ALES nasl geti?

temmuziki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
8.571
182
alese giren arkadaşlar
sınavınız nasıl geçti ?
sorular nete konmuş baktınız mı nasıldı:1rolleyes:

Bende girdim fena degildi.. Zaten daha önce girdim 65 aldım ama bakalım bu sefer ne gelecek..Tek sorun bu sınavda zaman problemii zaman yetmiyor:KK43:(

herkes çok güzel geçtigini ve soruların kolay oldugunu sölüyo benim için de öleydi
ve bu da beni korkuttu açıkçası bakalım kaç puan gelcek :Saruboceq:

Egerki herkesin sınavı iyi geçtiyse puanlar düşük gelebilir:KK43: bakalım kısmet ne gelecek ahh bir 70 alsamm varyaa süper olacak..

Merhabalar...bende şuan aöf 4. sınıf öğrencisiyim ..ales hakkında pek bilgim yok...ama sanıyorum son sınıfta girilmeye başlanıyo...bana bu konuda bilgi verirseniz svinirim.kimler başvurabiliyor? nasıl başvuru yapılıyor?

kolaydı sorular hiç yüzüne bakmamıştım sözelde 78 netim var matematikte 20 netim varrr bakalım kaç puan gelıcek standart sapma olayı eger herkes yatıysa sorularııı puan getırmeyecek anlaşılan

bu arada arkadasım 3.sınıftada gırebılıyorsun sınava her yıl ıkı donemde kasım ve mayıs aylarında yapılıyor sınav alanına gore alacagın puan degısıyor tezsız yuksek lısans veya tezlı ye gore de tabıkı..tezlı dusunuyorsan ıngılızce sınavı kpds üds sarttt...

sayısalda 60 netim sözelde de yaklaşık 40 netim olduğunu tahmin ediyorum, zamanı yetirebilen varsa helal olsun

Nisan sınavına göre daha iyiydi.Nisan da 68 almıştım.2 puan daha lazım.Çoğunluk gibi zaman yetersizdi.Bir de sınava girdiğim sınıf çok soğukyu...

mülakat kalktı puanlar yukseldııı malesefff eskıden 70 le cok rahat tezlı yapılırken sımdı 80 lere fırlamıs puanlarrr tezsz bıle 76 dan asagı almıyor......

Arkadaşlar iyi araştırın derim bu yıl 70 lerle tezliye kabul edilen cok kişi tanıyorum. Hatta 65 lerle tezsize kabul edilenler bile oldu.. Ha bu arada benim bölümüm iktisat belki bu yüzden olabilir..Sizde bölümünüzü yazarsanız daha ayrıntılı bilgi vermiş oluruz...

Bence 81 puan gayet iyi ama tabiki bölümden bölüme fark ediyo .. Allahtan bana 70 yetiyor..Yada sen direk doktora felan yapacaksın sanırım..:kahve:

yok şekerim ya tezsiz istiyorum ama sadece istanbulda o yüzden yüksek puan gerek
şirine senin bölüm neydi?
ben edb

canım Tarih benim bölümüm evet bölümden bölüme fark ediyor edebiyatçılar malum matematik daha fazla yaptıkları için 78 den başlıyormuş alımları....bizde biraz daha düşüktü puanlar ama bakalım....inşallah yeterli olur sınıfımın geneli 59 dan yukarı çıkamamış

yaa alakasız olacak ama ben bir şey sormak istiyorum, ben de bu sene girdim kasım döneminde ve 92 aldım, peki bundan sonra ne olacak ? prosedür nasıl bilen birisi bana anlatabilir mi lütfen :uhm:

ben sınıf öğretmenliğinden mezun oluyorum bu sene, ne yapmam lazım sonuçlar geldikten sonra

maşallah diyim öncelikle :nazar:
puanınla okuluna başvurucaksın tezli ya da tezsiz y.lisans için hangisini istiyosan tabii
eger tezli istiyosan akademik personellik için üds ye de girmen gerek

X