Erkek Kadndan neden sour, uzaklar, bakalarna gider...Ya da neden nefret eder...

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
arkadaslar.....hepımız..oyle yada boyle erkeklerden sıkayet ederız...acımasızca....
sımdı egrı oturup...dogru konusalım...bızımde..erkelere karşı hatalarımız oluyor....
bılerek yada...bılmeden...
pekı sızlere soruyorum....
kadın ne yaparda erkekler...kadından uzkalasır...sogur...baskalarına gıder...
bızlerınde hataları nelerdır....????????????CADIARZU:uhm:fisfisfis

En büyük hatamız herhalde erkeklerden çok fazla beklenti içinde olup erkekleri olduğu gibi kabullenmemiz.

Son düzenleme:
doğru söylüyorsunuz sürekli eleştiririz erkekleri biraz benciliz galiba bu konuda ama biraz kendimize aynada baksak dürüst olsak dediğiniz gibi.. Bir kere biz sürekli ev işi çocuk falan derken kendimize bakmıyoruz.Arkadaşlarımıza,alışverişe,muhabbete herşeye vaktimiz var ama eşlerimize yok..Özellikle geceleri yok yorgunum, yok canım istemiyor falan falan gibi şeyler
Aslında erkeği elde tutmanın birince kuralı yatak odası bence bu bir gerçek eğer ki burayı ihmal edip ciddiye almazsak kendi elimizle başkalarına yolluyoruz sonrada vah tüh diyip ağlamaya başlıyoruz yalan mı?

ben yaşadığım ilişkime ve bu dolayısıyla da bu doğrultudaki tecrübeme dayanarak erkekleri nelerin uzaklaştırdığını söleyim size. birincisi çok fazla konuşmak,onların deyimiyle dır dır etmek, gereksiz yere laf kalabalığı yapmak yani, çok aşırı kıskanç olmak,yapma dedikleri hoşlanmadıkları şeyleri yapmak yani inatçı olmak,zamanında ve yerinde susmayı bilmemek, alttan almamak bunun gibi şeylerden tükendi benim ilişkim. tabiki suç sadece bende değildi ama buraya yalnızca kendi hatalarımı yazdım,konuyla ilişkili olanları.yani kafasının dikine giden bir kadını erkek istemiyor,tabi hep onların dedikleri olsun isterler bu da tabi ki öyle olmaz, ama yine de ben sevdiğim insanı kaybettim :çok üzgünüm:ve yukarıda saydıklarımdan bayanında biraz fedakarlıkta bulunması gerektiğini öğrendim.tabi hep biz olmayacağız alttan alan ama yine de bu konularda dikkatli olunması gerekiyor.bi de erkekler akıllı ve başarılı kadını taşıyamıyorlar.onu bilir onu sölerim... :nazar:

kadınların en büyük hatası kocasının annesi olmak:nazar:
bırakın yemeği siz ona değil o size yedirsin:dilcikar:
onların arkadaşı olmak onların daha çok hoşuna gider
şakkıdı

Kendinizi asla güçsüz göstermeyin,hareketli,kıpır kıpır,neşeli,bakımlı ve de arzulanır olmaktır bence evin kilidi. adamın hapsi

acaba bakımsız pasaklı olmak yada .....
ben nasılsa buldum benımdır deyıpte kendımızı bırakmakta ...uzaklastırrımı????

acaba bakımsız pasaklı olmak yada .....
ben nasılsa buldum benımdır deyıpte kendımızı bırakmakta ...uzaklastırrımı????

evet cnm bence uzaklaştırır, gerçi benimki benim ne hallerimi gördü ama beni olduğum gibi sevdi,çok bakımsız halimi de gördü,çok bakımlı makyajlı halimi de, ama bakımsız görünümümü gözü görmedi hiç.yani görse bile umursamadı demek istiyorum.ama erkekler kesinlikle bakımlı alımlı kadın istiyolar,sevgililerini eşlerini öle istiyolar.bu da çok önemli bi etken uzaklaşmada,soğumada. bide şunu sölemeyi unuttum, erkekler bizim gibi ince düşünmediklerinden onlara birşeyi anlatırken çok fazla kelime kullanmayıp direkt konunun aslına girmek gerekiyor, yoksa dır dır ediyo diyolar.

