Soğan Kürlerini Kullananların,Adeti Düzene Girenlerin Paylaşım Alanı

ben içtim adetim duzeldi ama surekli içmek lazım bi dahaki aya gene duzen bozuluyo

arkadaşlar ben evvel hafta başladım tam 13 gün içtim adetim başladı içmeyi bıraktım illa 15 gün içmek mi gerekio? bakalım doktora gideceğim ne diyecek?

arkadaşlar ben evvel hafta başladım tam 13 gün içtim adetim başladı içmeyi bıraktım illa 15 gün içmek mi gerekio? bakalım doktora gideceğim ne diyecek?

küre ilk başladığında 15 güne tamamlamak gerekiyormuş,adetin başlasa bile devam edecekmişsin

bir sorum olacak arkadaşlar benim.
ben 12-13 yaşında ilk adetimi oldum.1 sene düzenli oldum sonra bozuldu.bulunduğum şehirde gitmedik doktor bırakmadık.ama herkes normal dedi.normal demelerine rağmen her ay kendimi yerden yere atıyordum kafamı duvarlara vurduğumu hatırlarım sancıdan.bir ara hastaneyede yatırıldım teşhis konulmadı müşaade altında tutuldum 14 yaşındaydım o zaman.sonra adanaya gittik o zaman pco teşhisi konuldu.o zamandan beri duphaston kullanıyorum.şimdi 17ye girecem.yaklaşık 3 senedir ilaçla adet oluyorum yani.saraçoğlunun sitesindeki yorumlarda soğan kürünü uygulayan herkes çok memnun.bir çoğuda hamile kalan bayanlar.
sorum şu,
pco hastası olanlar 4 defa kürü tekrarladıkları takdirde kistlerden tamamen kurtuluyorlar mı yoksa bu kür ilaç yerine her düzen bozulduğunda kullanılacak mı?

bir sorum olacak arkadaşlar benim.
ben 12-13 yaşında ilk adetimi oldum.1 sene düzenli oldum sonra bozuldu.bulunduğum şehirde gitmedik doktor bırakmadık.ama herkes normal dedi.normal demelerine rağmen her ay kendimi yerden yere atıyordum kafamı duvarlara vurduğumu hatırlarım sancıdan.bir ara hastaneyede yatırıldım teşhis konulmadı müşaade altında tutuldum 14 yaşındaydım o zaman.sonra adanaya gittik o zaman pco teşhisi konuldu.o zamandan beri duphaston kullanıyorum.şimdi 17ye girecem.yaklaşık 3 senedir ilaçla adet oluyorum yani.saraçoğlunun sitesindeki yorumlarda soğan kürünü uygulayan herkes çok memnun.bir çoğuda hamile kalan bayanlar.
sorum şu,
pco hastası olanlar 4 defa kürü tekrarladıkları takdirde kistlerden tamamen kurtuluyorlar mı yoksa bu kür ilaç yerine her düzen bozulduğunda kullanılacak mı?

birkaç tane okuduğum yazısında soğan kürünü 4-5 kürden fazlasını önermiyor saraçoğlu.kistleri yokettiğini hormon değerlerini normale getirdiğini söylüyor.kullanıpta kistlerimden de kurtuldum diyen 2 kişinin yazısını okumuştum.genellikle kullananlar hormonlarının normale döndüğünü yazmışlar.geçmiş olsun

Alt komşum 1 yıllık evli korunmadıkları halde çocukları olmuyordu.Annesi önermiş soğan kürünü o da yaptı ve o ay hamile kaldı.Belki tesadüf bilemiyorum ama neden olmasın doğa mucizelerle dolu.O farklı şekilde yaptı ama.Anlatayım hemen;

SOĞAN KÜRÜ
1 ADET DÜZGÜN KABUKLU TEMİZ GÖRÜNEN BİR SOĞAN
YARIM LİTRE SU

Soğanın saçaklarını filan kesip suyun içine koyuğ kaynatıyoruz sarı suyu çıkana kadar.Sonra bunu adetin 2.gününde içiyoruz.O kadarmış.Umarım işinize yarar arkadaşlar...

kızlar merhaba..benim adetlerim düzensiz,en son mart ayında hastalandım..bu kürü yapmak için hastalanmayı mı bekleyeyim..ilk ne zaman içmem gerekir ??

kızlar lütfen yardım edin bu kürü yaparken soğanın kabuğu ile mi kaynatıcaz ben 15 gün uyguladım bi gelişme olmadı ama ben bütün kabuğu soyup içini kaynattım toksa kabuğu ile mi kaynatıcaz lütfen acill cvp verin çünkü hala devam ediyorum.

kızlar lütfen yardım edin bu kürü yaparken soğanın kabuğu ile mi kaynatıcaz ben 15 gün uyguladım bi gelişme olmadı ama ben bütün kabuğu soyup içini kaynattım toksa kabuğu ile mi kaynatıcaz lütfen acill cvp verin çünkü hala devam ediyorum.

orta boy soğanı dıştaki ince kahve rengi kabuğu soyup 4e bölceksin kaynayan suyun içine atıcaksın. 5 dak da o şekilde kaynadıktan sonra süzüp ılıtıp içiceksin.

Kislar adetim duzensizlrsti kurtajdan sonra kistte varmis kac gundur leke geliyo ama bi türlü Sökmedi sizce bi iki gunden kure baslasam sakinca olurmu

1.Yumurtalık kisti-polikistik over için kuru soğan kürü:1 beyaz kuru soğanı 4 e bölerek üstüne 1 yemek kaşığı sumak serperek yiyin. Bunu haftada 3-4 kez tekrar edin.

2.Vajinal akıntıyı gidermek için soğan suyu kürü :

1 orta boy beyaz soğanı ( kırmızı ve mor soğan olmaz ) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğl ve akşam yemeklerinden önce 1er bardak suyunu için.

Uyarı: Bu soğan suyu kürünü 15 günden fazla uygulamayın.

Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. - 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Bu kür adet düzensizliği ve polikistik over şikayeti olan olan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Dün itibariyle ben başladım.Soğan yemezdim hele suyu meleğim için zehir olsa içerim dedim ve başladım.Soğan suyu küründe fazla soğan tadı olmuyor.İçlecek gibi içinizi ferah tutun..
Hatta birbirimize destek olmak için bu konuyu açıyorum hatta Liste bile yapalım bakalım neolacak ??
Ben inanarak başladım
Akıntıyı azaltıyormu ve 15 gün sonra devam edecekmiyim

Merhaba bana doktor sag yumurtaligin kuculmus dedi nedmeek bi 3 sneedir erkennmenepoz ddiler allah rizasi icin yaridm edin sogan suyu ac karna 1 gun yaptim bagirsak problemim var gastrit icemiyroum baska hastalik cikicak diyenkorkuyorum ben bu sogan kurunu tok karna yaosam olurmu nolu cvp verin8

X