Bebeğinde Koroid Pleksus Kisti Olan Var mı ?

sewill

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
376
0
38
merhaba kızlar ben şu anda 22 haftalık hamileyim
19 haftalık hamileyken kontrol için doktora gittik ve bebeğimin kafasında 3mm lik koroid pleksus kisti olduğunu söyledi. üçlü test yaptırdık değerlerim normal çıktı ve doktor geçiceğini söyledi. ama ben çok üzülüyorum benim gibi bu durumu yaşayan yada yaşamış olan varmı ? kızlar çok korkuyorum bu konudaki bilgilerinizi benimle paylaşın lütven.

canım benim hiç korkma ya onlar hemen hemen her bebekte oluyo ve geçiyo sonra benim yiğenimin bebeğindede çıkmıştı bizde bilmediğimiz için çok korkmuştuk ama doktor dedi korkmayın geçer ve 1 - 2 haftaya kalmadı geçti o yüzden canını hiç sıkma geçiyo canım geçmiş olsun

Canım konuyla ilgili bi bilgim yok ama çok çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede geçer...

teşekkür ederim canım ilgilendiğin için
bişey sorcam yiğeninde doğduktan sonra bu tarz bi sorun çıkmadı demi ?
benim bi korkumda doğumdan sonra bebeğimde bu tarz bi sorun olması

arkadaslar aynı sorun bendede var bebısımde 3.4mm kıst cıktı ıkılı ve ucluler normal sızlrden rıcam aynı durumu yasayan arkadslar gelısmelerı de yazsınlar daha sonrabır sorunla karsılastılarmı lutven bılgılendırmeye devam edın :KK49:

ben de şu an 18. haftadayım ve geçen hafta detaylı ultrasonda doktor bizde de k.p kisti gördü ve amniyosentez istedi. yaptırdık, şimdi sonuç bekliyoruz stresli bi şekilde. down sendromu bulgusu olabilirmiş. öyle işte.

purplecady yazınızı okudumm sizede gecmısolsun oncelıkle insallah guzel sonuc alısrsınız sormak ıstedıgım bırkac soru daha var cevaplarsanız sevınırım ıkılı ve üclu testler nasıl cıktı akrabalık varmı yasınız kac bizdendende ıstedı ama 2 üc hafta bekleyın durum degısmezse ole yaptırcagız amınıyosentez okudugum dıger yorumlar ve bılgılerde zamanla kayboldugunu yazıyo bılmıyorum cok canım sıkıldı cok üzülüyorum dusunmemeye calısıyorum ama aklımdanda cıkmıyor umarım guzel sonuclar alırız .... :KK49:

merhaba. benim ikili, üçlü testlerimde risk 1/110 ve 1/120 çıktıktan sonra detaylı ultrasona gittik. akrabalığımız fln yok, yaşım da 24. umarım güzel sonuçlar çıkar da şu stresten kurtuluruz :KK43: ama amniyosentez yaptırmak çok mantıklı, çünkü doğuma kadar içim hiç rahat etmezdi. eğer yaptırmanız istenirse de hiç korkmayın çok kolay bi işlem.

tesekkur ederım cevap verdıgınız gelısmelerden bır bırımızı haberdar edelım gercekten cok sıkıntılı bır donem beklemek cok zor bende 23. haftamdakontrole gıtcem ınsallah kıst kaybolmus olur amınıyosentez ıcınde dusuk yaptırma rıskı oldugu soylenıyo o yuzden korkuyorum okudugum dıger yorumlardada anomolı olması durumunda baska belırtılerde verırımıs baska belırtı yoksa organ gelısımı yada el ayakta gelısememe vs gıbı tekbasına kıstın onemı yok zararı olmaz yazıyo doktorunuz sıze neler soyluyo onlarıda yazarsanız sevınırım umarım guzel haberler alırızz

tesekkur ederım cevap verdıgınız gelısmelerden bır bırımızı haberdar edelım gercekten cok sıkıntılı bır donem beklemek cok zor bende 23. haftamdakontrole gıtcem ınsallah kıst kaybolmus olur amınıyosentez ıcınde dusuk yaptırma rıskı oldugu soylenıyo o yuzden korkuyorum okudugum dıger yorumlardada anomolı olması durumunda baska belırtılerde verırımıs baska belırtı yoksa organ gelısımı yada el ayakta gelısememe vs gıbı tekbasına kıstın onemı yok zararı olmaz yazıyo doktorunuz sıze neler soyluyo onlarıda yazarsanız sevınırım umarım guzel haberler alırızz

