lütfen yardım edin,kaç haftalık hamileyim şimdi :(

vermidon

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
283
0
45
hikayemi bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için kısaca özetliyim,1 senedir neredeyse tedavi görüyorum,endometriozis,çukulata kisti,pko tanısı kondu bugüne kadar,performansıma kendim bile şaştım doğrusu...şimdi daha ciddi bi problemim var,enson 20 eylüle evet eylülde adet oldum ve 27 ekimde kan testim negatif gösteriyodu,doktorum gebelik şansın yok bu ay adeti bekle dedi,ve dün hamile olduğumu öğrendim 47 gün sonra,b hcg 3400 idi...sevinemedim bile...ne zaman yumurtladığımı,kaç haftalık gebe olduğumu hiçbişey bilmiyoruz,doktorum karından baktı,keseyi zor bela gördü vajinal bakmadı,oysaki bakması için ısrar ettim,henüz embriyonun oluşmadığını söyledi bende vajinal bakalım inşallah oluşmamıştır dedim,haftaya bakalım anca görürüz daha çok küçük dedi,bende hamile kalmam bu ay imkansız dendiği için birsürü ilaç içtiğimi ve bebeğe zararı olabileceğini söyledim,doktorda henüz zararı olmamıştır dedi umursamadan...iki gündür ağlıyorum...
hamile arkadaşlar benim gibi 3400 değerdeyken embriyoyu görmüşmüydünüz,ben bu değeri 2 ye bölerek düştüğümde 17 günlük hamile çıkıyorum,sata göre 6 hafta çıkıyo,tabi kendi hesaplarıma göre....
çok uzun yazdım lütfen yardım edin kaç haftalık hamileyim,belki bebeğimin kalp atışı bile başladı ve tamamen sakat bi bebek taşıyorum,delirecem,öyle üzgünümki,
allahım eğer sağlıklı olamayacaksa....sen bilirsin yarabbim daha fazla acı çektirme....

hikayemi bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için kısaca özetliyim,1 senedir neredeyse tedavi görüyorum,endometriozis,çukulata kisti,pko tanısı kondu bugüne kadar,performansıma kendim bile şaştım doğrusu...şimdi daha ciddi bi problemim var,enson 20 eylüle evet eylülde adet oldum ve 27 ekimde kan testim negatif gösteriyodu,doktorum gebelik şansın yok bu ay adeti bekle dedi,ve dün hamile olduğumu öğrendim 47 gün sonra,b hcg 3400 idi...sevinemedim bile...ne zaman yumurtladığımı,kaç haftalık gebe olduğumu hiçbişey bilmiyoruz,doktorum karından baktı,keseyi zor bela gördü vajinal bakmadı,oysaki bakması için ısrar ettim,henüz embriyonun oluşmadığını söyledi bende vajinal bakalım inşallah oluşmamıştır dedim,haftaya bakalım anca görürüz daha çok küçük dedi,bende hamile kalmam bu ay imkansız dendiği için birsürü ilaç içtiğimi ve bebeğe zararı olabileceğini söyledim,doktorda henüz zararı olmamıştır dedi umursamadan...iki gündür ağlıyorum...
hamile arkadaşlar benim gibi 3400 değerdeyken embriyoyu görmüşmüydünüz,ben bu değeri 2 ye bölerek düştüğümde 17 günlük hamile çıkıyorum,sata göre 6 hafta çıkıyo,tabi kendi hesaplarıma göre....
çok uzun yazdım lütfen yardım edin kaç haftalık hamileyim,belki bebeğimin kalp atışı bile başladı ve tamamen sakat bi bebek taşıyorum,delirecem,öyle üzgünümki,
allahım eğer sağlıklı olamayacaksa....sen bilirsin yarabbim daha fazla acı çektirme....

canım ya bu kadar karamsar bakma durumua umutlu ol herşey allahtan biz bir şey yapamayızki sen neyi ne şekilde yaşamak istiyorsan öyle düşün seçim senin ister iyi ister kötü unutma!
bu arada bence adet gününe göre hesap yapma hayatım çünkü tutmuyor düzensizlik söz konusu olabilir ve yanılırsın. en iyi cevabını doktorun verir fakat dediğin gibi doktor umursamaz davrandı ise ve elinde imkanın varsa bence doktorunu değiştir başka doktorlarada görün başka fikirler haberler öğrenmen için en iyi yol bence...
herşeyin başı sağlık tabi ama yinede üzme kendini sen üzülürsen bebeğin daha çok üzülür bunu unutma lütfen....:CüvCüv::ecrin_bebek:

Bir süre sonra zaten büyüyünce ne kadarlık olduğunu, sağlık durumunu öğreniceksin bence daha çok küçüktür.17günlük filandır. Doktor çok küçük dediğine göre 6 haftalık değildir. olsa bilede bekle biraz nasılsa biraz büyüyünce doktorlar ne kadarlık olduğunu hesaplayabiliyorlar. Bence sabret endişe duymadan bekleki senin psikolojin bozulmasın. Şuan senin psikolojin çok önemli kendine dikkat etmelisin. Allah hayırlı evlatlar nasip eder inşallah.

canım seni çok iyi anlıyorum.
bence doktorunu değiştirmelisin.
bende hamileyim ve ilk olduğu için fazla bilgi sahibi değilim.
ama ben doktorumla bütün aklımdaki soruları paylaşıyorum ve içim rahat eve dönüyorum.
seninle en iyi şekilde ilgilenmeli bence.
kendini üzme ve stres yapma bebeğin ve kendin için annesi.....

bence bosuna üzüyorsun bu kadar kendını zaten bırkac hafta sonra ultrasondan tahmını gebelık haftan cıkacaktır sende buna gore belırlersın gebelık haftanı. ayrıca tamamen sakat bı bebek demıssın hamılelıgını bılmeden ılac ıcen tek ınsan sen degılsın doktor herhalde yalan soyleyecek degıl bı rısk olsaydı soylerdı sana ve bebegıne kastı oldugunu sanmıyorum ıcını bıraz ferah tut hersey gonlunce olsun

merhaba vermidon,
şimdi adet gününe göre hesaplarsak çocuk 8 haftalık gözüküyor.
Ama şayet 8 haftalık olsaydı kese rahat rahat görünürdü.
Bu durumda bebek 3 haftalık ve kesenin görünmesi için çok küçük.
Eğer kafan karışıksa başka bir doktora git daha ii ilgilenen ve sana bilgi verecek bir doktora git.
Üzülme stres yapma kendini teselli et biraz eğer kötü birşey bile varsa bunu daha önce öğrenmen senin şanslı olduğunu gösterir.

merhaba
canım biz ne kadar endişelenme desekte endişeleneceksin üstelik anlattıklarından bebişin henüz çok küçük ve zaten en sağlıklı bebiş görüntüsü 8 haftalıkken tespit ediliyor ayrıca kalp atışlarıda öyle fakat bende diğer arkadaşlarıma katılıyorum ve en acilinden başka bir doktora görünmen gerektiğine inanıyorum.emin ol bu seni çok rahatlatacaktır.kendine iyi bak moralinde yüksek olsunki bebişin sağlıklı olsun sevgiler...

Allahım eğer sağlıklı olamayacaksa....sen bilirsin yarabbim daha fazla acı çektirme....

Değerli arkadasım..

Senin icin bu kadar önemli bir konuda yaşadığın sıkıntı aşikar.. Çok üzülmüş ve endişelenmişsin.

Anlattıklarına bakarak bebeğinin sağlığı konusundaki endişelerini anlıyorum. Aynı durum kimin başına gelse, bu endişeleri yaşar pek tabi.. CADIARZU

Fakat sağlık sektöründe çalışan biri olarak ben söyleyebilirim ki; gebeligin belirtilerinin henuz ortaya çıkmadığı ve test ile henuz tesbit edilemedigi donemde bir çok anne bilmeden ilaç kullanabiliyor. Bu ilaçlardan bir kısmı bebek üzerinde etkisi olabilecek (olasılıktan bahsediyoruz) ilaçlar olabiliyor.

Fakat bu bebeğin yüzde yüz etkileneceği anlamına gelmiyor şüphesiz . a.s

Benzer durumda olan ve sağlıklı çocuklar dünyaya getiren bir çok anne görme sansım oldu. a.s

Bununla beraber kisti ile bebegini aynı anda besleyen ve bebeğini dünyaya getridiği esnada yapılan operasyonla kisti (/kistleri) alınan anneler de biliyorum. Onların da bebeklerinin gayet sağlıklı olabildiklerine şahit oldum.. a.s

Şimdi gelelim senin durumuna;

Eger tekil gebelikse suan bu degerdeki (3400) ß hcg düzeyin senin yaklaşık 5 haftalık gebe olduguna işaret ederken, çogul gebelikse bu deger daha kucuk bir haftaya karşılık gelir..

