Google da arama yapamıyorum !!!! (Lütfen yardım edin)

galea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
10
0
İnternet explorer ve mozilla firefox kullanıyorum .Her ikisindede açılış sayfam google.Ama son 2 haftadır açıldığında mozilla'da "google com tr sunucusu ile bağlantı kurulamıyor. "internet exp. ise "sunucu bulunamadı veya dns hatası" diye hata mesajları çıkıyor.
ama başka bir aramadan google news veya google görsellerde ara diye aratırdığımda aradığım sayfa görüntüleniyor ama "web" de arama bir türlü yapmıyor.
Bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin:uhm:

hmmmm
bilgisayarı başkası kullanıyor mu?
dns ayarları değişmiş olabilir
yerel ağ baglantısına sag tıkla
acılan pencerede "genel" sekmesindeki listeden "internet iletişim kuralları (tcp/ip)" üzerine tıkla ve özellikle de
"dns sunucu adresini otomatik olarak al" de
uygula ve tamam de kapat ve yenıden baslat bilgisayarı

Bilgisayarı sadece ben kullnıyorum.sizin dediğiniz gibi yaptım "dns adresini otomatil al seçiliymiş birde IP adresini otomatik al seçili.Olmadı yine. :KK43:

yinede teşekküler

Tuhaf gerçekten..
Arkadaşlar bütün ihtimalleri söylemiş.Dns ayarlarınızda da sorun yokmuş..

Aklıma gelenler: Acaba bir tür virüsten kaynaklanıyor olabilir mi?İlk iş güzel bir virüs taraması yapın bence.
Her iki tarayıcıda da açılış sayfanız google olduğuna göre açılış sayfanızdan google'ı kaldırmayı bir dener misiniz?Yerine koyduğunuz sayfayı açacak mı bakalım.
Ya da evde aile filtresi falan var mı?Acaba filtre engelliyor olabilir mi?
Ya da internet seçeneklerinizde yanlışlıkla google'ı yasak sitelere eklemiş olabilir misiniz?
Ya da google'nın hemen yanında yer alan tercihlere girdiğinizde google'ın kendi güvenli arama filtresinde katı kurallı filtreleme mi seçili?Yani düşük bir ihtimal ama bi bakın bence.yerimseniben

açılış sayfası olarak kullanmayı kaldırın bakalım ne olacak benim de başıma gelmişti ama bukadar uzun sürmemeişti nasıl çözüldüğünü inanaın hatırlamıyorum ama bukadar uzun sürmesi çok garip

Bir de şunu dener misin?
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içerisinde hosts isminde bir dosya bulunmakta.
Önce bu dosyanın bir yedeğini masaüstüne kopyala.
daha sonra başlat çalıştır kısmına

wordpad C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
yaz ve entere bas
karşına çıkan yazılarda en altta şöyle bir şey olması lazım

127.0.0.1 localhost

Bunun hemen altına şunları ekle

Kod:
74.125.77.99 www.google.com.tr
216.239.59.104 google.com.tr

dosyayı sakla ve kapat.
internet explorer ı tekrar aç ve adres satırına google.com.tr yaz bakalım açılacak mı?

Bu yöntem sayesinde sizin belirlediğiniz web sitelerine girişi de engelleyebiliyorsunuz. Mesela siberalem.com sitesine bilgisayarımızdan girilmemesini istiyoruz.
Yine aynı şekilde hosts dosyasını açıyoruz ve aşağıdaki kodu 127.0.0.1 localhost satırının altına ekleyip saklayıp kapatıyoruz.

Kod:
127.0.0.1 www.siberalem.com
127.0.0.1 siberalem.com

Son düzenleyen: Moderatör:
başlat çalıştır kısmına

wordpad C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
yazdığım zaman şu hata mesajı çıkıyor

"Runtime Error!
Program:C \programfiles\WindowsNT\Accesories\WORDPAD.EXE
Abnormal program termination"

Sen windows xp kullanmıyorsun o zaman. Şöyle dene bir de.
Başlat --->Ara kısmına hosts yaz ve arat. Yukarıda belirttiğim lokasyona benzer kısımda bir hosts dosyası bulacak. Üzerinde çift tıklayarak açmaya çalış. Listeden program seç seçeneğini işaretle. Gelen listede wordpad veya notepad le aç. Yukarıda yazdığım satırları ekle. Sorunun %90 çözülecektir eminim. Tek yapman gereken o dosyayı bulmak.

Yardımlarınız için çok teşşekürler arkadaşlar .Sonunda büyük uğraşlar sonucunda olayı çözdüm.
svchost.exe sistem dosyasında hasar olmuş daha doğrusu bir virüs nedeniyle düzgün çalışmıyormuş.
Trend Micro hijackthis V2 diye bir program var sistemi tarıyor. virüşleri siliyor ve hasarlı dosyaları onarıyor onu kurdum ve sistemi tarattırdım.Ve sonunda herşey eski haline döndü.

Tekrar teşekkürler yardımlarınz için.

X