öncelikle, eğer bu işte uzman birine yaptırırsanız bence riski çok düşük. biz de çok korktuk ama; kafamızdaki şüpheden kurtulmak zorundaydık. doktorlar fazla bi sorumluluk almak istemiyor bu konuda; çünkü sadece ultrasonografi görüntüleri hiçbişeyi kesin açıklamaya yetmiyo. herşey normal gözükse bile bir risk her zaman var. o yüzden bu işlerde en doğrusu amniyosentezle kesin tanıya gitmek diyorlar. ben de öyle düşünüyorum açıkçası. sıvıyı verdiğim anda bile rahatladım biraz. artık tek şey sonuç beklemek oldu. o da çok zor gerçekten..ama üstümüze düşeni yaptık ve onun rahatlığı bile bana iyi geldi.

ben de şu an 18. haftadayım ve geçen hafta detaylı ultrasonda doktor bizde de k.p kisti gördü ve amniyosentez istedi. yaptırdık, şimdi sonuç bekliyoruz stresli bi şekilde. down sendromu bulgusu olabilirmiş. öyle işte.

arkadaşlar amniyosentez sonucum iyi çıktı. stresimiz biraz olsun geçti, bu durumu yaşayanlar ve yaşayacaklar için bilgi olsun istedim. herkese hayırlı, huzurlu, mutlu gebelikler diliyorum...

merhabalar cok mutluyum bebisimdeki kist kayboldu suan 22 haftalık ıkı hafta ıcerısınde kayboldu sukurker olsunkı doktorumda sımdıyece bu kıstın kaybolmadıgı kımse gormedım ve sorunda yaratmıyor hıcbırsekılde dedi tabı haftaya yıne baska doktorlardanda randevularım var onlarada kontrollerıme devam edıcem ınsallah busorunla karsı karsıya olnlar benımgıbı guzel haberler alırlar ıcınız rahat olsun yuzde 80 90 kayboluyor ve bu olay cok sık olan bır durummus kendınızı strese sokmadan sakınce bekleyın Allah herkezın bebısıne saglık versın
:KK49:

arkadaşlar amniyosentez sonucum iyi çıktı. stresimiz biraz olsun geçti, bu durumu yaşayanlar ve yaşayacaklar için bilgi olsun istedim. herkese hayırlı, huzurlu, mutlu gebelikler diliyorum...

cok sevındım adınıza.... benımde kıst kayboldu cok mutluyum :KK9: :KK16: ....Allahım herkezın bebısını korusunnn :KK49: :emir_bebek:

Arkadaslar benimde kizimda aymi sorun var,16haftalik hamileyim,dr gecer dedi ve bulgularda baka problem yok o yuzden amniyosentez sana kalmis dedi,gorunurde sorun yok dedi,allah ya rd imcimiz olsun ve hayirli sonuclar olsun ,amniyosentez yaptirmiyacagiz,daha once kizimda yapmis tg im sorun yoktu,rabbim yardimci olsun

Arkadaslar benimde kizimda aymi sorun var,16haftalik hamileyim,dr gecer dedi ve bulgularda baka problem yok o yuzden amniyosentez sana kalmis dedi,gorunurde sorun yok dedi,allah ya rd imcimiz olsun ve hayirli sonuclar olsun ,amniyosentez yaptirmiyacagiz,daha once kizimda yapmis tg im sorun yoktu,rabbim yardimci olsun

canım ben de 17+4 üm.benim bebeğimde de kist çıktı..çok korkuyorum..acaba senin sonucun ne oldu? kayboldu mu kist?

canım bebegindeki Koroid kisti ne durumda kayboldumu merak ettim bendede o sorun cıktı bende 18 haftalık hamileyim ikili test temiz cıkmıstı üçlü testin sonucuda haftaya belli olcak doktor ayrıntılı ulturason yaptır 3 hafta sonra dedi ama suan kafam karısık:KK43:

arkadaşlar bende 20. haftamdayım.. 2 li ve 3 lü testlerim iyi çıkmıştı.. iki gün önce 4d ultrasona girdim doktorun dediğine göre bebeğin herşeyi çok güzel imiş.. ama malesef başında iki taraflı koroid kistinden var.. doktor çok önmeli değil dedi kendi kendine kaybolur dedi.. ama ben tek kelime ile maffoldum.. okadar kötüyüm ki anlatamam.. sizden ricam lütfen bu durumu anlatanlar paylaşsın forumlarda.. ben yarın kendi kadın doğum doktoruma gidecem.. bakalım o ne diyecek.. inş bebeklerimiz sağlıkla dünyaya gelip uzun sağlıklı bir hayat yaşarlar.. bu durumda olanlar lütfen paylaşsınlar.. bende paylaşıma devam edeceğim...

