Çene kemiğim...

arkadaşlar benim ağrı gibi rahatsız edici bi durmum yok öyle hapşururken falanda kütleme yok sadece yemek yerken kütlediğini duyuyorum bazen bir kez falan sesli oluyo yanımdan duyuyorlar annem falan bazense kendim duyabileceğim kadar kütlemeler oluyo sadece yemek yerken onun dışında hiçbizaman olmuyo pek önemsemiyordum bu yazılanları okuyunca korktum birden ya ilerler mi sizce yani ilerde bana sorun yaratırmı?

Canım benimde hiç ağrım olmadı ve yokta .Ben rahatsız oluyrodum bır yerde bır sorun varki bu çene kemiği kütlüyor dedim.Bu yaşta böyleyse ilerde ne olur dedım ve arkadasın basından amelıayt gecncede korktum :KK43:Bana dr 2 yıldır neden gitmedın dr dedı gitmelıydın dedı bir n önce tedavı sart.Tabi senın ne durrumda bılmıyorum amabenneyaptımki

kafamçokkarıştıYarın sabah çene cerrahına gidiyorumm .Dr ne söylücek diyee kafamda yüzbin türlü şeyy düşünüyorumm.Allahım inşallah kötü bişi demez.:çok üzgünüm:

:sm_cool::sm_cool:

Kızlarrr bendee sabah trabzonaa gittimm diş fakultesinee çene cerrahınaa gittikk.Dr diş koltuğuna yatırdı kafamçokkarıştıÖdüm koptuu bişi yapcak diye....Sonra muayne ettii dişlerii,Sonra şikayetimi ve geçmişte yaşadıgım diş dolgusundan dolayı nüksettğini anlattım ...Dr sonra iki eliylee 2 çene kemiğime bastırdııı kuvvetlicee..Sonraa al çeneme dogruu astıra bastıra indii ...Acıdıgı zaman söyle dedii ..Bende acımadıki dedim :roflol:
Sonra kütlemeyi dinledi iştee .Sorular sordu iş,okul,çocuk vs. varmı hayır dedim :roflol:Dr Stresten olmuş dedi..... delikafadulden.Meğerr ben 2 yıl öncee dişcidee korkmus ve kendımı kasmıstım o gunden berıı bu kalıcı stresten cenede oyle bır sorunum cıkmış.Sonra korkuyomusun deyınce bana bende EVETTTT dedim .Puhahaha kadın hemen benı rahatlatmak ıcın geri çekildi bana doğrulttuğuu ışığı uzaklaştırdıı Puhahaha...Dr çene filimi istemedi şimdilik
Geceleri 8 saat takabileceğim gece plağıı takıcaksın dedii...1 ay sonra kontrole geliceksinn ve o zaman sana ilaç yazıcam ve flimi o zaman çekicem dedii....ameliyat bişi demedi kaydirigubbakcemile2eklem içi yıkamayı sordum oda 2 şırınga ile kemik arasına girilip yıkama yapılıyor dedı ..Ama benım oyle bır durum yok sımdılık.....6 ay bu plagııı kullnıcaksın dedıı :)Bu pazartesiye trabzın randevu verdiler bizee Protez dr gidip ölçü alıncak dişlere sırnaşık şeySonradaa inşallahh geçiceekkk

:sm_cool::sm_Sonra kütlemeyi dinledi iştee .Sorular sordu iş,okul,çocuk vs. varmı hayır dedim :roflol:Dr Stresten olmuş dedi..... delikafadulden.Meğerr ben 2 yıl öncee dişcidee korkmus ve kendımı kasmıstım o gunden berıı bu kalıcı stresten cenede oyle bır sorunum cıkmış.Sonra korkuyomusun deyınce bana bende EVETTTT dedim .Puhahaha kadın hemen benı rahatlatmak ıcın geri çekildi bana doğrulttuğuu ışığı uzaklaştırdıı Puhahaha...Dr çene filimi istemedi şimdilik
Geceleri 8 saat takabileceğim gece plağıı takıcaksın dedii...1 ay sonra kontrole geliceksinn ve o zaman sana ilaç yazıcam ve flimi o zaman çekicem dedii....ameliyat bişi demedi kaydirigubbakcemile2eklem içi yıkamayı sordum oda 2 şırınga ile kemik arasına girilip yıkama yapılıyor dedı ..Ama benım oyle bır durum yok sımdılık.....6 ay bu plagııı kullnıcaksın dedıı :)Bu pazartesiye trabzın randevu verdiler bizee Protez dr gidip ölçü alıncak dişlere B]Sonradaa inşallahh geçiceekkk[/B]

aaaaa çok sevindimmmm canımm senin adınaaa
desene aynı kaderi paylaşıyoruzz beraber kullnıcaz ısrma olaklarını:dance::dance:
benim çok yakın akrabam kullandı cnm 6 ay boyunca ama diyoki konuşmayı çok peltekleştiriyormuşşşş ya delikafaduldendelikafadulden

aaaaa çok sevindimmmm canımm senin adınaaa
desene aynı kaderi paylaşıyoruzz beraber kullnıcaz ısrma olaklarını:dance::dance:
benim çok yakın akrabam kullandı cnm 6 ay boyunca ama diyoki konuşmayı çok peltekleştiriyormuşşşş ya delikafaduldendelikafadulden

hihoyyythihoyyytCanım pekii bu plakla geçirebilicekmiyizz kütlemeyi :jeyyar:
artık ikimizee peltek peltek FE FE FE diye konuşuyomusuzz sitede sırnaşık şeysırnaşık şey

