Soğan Kürlerini Kullananların,Adeti Düzene Girenlerin Paylaşım Alanı

benim sürekli adet düzenlizliği problemim oluyor,adet olmadan yaklaşık 2 hafta öncesinden hafif kanamalar başlıyor ondan sonra adet oluyorum öncesindede şiddetli akıntı problemi yaşıyorum,doktora gitmektende korkuyorum,bu soğan kürünü bi hafta kullandıktan sonra adet gördüm bitince tekrar devam edicem faydası oldu umarım adet düzensizliğine faydası olur.

slm kızlar.soğan kürünü geçen ay (tahmini )adetime 15 gün kala 12 gün uyguladım.daha sonra 21 gün incir kürü uyguladım.17 gün gecikmeylede olsa adet oldum.başlangıçta 3 gün çok az ve çok koyu renkli(siyah) ve krem gibi aktı. son 2 gündür normal rengine döndü.ben kürlerin işe yaradığını düşünüyorum.
sizlerden bu kürleri kullanan ve bu sonuçları gören varmı?

canim sen normal adet olamiyormuydun duzenledimi yani seninkini

canim sen normal adet olamiyormuydun duzenledimi yani seninkini

canım ben 2.5 yıl doğum kontrol hapı kullandım 8 ay önce bıraktım.hapı bıraktıktan sonra ancak ilaçla adet olabiliyodum.çok şükür bu ay normal adet gördüm.hem süresi hemde miktarı arttı.sizede tavsiye ederim.

kızlarrr benım son adet 26aralık ama hala olmadım normalde adetlerım dusenldıır bu ay olaamdım dra gittim dun hamilede değilim adet sökturucu verdı kullanmak istemıyorum.soğan suyu içseemmm hemencık adet olurmuyum yanı su asamada olurmua adet söktürürmü nolur yardım.gecen hafta 3 gun içtim zayıflamak amacıyla acaba ondanmı gecıktı ya tarıfınıde yazın kızlar:1shok:

zug canim senle sikintiiz ayni ben dogum kontrol haapina baslamak istemiyorum cunku biliyorum birakinca gene kesilecek adetim nasil kullandigini banada yazarmisin kac gun ictim beraber mi ictin bu benim icin cok onemli gercekten tesekkur ederim cevabin icin cok sevindin ya

zug canim senle sikintiiz ayni ben dogum kontrol haapina baslamak istemiyorum cunku biliyorum birakinca gene kesilecek adetim nasil kullandigini banada yazarmisin kac gun ictim beraber mi ictin bu benim icin cok onemli gercekten tesekkur ederim cevabin icin cok sevindin ya

canım ben ne zaman adet olacağımı bilmediğim için hemen başladım 12 gün sabah akşam taze hazırlayıp içtim.12 günden sora 21 günde incir kürü uyguladım.iki kür beraber uygulanmıyomuş.sen de adetine 15 gün kala soğan kürüne başla ve sabah akşam yemeklerden 10 dk önce iç.o bitince de incire başla.21 günden sonra 7 gün ara ver.sonra tekrar 21 gün uygula.incir kürü toplam 42 gün.

Arkadaşlar, ben geçen ay maalesef 4. kürtajımı olmak zorunda kaldım. Bebeklerim maalesef gelişmiyorlar ve en fazla 9. haftada kaybediyorum onları. Her türlü tahlil yapılmasına rağmen bir tersliğe rastlanmadı. En sonunda doktorum yumurtlarımın kalitesizliğinden bu düşükleri yaşamış olabileceğimi söyledi ve tüp bebek önerdi. Kürtajlarımdan sonra uzun kanamalar la beraber ara kanamalar yaşamıştım. Zor bir süreçti. Ancak son kürtajımdan sonra soğan suyu kürünü uyguladım. Tam zamanında adet gördüm. Soğan suyu kürünü 12 gün falan uyguladım. Dün de incir kürüne başladım. En azından tüp bebek için yumurtalarımı hazırlayayım diye düşündüm. Çünkü Mart ayında tüp bebek için adım atacağız. Anlayacağınız soğan suyu kürü ben de çok güzel işe yaradı. Umarım incir kürü de yarar. Allahım hepinize sağlık ve sabır versin. Umarım en kısa zamanda hepimiz bebişlerimizi kucaklarımıza alırız.

Geçmiş olsun rüzgarcım bende 1 ay önce kürtaj oldum 8 haftalıktı gelişmedi alındı kanamam fazla yok bende onun için içicem soğan suyunu 15 gün yeterlimi?