"Abdominal (karından yapılan) incelemede gebelik kesesi ortalama olarak 5 milimetre olduğunda ve / veya gecikme bir haftayı bulduğunda gözlenir." Yani bizim hesabımıza göre de doktorun keseyi görmesi normal..

"Embriyonun vajinal ultrasonografide en geç 7., abdominal ultrasonografide ise en geç 8. haftaya kadar gözlenmiş olması gerekir."
Yani bu durumda 3400 ß hcg düzeyinde/5 haftalık gebe iken senin embriyonu görme şansları zaten yok ki tatlım.. :teselli:

"Bebeğin kalp atışları vajinal ultrasonografide yaklaşık 6. gebelik haftasından itibaren, abdominal ultrasonografide ise yaklaşık 7. gebelik haftasından itibaren gözlenebilir hale gelir." Bu durumda bebişinin kalp atışları henüz gözlenebilir hale gelmemiş olmalı.. :teselli:

Tüm bu bilgiler ışıgında sen şuan 5 haftalık gebe olabilirsin, muhtemelen embriyonu 2-3 hafta içinde göreceksin.. Ve belki de kalbi pıt pıt atıyor olacak..

Peki bu ya bu durumda bir sorun olur mu bebişinde?

Bu soruyu kimler soruyor, biliyor musun?

Gebe kalan tüm anneler !!!

Kisti olan/olmayan, ilaç kullanmış/kullanmamış, röntgen çektirmiş/çektirmemiş, iyi beslenmiş/beslenmemiş, tv, kablosuz net, bilgisayar vs gibi radyasyon yayan aletlere gün boyu maruz kalan/kalmayan, kanaması olan/olmayan, planlı, kontrollu gebe kalan ve her detayı ile gebeliğini takip eden/gebeliğini henuz oğrenmiş ve zor koşullar altında çalışması gereken her anne adayı bu soruyu soruyor tatlım.. :teselli:

Ve biz anne adayları bu sorunun yanıtını çeşitli şekillerde alıyoruz.

1.) Eğer bebişin yaşama şansının olmadığı gros bir anomali söz konusu ise zaten rahim içinde uzun süre tutunamıyor.. Ve gebelik düşük ile sonuçlanıyor..

2.) Eğer bebişin az bir destek ile yaşama şansı var ise bebiş tutunmaya devam ediyor ve genetik anomaliler açısından yapılan incelemelerde bunun tesbiti sağlanıyor. Ense kalınlığı, burun kökü ölçümü/ikili, üçlü test yolu ile... Bu durumda çıksan test sonucuna göre gebeliğe ilişkin karar veriliyor. Üstelik bu test sonuçları da kesinlikle değil "olasılıkla" bilgi veren sonuçlardır.

Yani; örneğin "üçlü test sonucunda yüksek risk saptanması bebekte kesinlikle problem olduğunu göztermediği gibi riskin az hatta çok düşük çıkması da bebeğin sağlıklı olduğunu garanti etmez.

Bir örnek ile açıklamak gerekir ise: Yapılan test sonucu Down sendromu riskinin 1:2048 olarak rapor edildiğini kabul edelim. Bu sonuç bize bebekte Down sendromu olup olmadığını belirtmez. Bu raporda örnekteki anne adayı ile aynı özelliklere sahip 2048 kadından sedece 1 tanesinin Down sendromlu bebek doğurduğu bu nedenle bu annenin de Down sendromlu bebek doğurma ihtimalinin 2048 de bir olduğu söylenmektedir.

Down sendromu için kabul edilen sınır 1:280'dir. Riskin daha yüksek çıkması durumunda (örneğin 1:100 ya da 1:40) ileri tetkik olan amniyosentez önerilir. Risk 1:40 olarak belirlenmiş olsa bile bebeğin sağlıklı olma olasılığı Down sendromu olma olasılığından yaklaşık 40 kat fazladır. "

3.) Bebiş dünyaya geliyor ve görüyoruz..

