Herşeyden korkuyorum

anadoluesk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
48
0
Merhaba, çok korkak bir yapım var. Yeni araba aldık. Eşimin pratiği hiç yok. Araba sürmeyi yeni öğreniyor. Ben de yanında oturup sürekli ona müdahale ediyorum, elimde olmadan. Eşim de bana çok kızıyor. Kaza geçirmekten çok korkuyorum. Birlikte tatile gittik eşim derinlerde yüzdü ben sığ bölgelerde yüzdüm. Bana su şakaları falan yapmak istiyor,fakat ben korktuğum için yanaşmıyorum. Bu yüzden de tartıştık,bana çok korkak olduğumu söyledi.
Bu korkuları nasıl yenebilirim?

bende çok korkagım...:1shok:
benimde bu tür korkularım var..evden cıkarım...
kapıyı kitledikmi...fişleri cektikmi.. ev yanar mı..
acaba kapıyı kitlemedim anahtarıda üstündemi unuttum...cantama bakarım anahtar bende ama hala bir korkum olur..ve sanki arkadan bişey gelicekmişte her an beni bişey yakalıcakmıs gibi hissederim..
ben yıllardır asamadım yolun ortsaında agladım bu sorunlardan yarı yoldan eve döndüm kapı kitli vs şeyler dogru ben ama çok korkuyorum...doktor ilaç verdi ama bana mısın demedi...bilinç altı ile ilgili...mesela ben kapı dürbününden bakamam gecen zorla kuzenlerim baktırdımaya calıştı saatlerce agladım..korkularım çok fazla ama bilinç altından yok edemiyoruz..fisfisfis:1shok::çok üzgünüm:a.s.

Anadoluesk, herşeyden önce birisi araba kullanırken yanında oturan kişinin müdahale etmesi çok ciddi riskler oluşturur. Müdahale etmemek de elbette ki sizin elinizde. Kontrol edin kendinizi. Korkularınıza gelince, bu konuda bugüne kadar kendi başınıza bir gelişme oluşturamadığınıza göre, bir uzmana başvurmalısınız. Düzenli terapi ile şikayetlerinizi aşarsınız.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

Didemce, sizin ifade ettiğiniz şikayetler korku değil, obsesyonlar. Obsesif kompulsif bozukluk salt ilaç ile tedavi edilmez, mutlak bir psikologa başvurarak düzenli terapi görmelisiniz. Göreceğiniz terapi neticesinde başetmeyi öğrenirsiniz bu takıntılarınızla.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

X