bebeklerde kabızlık

B&M

FB & M & YE
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2007
8.556
25
36
kızlar bebeğim bu gün kabızlık sorunu yasadı yawrum kakasını yapmak için ıkınıyo tam cıckıcak içlene içlene ağlıyo geri kaçıyo kakası yapamıyo zorla yaptırdım biraz ama yinede acıısı var krem felan sürdüm zeytin yağı içirdim ama sizede sormak istedim başka ne yapbilirm gece uynır ağlarsa ????yarın dktra gidicez ama bu gecelik ne yapabilirim??

canım bebeğini neyle besliyosun inek sütü kabız yapar
biz çok çektik o sıkıntıyı allah yardımcın olsun
lavman fitil falan veriyorlar onları yaparsan bebek kakasını yapıyor ama oda alışkanlık yapıyor
osmolak diye bi ilaç var tedavi edici özelliği var doktorun uygun görürse verir
sen suyunu bol ver sıvı gıdaları çok tüketsin zeytinyağıda içirmeye devam et bağırsaklarını yumuşatır
geçmiş olsun

oncelikle gecmis olsun, ailelere en cok uzuntu veren seylerden birtanesi benim oglum 7 aylik kakasini yapamadigi zamanlarda ben ona yardimci olabilmek icin once ayaklarini karnina cekip indirerek biraz rahatlatiyorum sonra elime biraz vazelin surup karnini ovuyorum sonra bezini acip vazilini kaka yapacagi bolgeye surup birazda icine dogru tabiki(kullanirmisin bilmem ama kulak copune biraz vazelin sur biraz iceri dogru girsin o cikmasina yardimci olacak kakasini) sonra ayaklarina destek vererek yaptiriyorum hic ilac kullanmadim kabizligyla ilgili en fazla ikinci gunun sonunda bu mudahaleyi yapiyorum ve cok ise yariyor ilk oglumada ayni sekilde yardimci oluyordum cok faydasini gordum eger kaka icerde cok beklerse daha zor oluyor ve canlarini acitiyor birde erik ve elma suyu icir tekrar gecmis olsun

oncelikle gecmis olsun, ailelere en cok uzuntu veren seylerden birtanesi benim oglum 7 aylik kakasini yapamadigi zamanlarda ben ona yardimci olabilmek icin once ayaklarini karnina cekip indirerek biraz rahatlatiyorum sonra elime biraz vazelin surup karnini ovuyorum sonra bezini acip vazilini kaka yapacagi bolgeye surup birazda icine dogru tabiki(kullanirmisin bilmem ama kulak copune biraz vazelin sur biraz iceri dogru girsin o cikmasina yardimci olacak kakasini) sonra ayaklarina destek vererek yaptiriyorum hic ilac kullanmadim kabizligyla ilgili en fazla ikinci gunun sonunda bu mudahaleyi yapiyorum ve cok ise yariyor ilk oglumada ayni sekilde yardimci oluyordum cok faydasini gordum eger kaka icerde cok beklerse daha zor oluyor ve canlarini acitiyor birde erik ve elma suyu icir tekrar gecmis olsun

peki elma suyu kabızlık yapmaz mı?bebişim kabız oldu:CüvCüv: 6 günde 1 kaka yapıyorÇok üzgünüm çoook

Soru
doktor bey elma suyu kabızlık yapar mı kızım 4.5 aylık ve ben ona elma suyu verıyordum suanda kabız bazende elma suyunun içine çay kas,şıgı kadarda muz karıştırıyodum dogru mu cevabınız için teşekkürler
Cevap
EVET ELMA SUYU KABIZLIK YAPAR. DR MEHMET ÇAĞLAR

elma suyu kabız yapar ama elma yağıyla bebeğin karnını ovabilirsin

elma suyunun kabizlik yaptigini bilmiyordum ama eger yapiyorsa puresi bagirsaklara iyi gelir diye biliyorum erik suyu kabizlik yapmaz

Kayısı suyu içirebilirsiniz. Bir de severler mi bilmem ama prasa barsakları iyi çalıştırıyor..çok geçmiş olsun

X