Şimdi, ben sana derim ki..

Dur bir bakalımmm!!!

Sakin ol..

Biraz beklemeye ve bebişinin gelişmesine izin vermeye ihtiyacın var.. Bu süreci endişe ile geçirmek mümkün.. Fakat hangimiz olasılıklar için endişe etmiyoruz ki.. Bununla beraber olumsuz olasılıklar nisbetinde olumlu olasılıklar da yok mu?? :teselli:

Hadi gel birlikte bekleyelim ve dua edelim... :Saruboceq: Hakkınızda hayırlısı olsun..

Ben suan gebeligimin bitişine çok az kalmış bir anne adayı olarak sana şunu söyleyeyim..

Tabi tüm bu söyleyeceklerimin kişisel kararlar olduğunu dilerim göz ardı etmezsin. Yani aksi durumda alınabilecek tüm kişisel kararlara da saygı duyarak yazıyorum..

Ben doktora çalışmamı engelli çocuğu olan annelerle yaptım. Onlara grup danışmanlığı hizmeti verdim ve inan bana daha önce üzerinde düşünme şansım olmayan konuları düşünme fırsatı buldum.

Çalışmama başlamadan önce engelli bir çocuga sahip olmanın ne denli güç ve belki katlanılması tercih edilmeyecek olduğuna ilişkin kesin bir kanaatim olmasına rağmen çalışmamın sonunda, o dünyalar güzeli engelli çocukların da yaşama haklarının olduğuna ve onların da en az sağlıklı çocuklar kadar annelik duygusunu verdiğine, üstelik güçlükleri ile birlikte bu durumun ne kadar da güzel/özel olduğuna, "katlanmak" kelimesini ile ise uzaktan yakından alakası olamadığına şahit oldum..

Çalışmamın başında eğer çocuğumun engelli olduğunu öğrenirsen dünyaya getiremem sanırım derken, çalışmam sonuçlandığında gebe olduğumu öğrendim.. Ve bana armağan edilen bu bebişi Allahın izni ile her koşulda dünyaya getirmeye karar verdim... Engelli veya sağlıklı..

Üstelik Ailesel Akdeniz Ateşi Adı verilen genetik bir hastalığa sahibim..

Bu hastalık, ilaç ömür boyu ilaç kullanmamı gerektiren, kullanmadığımda kısırlıga neden olabilme olasılıgı olan, kulladığımda ise bebişimin engelli olma olasılığını diğer insanlara oranla bir miktar da olsa arttıran bir ilaç..

Doktorların bir kısmı kullan derken, bir kısmı kullanmamamı telkin etti. Ve maalesef karar, tek başıma bana kaldı.. İlacı kullanmazsan geçireceğim bir atak ile bebğimi düşürme riskim de vardı zira.. Bu kararı benden başka kim verebilir ki??

Zor bir karar öyle değil mi??

Benim kararım aynı durumda olan kişilere öneri niteliğinde değildir kesinlikle, bunu belirtmek isterim. Ama ben kendi irademle ilacı bıraktım..

Hamile kalabilmiştim. Normal koşullar altında, ilacı bıraktığımda yaklaşık 15 günde bir atak geçirmeme rağmen 9 aydır atak geçirmedim...

Ve tüm bunlar olumlu ve olumsuz olasılıklar dahilinde idi...

Dokuz ay böylece geldiii, geçtiii...

Şimdiye kadar yapılan testlerde ve ölçümlerde bebeğim sağlıklı gözüküyor..

Ama ben bilmiyorum.. Sağlıklı mı?

Veya bilmiyorum, sağlıklı insanların ömürleri boyunca sağlıklı olma olasılığı "kesinlikle" devam ediyor mu?

Yani sapasağlam bebeğim doğum kanalında oksijensiz kalırsa engelli olabilir.. Sapasağlam doğup, bir havale geçirebilir.. Sağlıkla yaşayıp bir kaza sonrası engelli olabilir.. Tüm bunlar herkes için geçerli değil mi??

Çooook uzun yazdım.. Daha da yazılabilir bu konu üzerine..

Ama sonç olarak söylemeliyim ki ben, iyi olasılıkları aklımda tutmanın yararına inanıyorum..

Dilerim sen de bunu hatrında tutarsın..

