Dogumdan sonra korse???

selin25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
935
2
Kizlar, bazi kisiler göbeklerinin cabuk gitmesi icin korse kullanmak gerektigini savunurken bazilari ise hic bise kullanmamanin en dogrusu oldugunu söyluyofisfisfis.Peki aranizda bu konu hakkinda biraz bilgisi olan varmi?Bu koca göbekleri nasil eritecegiz dogumdan sonra:dilcikar:

bazılarıda normal doğumda sarmana gerek yok çünkü vucut kendini çok çabuk toparlıyor diyor ama sezeryanda sarmalısın yoksa karnın sarkar diyor

evet ya sezeryanda göbek olduğu gibi kalıyor
sonrasında da sarkma yapıyor
ben dr yasaklamadığı takdirde sarma taraftarıyım sanırım

kimi gördüysem hatta tanımadığım alışveriş yaparken rastlaştığım kişiler bile muhakkak sarılması gerektiğini söledi bana.kendileri yapmadıkları için pişman olduklarını dile getirip uyardılar beni.bende doğum şeklinde ve dr danışarak korse giymeyi düşünüyorum açıkçası.

o değil hadi taktık diyelim ne kadar zaman takıcaz bide o var bazısı bi hafta diyo bazısı 1 ay

Benim önceki doğumum sezeryandi
sezeryande hemen korse takamazsınız, çünkü bir kaç ay ağrısı oluyor,
ve sezeryan doğumda da göbek kalmıyor merak etmeyin

kızlar doğumdan sonra sakın karınlarınızı korse ile sarmayın... korse ile sardığınız zaman karın kaslarınızı hapsediyorsunuz bir nevii kilitliyorsunuz ve çalıştırmamış oluyorsunuz.. ama korse takmayıp da kendi haline bıraktığınızda adım atsanız, otursanız kalksanız dahi karın kaslarınız çalışır durumda oluyor bununla birlikte günde sabah öğlen akşam 100 mekik çekin üç ayda nasıl toparlanıyorsunuz, görürsünüz...

bende sezeryanla doğum yaptım 4. günümde korse giydim 1 ay boyunca şuan çok hafif bir göbeğim var.oda aldığım kiloların göbeği
bide benim bildiğim sezeryandan sonra korse giyildiğinde dikişleri sabitlediğinden çabuk iyileşme oluyo ve daha az acı hissediliyo.ben 5. günümde inanmayacaksınız ama evin temizliğine bile başlamıştım

esteda ne güzel söylemişsin ağzına sağlıkkk darısı başıma inşallah. ben zaten göbişliydim nasıl gidicek diye hep düşünüyorum şimdiden korsemi alcam..

bende sezercik oldum ama göbeğim falan kalmadı hamile kalmadan önce ki göbeğim geri geldi o kadar canım çok korkuyordum kalacak die ama kalmadı ayrıca alttan çıt çıtlı atletler var onlardan giyin kızlar o da toparlıyor ben hep ondan giyerdim hala giyorum

Benim ilk bebisim sezeryanla dogdu ve kendime geldigimde sanki hala karnimda bebek varmis gibi kocamandi karnim,hava dolmustu zaten 2,5-3 gün hic kipirdayamadim sancidan bide bogazim narkoz etkisiyle tikaniyordu en ufacik bir ahaaa yapmam bile canimi cok yakiyordu ve bogazimi dahi temizleyemyior öksüremiyordum.Su icerek gidermeye calisiyordum oda zor gidiyordu suyla ama mecburdum nefes alamiyordum nerdeyse mecburen öksüreyim derken karnim ciz diye yanyiordu.Wc ye zaten 2,5 gün cikamadim sondaj taktilar yemek yemem yasak oldugundan öbürü de gelmyiordu zaten.Asiri sis olan karnima sancidan takabilseydim ve ayakta durabilseydim korse hatta dogum gerceklestigi anda takmak isterdim cünkü sismesini engellerdi diye düsünüyorum.Neyseki 3.güne dogru zorla ayaga kaldirdilar hemsireler beni ama nasil agliyorum birakin beni canim cok yaniyor kalkamyiorum diye bagiriyorum ,hemsireler beni azarlyior bir yandan mecbursun yürümen lazim diye.Neyse zorla wc ye gittim ama basim o asiri kani görünce nasil döndü bir iki gün asiri kan vardi sonra gecti,odamin wc si bide dardi koku bir yandan bayilacak gibi olmustum.Cok sükür gecti hepsi.77 kiloyla hamile kalmistim,98 ile hastaneye doguma girdim ve kilolu bebek dogurdum dogumdan sonra 5.gün evde tartildigimda 86 kiloydum 12 kilo gitmisti ama suan 89 kiloyum 3 kilo daha geldi sanki vücüt siki siki tutuyor kilolari emzirdigimden olsa gerek.Yemedigim de söylenemez tabii ama son aylarda en azindan kilomu korumak icin daha fazla almamak icin dikkat ediyorum calisiyorum ani dikkat etmeye..Bebem 11 aylik oldu ben hamile kaldim yine bu kiloyla suan 2,5 aylik hamileyim ve 89 kiloyum kilodan yana korkuyorum doguma kadar mahvolacagim diye.Bu kiloyla bana yine sezeryan görünüyor gibi ama bilemem insallah fazla almadan dogum olur ve kilolarimi azimle veririm.Bu arada emzirmeye devam ediyorum ama hic emzirmek bana kilo verdirmedi.Tecrübelilerden bu konuda yardim istiyorum ayni durumda olanlar var mi yada yasayan oldu mu 2.doguma kilolar cok artiyor mu vede yine sezeryan mi olurum büyük ihtimalle ..

Tabi arkadaşım ilk bebek sezeryansa diğerleride mecburen sezeryan oluyor,normal dogum olmuyor.

sultan canım evet ikinci doğumunda sezeryan olacak rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip eylesin.mutlaka doktorunuzla bu konuyu konusun.ben dört aylık hamileyim 53 kiloyla hamile kaldım suan 52 kiloyum.doktorum sebze ve meyvayı çok yememi istedi.fazla ekmek makarna pilav yasakladı.bende çok kokruyorum çok kilo almaktan.genelde emziren anneler zayıflar derler tabi o kişinin bünyesine göre değişiyodur.inşallah çok kilo almassınız

X