Dn taklar ve Erkek taraf!!

BezBebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
163
6
hanımlar benim başımda özetle anlatmak gerekirse şöyle bir olay geçti,
kayınvaldem bize ev tutmak için kendi kardeşinden borç almış, düğünde takılan paradan veririm demiş, neyse düğünde para fazla takılmadı takılanlarla koltuklar halılar perdeler erkek tarafın aldığı fakat ödemediği şeylerin ilk ödemesi yapıldı. eşimin ailesi borç oğlumun borcu benim borcum değilki olarak görüyor bu nasıl bir zihniyetse artık.
neyse geldi kayınvaldenin kardeşine olan borç tutturdu altın bozduralım,bir ağlıyor bir ağliyor kardeşimin düğünü olacak o da yurt dışında inşaatlarda çalışıp bu parayı biriktirdi (2.500 ytl) ona bir şekilde vermemiz gerek ki 2 ay sonra kendi düğününü yapsın. ok dedim dayanamadım kadın karşımda ağladı sonuçta, ben sana geri alip vericem sakın annenlere söyleme dedi.
tamam dedim bunu söylemesinin sebebi de şu, onlar bana düğünde 1 tane altın takmadıkları için annemde bu altınların hepsini biz taktık, onların borçları için bozdurursan çok fena oluruz dedi. neyse gel gelelim 2 sene oldu ve altının a sı yok. eşim annesiyle konuştu annesi diyorkı, param yok emekli maaşıyla geçiniyoruz.(tarlalarından geliri var,ev kendinin, ve istanbul gibi pahalı bir yerde oturmuyor) eşim diyor niye alicam dedin madem öyle, ben alamicami biliyordum ama o an öyle demeseydim Bezbebek bana vermezdi. gelde çıldırmaaaaaaa
resmen aptal yerine koydu benii yaa ben aldiğim 3 kuruş parayla o altınları nasil alırım yaa, 2,500 sattık ok ama alırken en azz 3.000 ytl tutacak.ve ben sonradan tekrar altın bozdurmak zorunda kaldım onların ödemediği taksitler düğün foto, düğün araba vs. yani 5-6 bin ytlyi rahat bulur
annem düğünden sonra takıları hiç görmedi diyorki bir bakalım, kim ne takmış bizde ona göre onların düğünü olunca takıcaz diyor. bende çalışıyor olmamı bahane göstererek bankaya kasaya gidemeyiz diyorum ama nereye kadar. sizin başınıza böyle bir şey gelseydi ne yapardınız? veya başına gelen varmı? özetle dedim ama inanınki bu özeti daha ne rezaletler oldu...

19.03.2009 aradan geçen zamanda olanlara gelirsek 2 kez çok zor durumda kaldılar abisi eşimden para istedi eşim bana anlatıyor ağzımı ağrıyor :KK66: bende bu saaten sonra onlarla herhangi bir alişverişim olamaz dedim. bunu da aynen ilete bilirsin dedim. benim bunu söylemem ayıp değil onların yaptığı ayıp! Bana bu yaptıklarından dolayı biz seninle ne çok kavga ettik evliliğimizin ilk ayları rezil oldu, ne çok uykusuz gece geçirdim o günleri bana kim geri vericek dedim.
Haaa şimdi sorunları mı var eee birazda onların uykusu kaçsın :) ama gerçekten içten söylüyorum keşke bu yaptıklarını yapmasalardı dürüst olsalardı da bende onalara şuanda para gönderseydim. ama bu saaten sonra büyük sözüme tövbe ama ASLA!!!