Tüm kalbimle dualarım seninle... :Saruboceq:

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..

Sevgiyle kal...

ya ınanmıyorum nasıl boyle kotu seyler dusunebılıyorsun alallalala yaaaa

bak canımcım benımle hemen hemen aynı seylerı yasamıssın bende sana benımkını anlatayımm
emınım kendıne bıseyler cıkarırsın

en son adetım 9 nısandı benımde senın bahsettıgın gıbı pco vardı ve 5 yıldırda bebek olması ıcın debelenıyordum aynı zamanda da esımde sperm hareket anomalısı vardı :KK43:( ve bebişimiz olmuyorduu yumurtlama tedavısı catlatma ıgnelerı offf

evet 9 nısanda adet gordum ama o ay karar verdım bıdaha cocuk ıstemeyecektım hatta artık testlerden bıkmıstım gebelık testı gormek ıstemıyordum korunacaktım artık her ay acaba hamılemıyım demekten oyle yoruldumkı neysee adetımı beklıyorum tabı her zamankı gıbı gecıktı yıne olmadım 10 mayısta gebelık testı yaptılar 0 cıktı sonucum doktorum sokturucu verdı zaten o da olmasa adet olmuyorum desem yerı
bende hanı artık bebek ıstemıyorum gelecek ayda artık korunucam ya zayıflamaya karar verdım spor yapıyorum l-carnıtıne dıye bı hap içiyorum spora gıtmeden once yorulmamı engellıyor yag yakımını hızlandırıyor vs.
ama ne hıkmetse doktorun verdıgı adet sokturucuyu içmedim sebepde artık doktora gıtmıcem amannnn adetımde ne zaman baslarsa baslasın dedım ne zaman olursam 3.gıderım bı sorun yoksa dogum kontrol hapına baslarım dıye dusundum
20 mayıs gunu ben halen adet olmamıs bırı olarak dolasıyordum arkadasım ya nolur test yapalım dedı ya dedım benım adetler hep boyle sapıtık yanı 3 ayda bır 2 ayda bır 15 gunde bır olur dedım ne bıleyım özlem nolur yaptıralım dedı ıyı dedım nasılsa bısey cıkmaz kanda baktıralım o zaman dedım madem oyle kesın sonuc elımızde olsun ıdrarda test yapmak artık ıcımı kaldırıyordu nefret etmıstım
gıttık kanı verdık sonucu beklemedık 1 saat sonra cıkacaktı ama benım acelem vardı aksama bı yemege gıdecektım esımle hazırlanmam lazımdı
ertesı gun arkadasla bırlıkte test sonucunu almaya gıttık test sonucunu gorunce soka gırdım 134 yazıyordu yanı hamıleydım ben sok halınde doktorun odasına daldım desem yerı :)))
doktorumda heheheheh hamılesınn özlemcımmm deyınce al sana bı sok daha bır hafta sonra gel keseye bakalım dedı sonra keseyı gorduk derken bı muddet sonra kalp atımlarını
doktora anlattım haplar içtigimi vs. hıc bısey olmaz dedı bu dedı ya hep ya hıc
aynen de oyle oldu super bı hamılelık yasıyorum hıc sorunsuz gectı
tarama testlerım vs.hepsı ıyı cıktı
dolayısıyla sımdı adet tarıhımden ıkı hafta gerıden gıdıyoruz adet olmam gereken tarıhde benım yumurtlamam olmus :))) sımdı 7 haftam kaldı dogumuma
cok uzattım bılıyorum ama senınle aynı seylerı yasamıs bırı olarak hıc korkmaman gerektıgını hatırlatmak ıcın yazdım bende sen gıbı dusundum hep saglıksızdır dıye dusundum 4 kez kurtaj için rand alıp gıdemedım bır kerede kapıdan dondum
allah ol deyınce oluyor canım hıc korkma eger o gelmek ıstedıyse emın ol gumbur gumbur gelecek

Canım eğer 6 haftalık olsan kesen oluşmuş olurdu. Geç döllenmeyle 17 günlük olabilir. Hem merak etme. Henüz kesen bile oluşmamış bi hamilelikte ilaçların zararı olacağını sanmıyorum. Stres yaparak kendine ve henüz oluşmmaış bebeğine daha çok zarar veriyorsun...