canım bebegindeki Koroid kisti ne durumda kayboldumu merak ettim bendede o sorun cıktı bende 18 haftalık hamileyim ikili test temiz cıkmıstı üçlü testin sonucuda haftaya belli olcak doktor ayrıntılı ulturason yaptır 3 hafta sonra dedi ama suan kafam karısık:KK43:

merhaba geçmiş olsun..
bebeğinizin durumunu merak ettim.. doktorunuz ne dedi.. daha ayrıntılı bahsedermisiniz acaba..
ben de hamileyim ve 22 haftadayım.. 2 eylül de bebeğimin doğum günü olarak gözüküyor.. çok yakınız:)
malesef benim bebeğimde de koroid pleksus çıktı.. doktorum önemsemedi.. ama ben çok üzülüyorum..
sizinle iletişim halinde olursak sanırım birbirimizi daha rahatlatabiliriz diye düşünüyorum..
cevap verirseniz çok sevinirim.. tekrar geçmiş olsun...

merhaba geçmiş olsun..
bebeğinizin durumunu merak ettim.. doktorunuz ne dedi.. daha ayrıntılı bahsedermisiniz acaba..
ben de hamileyim ve 22 haftadayım.. 2 eylül de bebeğimin doğum günü olarak gözüküyor.. çok yakınız:)
malesef benim bebeğimde de koroid pleksus çıktı.. doktorum önemsemedi.. ama ben çok üzülüyorum..
sizinle iletişim halinde olursak sanırım birbirimizi daha rahatlatabiliriz diye düşünüyorum..
cevap verirseniz çok sevinirim.. tekrar geçmiş olsun...

sizede gecmiş olsun..bu hafta içinde ayrıntılı ulturosona girecegim umarım gönlümce olur ve herkesinde öyle,üçlü tarama yaptırdım sonucu iyi cıktı
bende nette arastırdıgıma göre 2li ve 3lü testler iyiyse ve baska bi rahatsızlık bu kistlere eslik etmiyorsa 24 ve 26. haftada gecer diyorlar inşallah gecicek..sende kafana takmamaya calıs hep gecicek diye düşün ben öyle düşünmeye
çalısıyorum doğum günü olarakta 1 gün var aramızda bakalım hayırlısıyla kucagımıza almak nasip etsin Allahım.sende ne zaman göründü kistler ve ondan sonra birdaha ultrosona girdin mi veya kistlerin boyutları küçüldümü?

sizede gecmiş olsun..bu hafta içinde ayrıntılı ulturosona girecegim umarım gönlümce olur ve herkesinde öyle,üçlü tarama yaptırdım sonucu iyi cıktı
bende nette arastırdıgıma göre 2li ve 3lü testler iyiyse ve baska bi rahatsızlık bu kistlere eslik etmiyorsa 24 ve 26. haftada gecer diyorlar inşallah gecicek..sende kafana takmamaya calıs hep gecicek diye düşün ben öyle düşünmeye
çalısıyorum doğum günü olarakta 1 gün var aramızda bakalım hayırlısıyla kucagımıza almak nasip etsin Allahım.sende ne zaman göründü kistler ve ondan sonra birdaha ultrosona girdin mi veya kistlerin boyutları küçüldümü?

inş allah kalbimize göre verir ve sağlıklı bebeklerimizi kucağımıza alırız.... ben geçtiğimiz cumartesi ileri ultrasona girdim.. bebeğimin başının bir tarafında 12mm diğer tarafında 5,4mm lik kistler tesbit edildi.. doktorun zaten ölçümünü yapar ama tam olarak öğrenmeni öneririm.. çünkü 3 hafta sonra tekrar kendi doktoruma gidecem kontrol edecek.. dediğine göre küçük olan kaybolurmuş.. büyük olan kist ise küçülürmüş.. daha sonra bir 3 hafta sonra da ileri ultrasona tekrar gireceğim.. doktorumla öyle konuştuk.. benim de 2li ve 3lü testlerim iyi çıkmıştı.. umarım bu kistler de bir an önce geçer bebeklerimizde..
kontrollerimizden birbirimizi haberdar edelim lütfen.. çok geçmiş olsun...

X