Son düzenleme:
bi insan oğlu evlenecek die kenara 3 kuruş koyamaz mı yaa :uhm:
hi bir şeye el sürmezler sonra oğlan evlendirdim diye
gerine gerine dolaşırlar :mymeka:
senin yapabileceğin bişi yok vermiyorsa zorlayamazsın ki
ama sende sınırını koyarsın

canım ayrıca 2 yıl geçti ise sen o altınların üstüne bir soguk su iç derim..
birde 2 yıl geçmiş artık.. kendi annende niye istiyor onu anlamdım.bence annen altınları takmadığın için şüpheleniyor

Evli değilim..belki o yüzden tam olarak anlayamıyorum seni ama bence bu kadar üzme kendini.sonuçta senin evin için harcanmış bu para,bugün olmazsa yarın mutlaka yerine koyarsınız.Burda daha ne kandırmalar,ne büyük kötülükler okudumki..kocanla huzursuzluk yaşamana değecek bir para değil.tamam kaynanan seni kandırmış belki daha çok buna bozulmuşsundur ama sadece emekli maaşıyla geçiniyosa dediği gibi yapamıyodur belkide.Eğer kaynananla başka problemlerin yoksa bunu büyütme derim ben.Kocanda durumu bilip sana hak verdikten sonra gerisini düşünme a.s.

düğünde altın takma merasimi esnasında video çekildi ise onu izlet annene.[/QU

:nazar: gel video ya bak burda altınlar var desem kafamı buluyosun benle der.

canım senın annen şüpheleniyor...
sonuçta düğünde takılan altınları elinde kolunda görmüyor..
aradan 2 yılda geçmiş...
çok zorlanırsan annene deki ...
anne kocamın borcu vardı o yuzden bozdurmak zorunda kaldık de...
çünkü bir yandanda kayınvalıdene söz vermişsin. annemlere söylemiyecem diye
...

annem düğünden sonra altınları hiç görmedi, bir görim bakim diyor doğal olarak ne takıldı diye.
çok büyük bunalım girdim ben geceleri kalkıp ağladım çok uzun bir süre yani anneme aileme karşı çok mahcup oldum, biz öderiz biz öderiz dediler aldılar damat tarafının alması gerekneleri 5 kuruş vermeden ortadan yok oldular. biz tüm borçlarla başbaşa kaldık, üstüne bir de bu kendi kızına yapılsa nasil olur ya 10 günlük gelindim ben bunlar olduğunda ve evet emekli maaşı var tarlaları filan var yanı arti gelirleri var. gel de cıldırma,, almadiğini hadi geçelim ya bu nasıl insanlıktır yaa!

annem düğünden sonra altınları hiç görmedi, bir görim bakim diyor doğal olarak ne takıldı diye.
çok büyük bunalım girdim ben geceleri kalkıp ağladım çok uzun bir süre yani anneme aileme karşı çok mahcup oldum, biz öderiz biz öderiz dediler aldılar damat tarafının alması gerekneleri 5 kuruş vermeden ortadan yok oldular. biz tüm borçlarla başbaşa kaldık, üstüne bir de bu kendi kızına yapılsa nasil olur ya 10 günlük gelindim ben bunlar olduğunda ve evet emekli maaşı var tarlaları filan var yanı arti gelirleri var. gel de cıldırma,, almadiğini hadi geçelim ya bu nasıl insanlıktır yaa!

canım sonuçta altınlar düğünde eşin dostun hedıyesıdır..
kayınvalıden hepsini alamıyorsa bile yavaş yavaş para biriktirebılırdıde..
ama gerekçesi hazır..
ben emeklıyım nasıl alacam dıye...
seni kandırırken iyidi ama..

annene anlat bu olayı... cidden annene anlat.. kayınvalidenin yaptıgı çok ayıp.. kendi hiç altın takmasın sonra senin ailenin taktıgı altınların üstüne konsun..
annene söyle ... konuşma esnasında desinki kızımın altınlarını geri verin bu onların hakkı. yatırımı desin.. eşinde bu düşüncede olsun.. belki kayıncaliden utanırda alır altınlarını yeniden..

