Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Pnömokok aşısı artık sağlık ocağında

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

eates

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2008
527
2
45
"Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından rutin aşı uygulama takvimine dahil edilen Konjuge Pnömokok ( KPA ) aşısı Kasım ayı içerisinde uygulanmaya başlayacaktır."

Bu bize gelen bir resmi yazıdan alıntıdır.Artık pnömokok için para ödemek zorunda kalmayacak kimse.Çok güzel bir gelişme bence.

Bencede süper bir haber diğer ay başlayalım demişti doktorumuz iyi olmuş valla çok sevindim.........

3 doz yaptrıdm bir doznu 130 liraya bence çok iyi bir haber maddii açıdan baya külfetli bir aşıydı..

cok guzel bır haber..
hemen saglık ocagıyla goruseyım..
bıldırdıgınız ıcın de tesekkurlera.s.

demekki gerekli birşey daha önceden olsaydı keşke biz gecmi kaldım camaba 1,5 yaşında kızım ne zamana kadar yapılıyor acaba bilen varsa gideyim yaptırmaya
cok sevişndim yaptıramıyan vardı süper haber

çok güzel bi haber
bende tam para ile alıp yaptıracakken bu haberi duyduğuma çok sevindim

ben sadece 2 yaş üstüne ücretsiz diye biliyorum :KK43:
Şu an 0-3 aylık bebeklere uygulanmaya başlandı.Dİğer bebekler için kampanya düzenlenecekmiş ileride.Ama tarihini bilmiyorum.Sağlık ocağınıza danışın bu konuyu,oradaki ebe arkadaş size bilgi verir.

benim kızım 3yasında asıyı cok istiyordum vurdurmayı gecmi kaldım kaç yas sınırı varmı bılıgılendırırseniz sevinirim

arkadaşlar mayıs 2008 den sonra doğanlar içinmiş bu aşı.bende gittim yapmadılar.2 yaşında oğlum var

bu aşıyı devlet karşılıyor değilmi arkadaşlar. kaç doz yaptılar hatırlayanlar varmı? 15. ayda yapılıyormu.

X