kalp atışını duyamadık... :(((

doremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
2.991
3
arkadaşlar bugün itibariyle 8+5 olmam lazım.
15 gün önce ki randevumda üstten hemen gözükmüştü. 15 gün sonra kalp atışlarını duyabilirz demişti doktorum.
,sabah doktorda randevum vardı ve kalp atışını duyucaktık.
göbekten değil vajinadan bakmak zorunda kaldı , çünkü gözükmedi. ama doktor kesenin büyüdüğünü ve bebeğin ise gelişmediğini söledi.
çok üzüldüm..yani bu haftada kalp atışını duymamız gerekiyordu dedi. cumaya kadar bekliycez bir daha bakıcaz dedi. cumaya kadar gelişmez bence.kaç gün var şurda, ben kendimi hazırlamalıyım artık bu sonuca.
kalp atışını çok geç duyan varmı arkadaşlari, geç döllenmiş olabilirmi..
herşeye hazırlıklıyım, nolur yorum yapın.

canım benim ya ,inan çok üzüldüm,inşallah Allah bir mucize yaratır ve cuma günü kalp atışlarını duyarsın bebişinin,ben 6 haftalıkken gitmiştim,duyduk,vajinal muayene yapmadı hiç doktorum ama benim bhcg düzeyim baya yüksekti,dediğin gibi geç döllenme olmuş olabilir,inş öyledir,moralini yüksek tutmaya çalış canım,bebişin seninledir,umarım.

doktor bütün tahlilllerin, değerlerin, herşey normal dedi.
yani sadece bebek gelişmemiş :KK43:(((((((((

arada olabiliyor canm böyle şeyler,ama sen sakın ümidini kaybetme,Allahın ol dediği olur,eğer kaderinde varsa bebğini kucağına almak laırsın canım,kendine çok iyi bak.

Canım cumaya ne kaldı şurda diye düşünme. Benim de ilk kontrole gittikten 3 sonra kesem oluşmuştu. Ne çabuk demiştim hatta doktora :) Umarım geç döllenmedir ve cuma küçücük bebişini görürsün...

canım inşallah geç döllenmedir..
benim görümcemde de oldu bu durum geç gördüler kalp atışını..
inşallah seninde öyledir:Saruboceq:

bazen duyulmayabiliyormuş kalp atışı canım hem daha okadar küçükki karından bile göstermemiş bak.. sen iyisini düşün ama allahtanda hayırlısını iste herzaman ewet kolay bi bekleyiş değil canına can katmaya çalışıyorsun ama inan herşeyin hayırlısını yaşamak bizi daha fazla mutlu ediyor..
inşallah bebeğin kendini hemen toparlar ayrıca tek dr.lada kalma başka bi dr.a daha git bilgi al muayene ol muhakkak... sağlıkla kalın

doremi cnm korkma isallah atacaktir meleginin kalbi bazen olabilir boyle seyler hic kotu seyler dusunme hayirlsi neyse o olsun hakkinda

kanda beta hcg baktırdınmı 2 gün sonra tekrarlarsan herşeyin yolunda gidip gitmediğini anlarsın inaşallah duyarsın

arkadaşlar bugün itibariyle 8+5 olmam lazım.
15 gün önce ki randevumda üstten hemen gözükmüştü. 15 gün sonra kalp atışlarını duyabilirz demişti doktorum.
,sabah doktorda randevum vardı ve kalp atışını duyucaktık.
göbekten değil vajinadan bakmak zorunda kaldı , çünkü gözükmedi. ama doktor kesenin büyüdüğünü ve bebeğin ise gelişmediğini söledi.
çok üzüldüm..yani bu haftada kalp atışını duymamız gerekiyordu dedi. cumaya kadar bekliycez bir daha bakıcaz dedi. cumaya kadar gelişmez bence.kaç gün var şurda, ben kendimi hazırlamalıyım artık bu sonuca.
kalp atışını çok geç duyan varmı arkadaşlari, geç döllenmiş olabilirmi..
herşeye hazırlıklıyım, nolur yorum yapın.

mrb,, benim bir arkadasımın hamileliği normalden 2 hafta geriden gidiyor,gec döllenmeden dolayı..ben 8.haftada duydum ama o 10.haftada duyabildi kalp atışlarını.hiç canını sıkma herseyin hayırlısı cnm öyle düşün her zaman..

mrb,, benim bir arkadasımın hamileliği normalden 2 hafta geriden gidiyor,gec döllenmeden dolayı..ben 8.haftada duydum ama o 10.haftada duyabildi kalp atışlarını.hiç canını sıkma herseyin hayırlısı cnm öyle düşün her zaman..

bugün başka bir doktora daha gittim, oda aynısını söyledi. geç döllenmiş olabilir dedi.
bu sefer ki doktor da; çok yavaş da olsa kalp atışını duyduk ama perşembe günü tekrar bakmamız lazım ve hızlanması lazım dedi. eğer hızlanmazsa alıcaz dedi..

ne zordur senin için şimdi, ben de benzerini yaşadım, 5 haftalıkken gittim kese vardı ama kendisi yoktu, 1 hafta zornra gel bir daha bakalım dedi, o bir haftanın nasıl geçtiğini ben bilirim, hergün ağlıyordum, çok zor bir durum seni çok iyi anlıyorum, doktorun kapısına geldiğimde inan tir tir titriyordum , hatta masaya yatarken bile limi ısssıroyordum heyecandan düşün yani,

ama nihayet 6. haftada minicik kalbini duyduk kızımın, darısı başına, olabilir böyle şeyler, hep güzel düşün güzel olsun..