Geçmiş olsun rüzgarcım bende 1 ay önce kürtaj oldum 8 haftalıktı gelişmedi alındı kanamam fazla yok bende onun için içicem soğan suyunu 15 gün yeterlimi?

Canım sağolasın, sana da geçmiş olsun. Çok zor bir süreç biliyorum maalesef. Allah bir daha yaşatmasın inşallah. Evet 15 gün için canım, eğer düzensizlik devam ederse bir sonraki ay gelecek adetinden 10 gün önce başlaman ve 10 gün içmen gerekiyor canım, buna düzensizliğe göre 4-5 ay devam edebiliyormuşsun. Ben de çok işe yaradı, bir kür yapmam yeterli geldi yani. Allah kimseyi sağlıktan ayırmasın canım ve en kısa zamanda sağlıklı bebişler versin :)

merhaba arkadaşlar bende uzun zamandır pco hastalığı var bunun için şimdiye kadar düzenli bir ilaç kullanmadım çünkü doğum kontrol hapları benim göğsümde kist çıkardı ancak düzenlide hastalanmıyorum ve rahatsızlığımda halen devam ediyor fsh çok yüksek 15 gündür saraçoğlunun soğan kürünü uyguluyorum ancak bir faydasını göremedim yalnız ne zaman sinameki içsem 3-4 gün içinde regl oluyorum çok ilginç ama gerçekten böyle

kızlar yardım adetım 4 aydır az prolaktın 39 u 4 sonra testte 15.14 cıktı prolaktınmı bu yazın ne olur bilenler.

kızlar emzirirken soğan kürü içmenin zararı varmıdır acaba. bilen yada fikri olan varsa cevap yazsın lütfen.

zug 42 gunden sonra kullanmiyormuyuz canim anlamadim incir kuru 42 gun demissin ama sonra ne olacak ayrica simdi arada sogan suyu iciyorum adetim gecikti yok getiremiyorum ne yapsam yok agrilarim var ama bende sen gibiyim ilacsiz adet olamiyorum bu olay beni delirtiyor simdi incir kurune baslasammi sogan suyu icerken ayrica hayit tohumu falan filan kullaniyorum ama bilmiyorum canim cok tesekkur ederim cevabin icin saol

Bu topik niye bu kadar sakin kızlar?
Merhabalar arkadaşım nasıl bir hareket bekliyorsun hareket istiyorsan en erken gebelik belirtilerine gelkaydirigubbakcemileGeçmiş olsun yaşadıkların çok üzücü..
kızlar yardım adetım 4 aydır az prolaktın 39 u 4 sonra testte 15.14 cıktı prolaktınmı bu yazın ne olur bilenler.
Prolaktin için dostanex diye ilaç düşürebiliyor ..Değerin düşmüş çok iyi Prolaktine dikkat et gebeliğe engel.
kızlar emzirirken soğan kürü içmenin zararı varmıdır acaba. bilen yada fikri olan varsa cevap yazsın lütfen.
Emzirenler için soğan kürü zararlı ...

Arkadaşlar benim rahmimde değil de rahmin girişinde kist çıktı.Doktor ameliyatla alınabilir ilaç geçirmez dedi.Soğan suyu işe yarar mı ameliyatlık kistlerde acaba?:çok üzgünüm:
Ameliyatlık kistler içinde soğan kürü öneriliyor herkese şifa olsun

zug 42 gunden sonra kullanmiyormuyuz canim anlamadim incir kuru 42 gun demissin ama sonra ne olacak ayrica simdi arada sogan suyu iciyorum adetim gecikti yok getiremiyorum ne yapsam yok agrilarim var ama bende sen gibiyim ilacsiz adet olamiyorum bu olay beni delirtiyor simdi incir kurune baslasammi sogan suyu icerken ayrica hayit tohumu falan filan kullaniyorum ama bilmiyorum canim cok tesekkur ederim cevabin icin saol

yesimmm cim daha detaylı bilgi için ibrahim saraçoğlunun sitesine bak.iki kür aynı anda uygulanmazmış.ben adetime 15 gün kala soğan kürünü kullandım.soğan bittikten sonra 21 gün incir kullandım.bu arada adet olmuştum.incirin 21 günü bittikten sonra 7 gün ara verdim tekrar incire başladım.
incir kürü ne istediğin zaman başlayabilirsin önemli olan düzenli kullanman 7 gün ara vermen ve tekrar 21 gün kullanıp kürü sonlandırman bu kadar.
ben şuan incirin 2. yarısını yapıyorum.bakalım sonra tekrar adetime 10 gün kala soğana başlıcam.

X