Doğal Saç Bakım Kürleri Soru:Badem yağı uzun süre saçta kalırsa saça zarar verir mi?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Feronia

İyi ki varsın :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
6.289
43
arkadaşlar badem yağı saçta uzun süre kalırsa bi sorun olurmu zarar verir mi saça?
Gerçi soruyorum ama iş işten geçti sanırım:)
Yarıım saat önce saçıma badem yağı sürdüm ve yarın kaltığımda yıkamayı düşünüyorum...
Merak ettim bişey olurmu ya? Böyle yapan varmı?

hayır hiç bir zararı olmaz.aksine faydası bile olur bende önceden hep gece sürer sabaha kadar bekletirdim.ama dikkat etmen gereken şey saçını çok iyi kapatman.çünkü yastığın falan yağ olabilir.

hayır hiç bir zararı olmaz.aksine faydası bile olur bende önceden hep gece sürer sabaha kadar bekletirdim.ama dikkat etmen gereken şey saçını çok iyi kapatman.çünkü yastığın falan yağ olabilir.

Teşekkür ederim içime su serptin valla:)
Saçıma birazdan bi tülbent bağlıcam yastığımı batırmayım:)

ben de hep gece sürerim sabah yıkarım eskiyen havluları yastıgımın üzrine sererim ve yastıga iki kılıf kullanırım ;çünkü yagı tülbent zaptedemiyor yine deiçine sızıyor aman dikkat

arkadaşlar badem yağı saçta uzun süre kalırsa bi sorun olurmu zarar verir mi saça?
Gerçi soruyorum ama iş işten geçti sanırım:)
Yarıım saat önce saçıma badem yağı sürdüm ve yarın kaltığımda yıkamayı düşünüyorum...
Merak ettim bişey olurmu ya? Böyle yapan varmı?

Bu nedir biliyor musun?

En az 10 saat saçlarının ve saç derisi gözeneklerinin hava almaması.

Bu kadar çok tutmakla saçın 1 cm daha uzamaz, ya da daha bakımlı olmaz.

Birçok yerde, saç maskeleri için belirli bir saçta tutma süresi var.

Saçıma iyi birşey yapayım derken saçından olma.

1gece de tıkansın hava almasın ne olacak ki emilim tam saglanıyor uzun süre kaldıgında sonra çok güzel arındırır tam temizlenmesini saglarsan telafi edersin ha iyi durulenmamış şampuan kalan saç dipleri olsa risk yaratır ;çünkü onlar kimyasallar bunlar dogal içerik oldugundan sorun oluşturmuyor yani saçlarım ışıl ışıl vetarama dışında tek tel dahi dökülmüyor

bencede yapma öyle gündüzden yap en fazla 3 saat tut yeterli zaten.gözenekleri tıkıyor.

birde zeytinyağlı sabuna başladım aranızda kullanıp memnun yada olmayan var mı?

ben 1 saat tutuyorum sadece.. fazla tutmak zarar verebilir diye düşünüyorum.dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım da..

bende yağ kullanıyorum paket üzerinde ne kadar kalırsa o kadar iyi yazıyor gece sürüp sabah yıkıyorum bende genelde...fisfisfis

sac diplerine suruyorsan cok durmasi cok iyi degil elbette ama uclarina suruyorsan hicbi sakincasi yok

X