arkadaşlar 2. gittiğim doktorda yavaş bi kalp atışı duyduk. perşembe yine gidicez. normal ritme dönermi acaba yaaa :KK43:((

arkadaşlar 2. gittiğim doktorda yavaş bi kalp atışı duyduk. perşembe yine gidicez. normal ritme dönermi acaba yaaa :KK43:((

canım bence normale dönecektir gec döllenmeden dolayı olabiliyormuş bölye şeyler internetten okumuştum bende 6+3 hamileyim haftaya bizimde kontrolumuz var kalp atışları için ve bende çok kokruyorum duyamıcaz diye araştımıştım internetten geç döllenen bebeklerde kalp atımı yeni başladığında normalden daha az olur fakat bikaç zaman sonra normal ritme ulaşır diye yazıyordu inşallah seninde öyle olucaktır hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bebişlerimizi bizi bırakmaz

canım bence normale dönecektir gec döllenmeden dolayı olabiliyormuş bölye şeyler internetten okumuştum bende 6+3 hamileyim haftaya bizimde kontrolumuz var kalp atışları için ve bende çok kokruyorum duyamıcaz diye araştımıştım internetten geç döllenen bebeklerde kalp atımı yeni başladığında normalden daha az olur fakat bikaç zaman sonra normal ritme ulaşır diye yazıyordu inşallah seninde öyle olucaktır hakkımızda hayırlısı olsun inşallah bebişlerimizi bizi bırakmaz

ah cannııımmm... şu yorumun nasıl bana güç verdi anlatamam... :1hug:
inşallah dediğin gibi olur, inşallah bebeğim beni yanlız bırakmaz...
sende inşallah bebeğinin kalp atışının en güzelini görürsün.. :nazar:
allah kucağımıza almayı sağlıklı sihatli nasip etsin inşşşşş.....

Canim benim
benden senin gibi bir durumla karsi karsiyayim,cok korkuyorum Allah yardimcimiz olsun,bana once 7haftalik demislerdi sonra 5-6 haftaliksin dediler bugun doktora gittim 3.kez vajinal ultrasona girisim,ara ara kanamam oluyor benim,ve seninki gibi ayni sonuc bebegimin kalp atislari cok yavasmis kuvvetli degil yani normal degil dediler....cok moralim bozuk butun gun agladim....Allah yardimcilari olsun.imsaAllah guzel guzel atar kalpleri bizi daha cok uzmezler...seni en iyi ben anlayabilirim....cok zor bir durum..
peki sana doktorlar herhangi bir tavsiyede bulundumu?

cnm inşallahh bebeşin gümgüm duyarsın kalp atışlarını ama hemen moralini bozma sen önce iyi olacaksınki bebişte iyi olcak biliyosun bebk anne karnında etkilenir... herşey Allah'ın ve senin elinde güçlü ol.. sabırla bekle cnm güzel haberlerini alıcaz inşallah...

Canim benim
benden senin gibi bir durumla karsi karsiyayim,cok korkuyorum Allah yardimcimiz olsun,bana once 7haftalik demislerdi sonra 5-6 haftaliksin dediler bugun doktora gittim 3.kez vajinal ultrasona girisim,ara ara kanamam oluyor benim,ve seninki gibi ayni sonuc bebegimin kalp atislari cok yavasmis kuvvetli degil yani normal degil dediler....cok moralim bozuk butun gun agladim....Allah yardimcilari olsun.imsaAllah guzel guzel atar kalpleri bizi daha cok uzmezler...seni en iyi ben anlayabilirim....cok zor bir durum..
peki sana doktorlar herhangi bir tavsiyede bulundumu?

canım çok üzüldüm gerçekten. ama geçecek inşallah bu durumda, allah yardım edicek canım, çok inanıyorum buna, dualarını esirgeme.. :Saruboceq:
doktorlar bana hiç bi tavsiyete bulunmadı, çünkü perşembe günü herşey belli olacak, kalp atışı ya hızlanır yada durur dedi doktor.
allah inşşalah o gün yüzümüzü güldürür...
seninde allah gönlüne göre versin canım...
:1hug:

cnm inşallahh bebeşin gümgüm duyarsın kalp atışlarını ama hemen moralini bozma sen önce iyi olacaksınki bebişte iyi olcak biliyosun bebk anne karnında etkilenir... herşey Allah'ın ve senin elinde güçlü ol.. sabırla bekle cnm güzel haberlerini alıcaz inşallah...

saol canım,,, inşallah dediğin gibi olur, inşallah herşey düzelir, her zaman verdiğin bu destek için sana minnettarım.......... a.s.

Ay bak bu süper işte. Ne güzel bi haber. Önce hiç yoktu. Şimdi yavaşta olsa duymuşsunuz. Ben eminim bir sonraki gidişinde gümbür gümbür atacak kuzumuzun kalbi. Teyzeleri dua ediyor ona sen merak etme. Stres yapma annesi. Yorma o güzel kalbini bebişinin...

X