:teytey::teytey::teytey:canım benimmm cok sevindim senin adına bi tanem yaaa ohhh be bise cıkmadı allahıma sükürler olsunn canım balımmm hade halaya tut bakalım elimden:teytey::teytey::teytey::lepi::lepi::lepi:

hihoyyythihoyyytCanım pekii bu plakla geçirebilicekmiyizz kütlemeyi :jeyyar:
artık ikimizee peltek peltek FE FE FE diye konuşuyomusuzz sitede sırnaşık şeysırnaşık şey

sırnaşık şeysırnaşık şey çok hpşsun canımm yaaa:roflol:

canım halamın kızının çıtlaması geçmemiş ama ağrısı tamamen geçmiş onada doktor kesinlikle üzülmicen sinirlenmicen ağlamıcan demiş ben üzülünce falan en az 2 gece takıyorum yine diyoo
yanii kullanarak öğrenicezz
ama bana iyi geleceğine eminim çünkü bir kaç gündür kendimi izliyorum çok sıkıyorum ben dişlerimi ya otururken birini dinlerken yazı yazarken offffff ya ne sinir bozucu bişey aslında çok çok sinirli biride değilim ama niye böyle olduğunu bilmiyorum yaaaaaaaaaa:çok üzgünüm:

sırnaşık şeysırnaşık şey çok hpşsun canımm yaaa:roflol:

canım halamın kızının çıtlaması geçmemiş ama ağrısı tamamen geçmiş onada doktor kesinlikle üzülmicen sinirlenmicen ağlamıcan demiş ben üzülünce falan en az 2 gece takıyorum yine diyoo
yanii kullanarak öğrenicezz
ama bana iyi geleceğine eminim çünkü bir kaç gündür kendimi izliyorum çok sıkıyorum ben dişlerimi ya otururken birini dinlerken yazı yazarken offffff ya ne sinir bozucu bişey aslında çok çok sinirli biride değilim ama niye böyle olduğunu bilmiyorum yaaaaaaaaaa:çok üzgünüm:

Evet canım ister istemezz istem dışıı demekki dişimizi sıkıyoruzz.Artık alışkanlık halıne gelmiş bizimki ... inşallahh plak ilaç falan ıyı gelirr ikimizedeee.Rabbim şifasını versındee kurtulalım bir an önce :):1hug:

Bugün dr gittim tekrar gece plağının ölçüsünü almak için .Bu seferki dr başkaydı .Cerrahın bana yaptıgı muayne şeklinin aynısını buda yaptı ..Neden cerrah flim istemedi senden ki dedi.Bende 1 ay sonra istediğini söyledimm.Strese bağlı dedi bu drda fakat 2 yıl önceki dişçide agızın acık kalmasınada bagladı.Herseyse ölçüyü almaya sıra geldii.Iğğğ çok iğrençti.Kocaman demir parçasının içine alçıyı doldurduu.alt _üst çeneyi ayrı ayrı aldıı:)boğazıma kadar macunu soktu mannak kadın :)..Pazartesii plak için gidicezz.Tekrar takıp ayarlamasını yapıcakmışş.Ve bana sert plak verdi ..Acaba 2 türlümü bu plaklar anlamadım gitti..Tedavisi şart dedii..dahada artabılırmıss bu seslerr.Kızlar eğer böyle bir şikayetiniz varsa mutlaka bir çene cerrahına gidinn.ileridee hiç hoş olmayan seyler olabılır :KK43:Bana bu plakla geçebilir geçmeyede bilir dedi :KK43:morelim bozuldu.İnşallahh ileride çene eklem içi yıkama işlemini geçirmem :KK43:

Bugün dr gittim tekrar gece plağının ölçüsünü almak için .Bu seferki dr başkaydı .Cerrahın bana yaptıgı muayne şeklinin aynısını buda yaptı ..Neden cerrah flim istemedi senden ki dedi.Bende 1 ay sonra istediğini söyledimm.Strese bağlı dedi bu drda fakat 2 yıl önceki dişçide agızın acık kalmasınada bagladı.Herseyse ölçüyü almaya sıra geldii.Iğğğ çok iğrençti.Kocaman demir parçasının içine alçıyı doldurduu.alt _üst çeneyi ayrı ayrı aldıı:)boğazıma kadar macunu soktu mannak kadın :)..Pazartesii plak için gidicezz.Tekrar takıp ayarlamasını yapıcakmışş.Ve bana sert plak verdi ..Acaba 2 türlümü bu plaklar anlamadım gitti..Tedavisi şart dedii..dahada artabılırmıss bu seslerr.Kızlar eğer böyle bir şikayetiniz varsa mutlaka bir çene cerrahına gidinn.ileridee hiç hoş olmayan seyler olabılır :KK43:Bana bu plakla geçebilir geçmeyede bilir dedi :KK43:morelim bozuldu.İnşallahh ileride çene eklem içi yıkama işlemini geçirmem :KK43:

canım bende bugün doktora gittim ama deli oldum ya plağımı kaybetmişler saatlerce uğraştım hastanede ya en sonunda tekrar ölçü aldılar çarşamba günü alıcam ya off
bende doktorla biraz konuştum neden oluyo bu diş sıkma falan diye oda dedi insanların yüzde 70inde bu var aslında dedi kendisinde bile varmış doktorun :)
bu plak senin ömrün boyunca yanından ayırmayacağın bişry dedi
özellikle streli bi gün geçirirsen mutlaka gece takmalısın dedi gecede mutlaka sıkıyorsundur dişlerini dedi
çarşamba günü inş alıcam şu plağı ne şanssız kızım ben yaaaaaaaa

canım bende bugün doktora gittim ama deli oldum ya plağımı kaybetmişler saatlerce uğraştım hastanede ya en sonunda tekrar ölçü aldılar çarşamba günü alıcam ya off
bende doktorla biraz konuştum neden oluyo bu diş sıkma falan diye oda dedi insanların yüzde 70inde bu var aslında dedi kendisinde bile varmış doktorun :)
bu plak senin ömrün boyunca yanından ayırmayacağın bişry dedi
özellikle streli bi gün geçirirsen mutlaka gece takmalısın dedi gecede mutlaka sıkıyorsundur dişlerini dedi
çarşamba günü inş alıcam şu plağı ne şanssız kızım ben yaaaaaaaa

canımm ne şansızlık olmuş ama .:KK43:gidiyorsun plağını alıcan diye ama yok kötükedihüsone kadar sorumsuz insanlar var.Benimde bugün aynı şey aklımda geçti hastanedee :) hadi az kaldıı çarşamba kavuşuyon şiifa olsunn inşallahh..Benimkin nedense diş gıcırdatmaya bağlamadılarr .Yaa dişçide agızın acık kalması yada stress..Offff yaaa stresten hersey oluyorr :) HADİ bakalım nasıl uyucaz plakla GÖRÜCEZ.ilk denemde senden hehe :)anlatırsın canım:roflol:

canımm ne şansızlık olmuş ama .:KK43:gidiyorsun plağını alıcan diye ama yok kötükedihüsone kadar sorumsuz insanlar var.Benimde bugün aynı şey aklımda geçti hastanedee :) hadi az kaldıı çarşamba kavuşuyon şiifa olsunn inşallahh..Benimkin nedense diş gıcırdatmaya bağlamadılarr .Yaa dişçide agızın acık kalması yada stress..Offff yaaa stresten hersey oluyorr :) HADİ bakalım nasıl uyucaz plakla GÖRÜCEZ.ilk denemde senden hehe :)anlatırsın canım:roflol:

sorma canım ya geçende postanede benim kargomu kaybetmişlerdi şimdide plak ya nasıl sinir oluyorum anlatamam ne uğursuz insanmışım ben yaaaa
ama orda kızdım hakkımı aradım diye özel olarak çarşambaya gün verdi doktor yoksa kimbilir daha ne kadra bekleteceklerdi beni yaaaaaa
doktorum çok ii ama çalıştıkları firma berbat ya

Çene eklemlerinde problem var.. Doktora gitmelisin tabii.. Sana egzersiz vericekler eğer problemin çok değilse egzersiz sayesinde düzelebilir ama sorun büyükse dişlik veriyorlar bisüre takman gerekior .
Nedenleri de dişlerini çok sıkman , çiğnerken bi tarafa daha fazla ağırlık vermen vs .. Geçmiş olsun :)

Allahıma şükürler olsunn hele şükürr plağımı yaptırdım cerrah tarafından okeyy aldımm.Dün gece ilk defa kullandım ve çokk rahatsızz oldumm ben kızlarr ya :KK43: gece hep uyandım 2 saatte bir çıkarıp atacaktım ..engel oldum dayandımm kendımee :KK43:ınsallhhh şifa versin bizee

bende de var aynı rahatsızlık..konuşurken yemek yerken hemen yoruluyorum..esnerken klik şeklinde bir ses geliyo çenemden..ayrıca yüzümün bir tarafı diğereine göre daha şiş..yazıyı okudum ama tatmin edici bir cevap alamadım..ben böyle yaşamaya alıştım..pek de takmıyorum acıkcası..siz de öyle yapın..

X