Sevgilisi olmak yerine annesi olmak onlarda heyecan değil sadece minnet uyandırır.
İlgilenmeliyiz ama dozunu kaçırmadan... Bir de hep bulunmaz hint kumaşı gibi davranıp, kaybedilmekten korkulan olduğunu hissettirmek erkeğin kendini hakikaten fasülye sanmasına neden olur...Gitmek istediğinde dur denilmeyeceğini ve gerektiğinde terkedileceğini bilmesinde fayda vardır.:nazar:

Sevgilisi olmak yerine annesi olmak onlarda heyecan değil sadece minnet uyandırır.
İlgilenmeliyiz ama dozunu kaçırmadan... Bir de hep bulunmaz hint kumaşı gibi davranıp, kaybedilmekten korkulan olduğunu hissettirmek erkeğin kendini hakikaten fasülye sanmasına neden olur...Gitmek istediğinde dur denilmeyeceğini ve gerektiğinde terkedileceğini bilmesinde fayda vardır.:nazar:

bende katılıyorum...sureklı ılgı ya sımartır..kendını bır sey sanır yada hep oyle ılgı ıster yada sıkıcı olabılır...abatmamak en dogrusu...
ama ıplerıde bırakmamak gerekır...

fazla üstüne düşmeyin ne çok sevdiğinizi ne sevmediğinizi anlasın..gizemli olun..herşeyi bilmesine gerek yok..herşeyinizi bilmesi sizin gizeminizi öldürür sıkar..çok fazla hesap sormayın...ondan sonrra peşinizde dönüp duruyorlar..ama hayatın bütün kontrolünüde bırakmayın bırakmş gibi yapın..o sansınki herşey benim dediğim gibi yürüyor...erkeğin her dediğini onun her istediğini yapmak..sıkar arkadaşım..teraziyi iyi ayarlamak en iyisi..

bence herşeyi erkeklerden beklemek. etrafımdaki ilişkilere bakıyorum %90 ında kızlar hep kızım gururluyum o beni arasın o beni sorsun o benle ilgilensin die her adımı erkeklerden bekliyor. bu şekilde bi yere kadar gider. gereksiz kıskançlıklar, hep benle ilgilensiz şeklinde bencil olmakda onları bizden uzaklaştırıyor diye düşünüyorum. yalnız kızlar yanlış anlamayın tabi hepimiz gururlu olmak zorundayız aslında bunun tanımı gururda değil ama anlamışsınızdır demek istediğimi yani bizde bişiler yapmalıyız herşeyi onlardan beklememeliyiz...

kadınların en büyük hatası kocasının annesi olmak:nazar:
bırakın yemeği siz ona değil o size yedirsin:dilcikar:
onların arkadaşı olmak onların daha çok hoşuna gider
şakkıdı

bencede anne gıbı yaklasmak yada oyle ılgı bırazda sıkar ve uzaklastırır....

Erkeğin başka birine gitmesi için hiçbir neden yoktur...sorunu olan oturup konuşmalı ancak gitmek isteyen gider başka kadına yada erkeğe

kadınlar hayatı evlilikten önce ve sonra diye ayırıyor...
çoğu kadın yapıyor bunu..
oysa hayat aynı hayat o yolda yürüyecek olan biziz...
eşimiz yol arkadaşı, bizi sırtlayacak kişi değil, bizde onu sırtlayacak değiliz...
beklentilerin büyük olması yorar insanı...
herşeyin belirli bir üslupta olması gerekir...
özenli davranmak gerekir...

bır dıger seyde galıba erkeklerı oldugu gıbı kabul etmeyıp degıstırmek ıcın ugrasıyoruzz...bunu yaparkende...hem erkegı hemde sevgıyı yıpratıyoruz...

bu annesı gıbı olmak ne oluyor ben anlamıyorum mesela ustu acık uyudu pıjamalarını gıy dedıgınde ay annem gıbısın demesı annesı gıbı oldugumumu gosterıyor.ne yapamlıyız ılgısız durup usumesıne mı goz yumucaz oyle olunca da benle ılgılenmıyor dıyorlar.bence erkekler ne ıstedıgını bılmıyor

ben kendi adıma konuşayım...bu konuda bencilim...ben arkadaşlarımla istediğim yere giderken erkek arkadaşım gitme yapma demiyor ama o arkadaşlarınla bir cafeye gittiğinde ben kıskançlıktan deliriyorum...
aradığımda telefona cvp vermediğindeki bu çok nadir oluyor ve hemen beni arıyor hemen kuşku düşüyor içime...o aradığında bir dizi için dahi cvp vermiyebiliyorum...2 saat sonra bile döndüğüm oluyor...
herşeyi,tüm sevgi gösterilerini ondan bekliyorum...
evet bende çok seviyorum...ama bencilim kabul ediyorum..
ev iş arasında mekik dokuyan...çok nadir arkadaşlarına vakit ayıran genelde evde olan bir sevgilim var ona rağmen kıskançlığım doruklarda...
kendime biraz çekidüzen vermeli..bencilliğimi,kıskançlığımı bir kenara bırakmalıyım...erkeklerde insan ve kimse vaz geçilmez değil!!!
herşeyi onlardan beklememek lazım :))))

çok sevdiğini belli etmemek gerek... daha fazla emek vermemek gerek... yoksa bir gün senin beni sevdiğin kadar seni sevemiyorum derken ; içi acımadan gider...

X