benim yaşadıklarımı ne çok insan yaşamış bende umudumu kestim ve hiç beklemedigim anda çıktı karşıma bebgim bende hap içtim ve şuan saglıklı bi hamilelik yaşıyorum hem ben kaç kutu hap içtim sen biliyomusun herşeyin olumlusunu düşünürsen olumlu olur cnm hakkında hayırlısı olsun bu dünyada rızgı varsa olur zaten kaderinde sakat bi çocugu büyütmek varsada olur allah başa vermesin tabi of çok geveledim gene hadi ib üzülme sıkılma bebeginide üzme

tebrik ederim canım bilgili arkadaşlar sana yardımcı olmuş ben bu konuda birşey bilmiyorum sadece senin yazılarını takip ediyordum Allah tamamına erdirsin sağsalim kucağına almanı nasip etsin stres yapma canım herşeyde vardır bir hayır:KK66:

hiç endişe etme rabbim verince en güzelini verir.sen Allah'a sığın ve dua et.inşallah hiç sorun olmadan bebişini sağlıkla kucağına alırsın canım.

canım ilaç konusunda ne olur endişelenme ben aşılama yaptıran biri olarak yani normal hamile kalmişlığım yok inan bu seferde tutmadı aşılamam diyerek çünkü adet ağrılarım başlamıştı en gülü ağrı kesicisinden antibiyotiğe kadar içtim çünkü dişim apse yapmıştı ama şükür doktorum içini ferah tut dedi şu anda iyi gidiyor herşeyAllah dilerse olur iyi şey de kötü şey de bence bizler iyi şeyler olsun diye dua etmeliyiz

arkadaşlarım hepinize ayrı ayrı çok ama çok teşekkür ediyorum,bugün sizlerin iyi dilekleri ve dualarıyla sanırım kendimi daha güçlü hissediyorum,bugün başka bir doktora gittim oda herşeyin yolunda olduğunu söyledi,vajinal bakmayalım çok küçük zaten dedi,kese hala çok zor görünüyor karından bakılınca,eğer şanslıysak haftaya salı embriyoyu görürüz dedi,ilaçlarımı söyledim,majezik,reflü ilaçları ve antibiyotik kullanmıştım,doktor ,şu ana kadar henüz embriyo bile yok ortada ilacın zararı olmamıştır,bugünden itibaren dikkat et dedi,umarım haftaya daha güzel haberlerde veririm dedi,zaten sağlıksızsa 12 haftaya kalmadan vücut atar,yada kalbi atmaz,yada embriyo bile oluşmaz dedi,bende zaten vücut kendi atmazsa ben sakatda olsa bebeğimi aldırmıcamı söyledim,yersiz endişe ediyosun dedi,bakalım ...:Saruboceq:
ben hala adet olacakmış gibi ağrılar yaşıyorum,bu durumda buda normalmiş...
arkadaşlar öncelikle cy2006 ya çok teşekkürler ,benim için bu kadar araştırma yapıp yazmış,ellerine sağlık canım,özlem ve diğer isimlerini tek tek yazamadığım,cevap yazıp beni motive eden gözyaşlarımı dindiren tüm arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum,burada yazdığınız bir kelime bile o kadar değerliki a.s. bunlar size....
hamile arkadaşlar umarım hayırlısıyla kucaklarınıza alırsınız bebişlerinizi:nazar:,
doğum yapmış olanlarda güle güle büyütsünler....:nazar:

Senin adına cok sevindim. Doktorunun söyledikleri de seni bir hayli rahatlatmış, ne güzel..

Hamilelerin duası kabul olur derler..

Bu durumda, dualarım kabul olacak ve sen hakkında hayırlısı ne ise onu yaşayacaksın..

Aklıma geldikce iyi dileklerimi ve dualarımı eksik etmeyeceğimi bil..

Her ne olursa olsun gelişmeler hakkında senden haber bekliyorum..