Canım seni anlıyorum. Bizde evlenirken her şeyimizi kendimiz yaptık altınlarımızı bile. Eşimin ailesi bir çeyrek bile takmadılar. Daha sonra altınlarımızı eşimin babasının bağkuru için bozdurduk benim çektiğim kredilerler 12 milyara yakın bir parayı 5 sene önce bağkura yatırdık. Kayınpederim bunun karşılığında birbuçuk milyar kredi çekti kaynımda 800 milyon verdi sıkışık zamanımızda nasıl olduysa bizim ödediğimiz on iki milyar bir milyar üçyüzmilyonla kapatılı verdi. Hala akıl erdiremiyorum. Hadi bunlarda neysede aradan 3 sene geçtikten sonra demezmi benim sizin düğün zamanında epey birikimim vardı iyiki bağkura yatırmışım yoksa sizin düğüne harcanıp araya gidecekti diye bu lafı çok zoruma gitmişti. Ve şimdi bağkur konusu açıldığında hiç kimse bizim yatırdığımızdan bahsetmiyor bir Allah razı olsun diyen bile yok.

bende derim annene anlat o size verdiği sözü tuttumu ki siz ona verdiğiniz sözü tutacaksınız annende gelip bi güzel konuşssun o zaman biriktirilen paralar nasıl ortaya cıkıyor(madem emekli maşıyla geçiniyor hiç artmıyor paradan benimde ailem emekli maaşıyla geçiniyor her ay iki tane küçük altın yapar annem) o karsı söz verdim konuşmucam diye kendinizi yıpratmayın

annene anlat bu olayı... cidden annene anlat.. kayınvalidenin yaptıgı çok ayıp.. kendi hiç altın takmasın sonra senin ailenin taktıgı altınların üstüne konsun..
annene söyle ... konuşma esnasında desinki kızımın altınlarını geri verin bu onların hakkı. yatırımı desin.. eşinde bu düşüncede olsun.. belki kayıncaliden utanırda alır altınlarını yeniden..

benim ailemle eşimin ailesi görüşmüyor, hem ailem onlardan yaka silkti hemde yurt dışında yaşıyorlar. bu olay baya psikolojimi bozdu,inanamazsınız. eşim bu konuda çok anlayışsız, parası olmayan bir insana nasil kızabiliyorsun diyor.ee ama yalan söyleme konusunda maşallah ları var ne bana ne de aileme hiç dürüst davranmdılar, koltukları vs. siz alın ödicez dediler sonra eee ama o senin bocun oglum dedilr ödemediler. annemde bunları duydu dahada sinirlendi ben sana 2.500 ytl ye yatak odası alıcama 1.000 ytlye yatak odasi 1.000 ytl ye koltuk takımı alırdım ama sana borc bırakmazdım dedi. suçlu onlar dürüst olmadılar. hep atıp tuttular.

annemin şöyle bir yapisi vardir beni benzetir o kayınvalden isteyebilir, vermicektin o zaman diyiverir. yani ahh kızım vahh kızım yazık sana kötü kayınvalde demez. beni benzetir.

böyle yazılar okudukça sinir oluyorum sinir...benim kayınvalidede borçları için geçen gün para istedi eşimden gönder diye..oda gönderemem anne çocuk olacak hazırlık yapıyoruz dedi.çünkü biliyor boş yere istediğini...büyükbaş hayvanları var bir sürü satsınlar ödesinler...bizden alacaklar bir daha geri vermeyecekler.eşimde dedi vermezler diye bende isteyemem dedi...ben herşeyden kısıyorum israf etmiyorum hiçbişeyi,kenara koyduğum 5 kuruşa gözü diktiler ailece..(kardeşide borç aldıda..evli değil bişey değil üni öğrencisi)
o gün bu gündür çok sinirliyim kendilerine...direk tavrımı koydum anladıda zaten kayınvalide..aradığınca mümkün olduğunca işim varmış gibi yapıp telefonda konuşmuyorum..konuşsam soğuk davranacağım daha çok alınacak...
canım seninde yapacak birşeyin yok inanki...çıkmaz yoldasın...o altınları unutacaksın başka çaresi yok

