilirsin.bu arada tokluk şekerin yani şeker yükleme sonucun kaç çıktı?birde kaç haftalık hamişsin?

ARKADAŞIM BEN 28+1 HAFTALIK GEBEYİM TOKLUK ŞEKERİM 50 GR 175 ÇIKTI 140 OLMALIYMIŞ EN FAZLAA BENİM DE CANIM SIKILDI
AMA BEBİŞLERİMİZ İÇİN KATLANICAZ DİYETE HAFTAYA 100 GR 3 SAATLİK ŞEKER YÜKLEMESİ YAPILCAK 200 GEÇMEDİĞİ İÇİN ONA GÖRE KARAR VERECEK DR İ:Saruboceq:NSÜLÜN YADA DİYET :KK43:

Benim 50 gr yüklemesi sonucu tokluk şekerim 224 çıktı. Direk diyete başladım. Diyetle çok fazla düşmedi. 2 hafta sonrası da insüline başladım.İnsüline rağmen bazen yükselmesine üzülüyorum. Diyetime birebir uyuyorum. Bir de sonrasında kalacak korkusu var.Hayırlısı artık...Bebeğim sağlıklı olsun da...

ARKADAŞIM BEN 28+1 HAFTALIK GEBEYİM TOKLUK ŞEKERİM 50 GR 175 ÇIKTI 140 OLMALIYMIŞ EN FAZLAA BENİM DE CANIM SIKILDI
AMA BEBİŞLERİMİZ İÇİN KATLANICAZ DİYETE HAFTAYA 100 GR 3 SAATLİK ŞEKER YÜKLEMESİ YAPILCAK 200 GEÇMEDİĞİ İÇİN ONA GÖRE KARAR VERECEK DR İ:Saruboceq:NSÜLÜN YADA DİYET :KK43:

canım benim bildiğim kadarıyla senin şekerin çok çokta yüksek değil normalin biraz üstü.eminim dr insüline gerek kalmadan saedec diyetle dengeyi sağlayabilir.

Benim 50 gr yüklemesi sonucu tokluk şekerim 224 çıktı. Direk diyete başladım. Diyetle çok fazla düşmedi. 2 hafta sonrası da insüline başladım.İnsüline rağmen bazen yükselmesine üzülüyorum. Diyetime birebir uyuyorum. Bir de sonrasında kalacak korkusu var.Hayırlısı artık...Bebeğim sağlıklı olsun da...

canım korkaman gerek yok.genelde çoğu hamile kadında çıkıyor ve gebelikten sonra düşüp normale dönüyor.senin diğer arkadaşa göre biraz daha yüksek.biliyorsun dimi çok fazla stres yapıp kafana takarsan şekerin dahada yükselir.çok fazla düşünemmeye çalış dr dediklerini dikkatlice yap ve kendi kendine motive et arkadaşım.kendinde görüceksin işe yaradığını.

canım benim bildiğim kadarıyla senin şekerin çok çokta yüksek değil normalin biraz üstü.eminim dr insüline gerek kalmadan saedec diyetle dengeyi sağlayabilir.

arkadaşım şimdi 100 gr 209 çıktı dr öyle söyledi diyetle halledebiliriz diye zor herşey yasak nerdeyse ne yapalım artık herey bebişlerimiz için 2000 clorolik diyet vericekler..

Benim şeker acaip istikrarsız çıkıyor.Tokluk bazen 110 bazen 190 falan. Halbuki diyete de uyuyordum.Sonra doktorum evde yaptığım ölçümleri gördü.Dedi ki seni müşahade altında tutalım.8 gün hastanede yatırdı.Hastanenin diyet yemeklerini yiyince düzene girer, evde diyeti bozuyorum diye düşündü galiba ama tatsız tuzsuz hastane yemekleri bile düzeltmedi.İnsüline başladım 1,5 hafta önce.Günde 3 defa 4 doz vuruyorum.Ama yine de tam düzelmedi.Ben anlamadım bu işi.Yine de bebeğe gerekliymiş insülin diye vuruyorum tabi.Çünkü gebelik şekeri yüksek çıkanlarda vücut salgılaması gereken insülini salgılayamıyormuş.Ama insülin vurduktan sonra öğün atlamayın sakın, dün atladım, ölüyorum sandım.

bana bu gün dr insülin verdi kullanmalıyım bilmiyorum kafam karışık evde tokluk şekerimi ölçüyorum düşük çıkıyor mesela 130 çıkıyor hastanede tokluk 160 çıkıyor hangisine göre ayarlicamı şaşırdım

canım bende 21 yaşından beri diyebet hastasıyım şuanda 27 yaşında ve 10 haftalık hamileyim.ınsülün kullanmasını doktorun (diyebet dr.)sana anlatması ve bunun eğitimi alman gerekliydi.Ayrıca doktorun günlük nekadar insülün yapman gerektiğini ayarlamalı.

benimde 50 gr yüklemede 210 çıktı ve direk insüline başladım şuanda günde 4 kez toplam 44 ünite vuruyorum diyete uyuyor olmama rağmen arada yüksek değerlerim ne yapacağımı şaşırdım bu durumda olan var mı ?

Gebelikte degil ama yatkinlik vardi ve gebelikle direk insuline gectim, dozkari ayarlsmak icin hastaneye yatacagim.benim durumuma benzer durum tasayan var mi?

şuan 21+2 deyim canım gebelik ilk başladığı haftalarda gebeliği bilmeden şeker şüphesiyle 50 lik yapıldı ve sınırdaydı açlık 98 diğel ölçümler ilki 198 di sonra düşüş gözlendi . ve gebelik olduğunu öğrenince doktorum dikkat etmeme gerektiğini gebelik için bu değerlerin yüksek olduğunu söyledi. bana da tekrar şeker ölçümü yaptır ve dahiliye ile paralel gözlemleyelim dedi ama ben yaptırmadım daha doğrusu eşim izi vermedi. ne zaman konusu geçse sende şeker falan yok takıyorsun şuna diye kızıyor malesef bende şuan ne durumda bilmiyorum :18:

Son düzenleme:
X