Sevgiyle kal.

arkadaşlarım hepinize ayrı ayrı çok ama çok teşekkür ediyorum,bugün sizlerin iyi dilekleri ve dualarıyla sanırım kendimi daha güçlü hissediyorum,bugün başka bir doktora gittim oda herşeyin yolunda olduğunu söyledi,vajinal bakmayalım çok küçük zaten dedi,kese hala çok zor görünüyor karından bakılınca,eğer şanslıysak haftaya salı embriyoyu görürüz dedi,ilaçlarımı söyledim,majezik,reflü ilaçları ve antibiyotik kullanmıştım,doktor ,şu ana kadar henüz embriyo bile yok ortada ilacın zararı olmamıştır,bugünden itibaren dikkat et dedi,umarım haftaya daha güzel haberlerde veririm dedi,zaten sağlıksızsa 12 haftaya kalmadan vücut atar,yada kalbi atmaz,yada embriyo bile oluşmaz dedi,bende zaten vücut kendi atmazsa ben sakatda olsa bebeğimi aldırmıcamı söyledim,yersiz endişe ediyosun dedi,bakalım ...:Saruboceq:
ben hala adet olacakmış gibi ağrılar yaşıyorum,bu durumda buda normalmiş...
arkadaşlar öncelikle cy2006 ya çok teşekkürler ,benim için bu kadar araştırma yapıp yazmış,ellerine sağlık canım,özlem ve diğer isimlerini tek tek yazamadığım,cevap yazıp beni motive eden gözyaşlarımı dindiren tüm arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum,burada yazdığınız bir kelime bile o kadar değerliki a.s. bunlar size....
hamile arkadaşlar umarım hayırlısıyla kucaklarınıza alırsınız bebişlerinizi:nazar:,
doğum yapmış olanlarda güle güle büyütsünler....:nazar:

Canım bak doktorun da söylemiş. İlaçlarla ilgili bi sorun yok. Şimdi duamız bebişinin sağlıkla oluşması için... Sende stres yapma ki vücudunun dengesi bozulmasın. Hadi hayırlısıyla salı günü güzel haberlerle geleceksin inşallah :CüvCüv:

ya arkadaşlar bugün akşam yine doktora gittim,bu sefer sancı ve lekelenmeler yüzünden,vajinal baktı kese çok net ama embriyo yok henüz içinde,haftaya cumaya kadar kalkmadan yatıcaksın dedi,lekelenme için bişey yapamam şu an beklicez,embriyoyu görürsek düşmemesi için ilaç verebilirim dedi,şu an verirsem belki boş keseyi tutmuş oluruz boşuna dedi,bakalım cumaya kadar dayanacakmı kesecik...biraz önce lekeler kırmızıya dönüştü...hayırlısı,tutunamayacak galiba... resmini aldım,her baktığımda dua ediyorum henüz olmayan bebeğime.... :Saruboceq:
sizde benimle olun olurmu?minik bebeğimize(henüz kesemize)dua edelim....:Saruboceq:

ya arkadaşlar bugün akşam yine doktora gittim,bu sefer sancı ve lekelenmeler yüzünden,vajinal baktı kese çok net ama embriyo yok henüz içinde,haftaya cumaya kadar kalkmadan yatıcaksın dedi,lekelenme için bişey yapamam şu an beklicez,embriyoyu görürsek düşmemesi için ilaç verebilirim dedi,şu an verirsem belki boş keseyi tutmuş oluruz boşuna dedi,bakalım cumaya kadar dayanacakmı kesecik...biraz önce lekeler kırmızıya dönüştü...hayırlısı,tutunamayacak galiba... resmini aldım,her baktığımda dua ediyorum henüz olmayan bebeğime.... :Saruboceq:
sizde benimle olun olurmu?minik bebeğimize(henüz kesemize)dua edelim....:Saruboceq:

doktorun dedikleri gercekten cooook dogru hak verilmeyecek gibi değil sen de onu dinlemelisin canım sabret nolur hayırlısı neyse o olacaktır inşallah biz ne yapsak ne desek boş sonunda eğer o bebek senin olacaksa allah yazmışsa istersen tonlarca yük kaldır düşmez bırakmaz seni rabbim hayırlısını versin yeterki
öptüm seniüzme kendini ama tamam mı:1hug::nazar:a.s.

a.s. teşekkür ederim kızlar,bugün yattım tüm gün,yatınca kanama geçiyo,ayakta biraz gezersem hemen başlıyo,o yüzden sanırım1 hafta hep yatıcam sırtüstü,çünki oturuncada kanama oluyo,yatınca birkaçsaatte hiçbişeyim kalmıyo,umarım bu bekleyişe değecek....
öptüm hepinizi...

X