Canım seni anlıyorum. Bizde evlenirken her şeyimizi kendimiz yaptık altınlarımızı bile. Eşimin ailesi bir çeyrek bile takmadılar. Daha sonra altınlarımızı eşimin babasının bağkuru için bozdurduk benim çektiğim kredilerler 12 milyara yakın bir parayı 5 sene önce bağkura yatırdık. Kayınpederim bunun karşılığında birbuçuk milyar kredi çekti kaynımda 800 milyon verdi sıkışık zamanımızda nasıl olduysa bizim ödediğimiz on iki milyar bir milyar üçyüzmilyonla kapatılı verdi. Hala akıl erdiremiyorum. Hadi bunlarda neysede aradan 3 sene geçtikten sonra demezmi benim sizin düğün zamanında epey birikimim vardı iyiki bağkura yatırmışım yoksa sizin düğüne harcanıp araya gidecekti diye bu lafı çok zoruma gitmişti. Ve şimdi bağkur konusu açıldığında hiç kimse bizim yatırdığımızdan bahsetmiyor bir Allah razı olsun diyen bile yok.

terbiyesizzzzzzzzz:mymeka:kötükedihüso

Aynı yöntemle benden alınmıştı altınlarım hemde düğünün ertesi günü kolumdan koparırcasına ve yanında 10 milyara yakın para 4 senedir hala yerine koyucaklar ve yapılıcak artık hiç bir sözlerine inanmıyorum o yüzden gidenleri beklemiyorum bile benimde annem ilk başlarda çok sıkıştırdı nerde ne yaptınız diye ama baktım yalanlarla olmayacak bu iş gerçeği söyledim evet benle 2 hafta konuşmadı ama tekrar anlattım düğünde yapılan hiç bir masrafı karşılamadıkları için tüm borçları bana takılan bileziklerle ödedik diye aslında hepsini kayınvalide aldı ve çatır çatır yediler biz üstüne bide düğünden kalan borçları ödedik ne diyim allaha havale et annenede gerçeği anlat bir an önce bu sıkıcı durumdan kurtul derim

vallahi canım zor bir durum, kayınvalidene vermeden önce keşke kurdeleye isim yazmışlarmı filan diye baksaydın da not alsaydın bir yere annene ben bankaya koymadan baktım derdin, evet en mantıklısı annen eşimin borcu için sattık sen videodan bak demek. inşallah çıkarsın işin içinden.

hayır bide şöyle bişey var, sonradan fotorafcidan resimleri 8 ay alamadık artık fotorafcı aramaya başladi güya düğünden sonra biz resimleri seçecektik onlarda ödeyecekti. 800 ytl lik bilezik bozdurup almak zorunda kaldım. hem onlar benim altınlarımdan aldılar hemde bizi mağdur biraktıkalı icin popomuzu toplamak için bizde bozdurmak zorunda kaldık. offff çok doluyum kusura bakmayın

benim ailemle eşimin ailesi görüşmüyor, hem ailem onlardan yaka silkti hemde yurt dışında yaşıyorlar. bu olay baya psikolojimi bozdu,inanamazsınız. eşim bu konuda çok anlayışsız, parası olmayan bir insana nasil kızabiliyorsun diyor.ee ama yalan söyleme konusunda maşallah ları var ne bana ne de aileme hiç dürüst davranmdılar, koltukları vs. siz alın ödicez dediler sonra eee ama o senin bocun oglum dedilr ödemediler. annemde bunları duydu dahada sinirlendi ben sana 2.500 ytl ye yatak odası alıcama 1.000 ytlye yatak odasi 1.000 ytl ye koltuk takımı alırdım ama sana borc bırakmazdım dedi. suçlu onlar dürüst olmadılar. hep atıp tuttular.

annemin şöyle bir yapisi vardir beni benzetir o kayınvalden isteyebilir, vermicektin o zaman diyiverir. yani ahh kızım vahh kızım yazık sana kötü kayınvalde demez. beni benzetir.

canım madem eşinde suçsuz görüyor annesi onlardan yana sende de madem öyle sen öde sıkıcaz dişimizi annene verdiğimiz kadar altını yapıp vericez anneme de annem onları annen alsın diyemi yaptı de tepeye çık sende madem çamurlar sen daha çok çamur ol yaptır altınları ve annene ver canım. hayret ya bu oğlanların analarıda pek kıymetli sinir oluyorum ya.

X