Süt Sağma Pompaları ?

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Arkadaslar elektırıklı sut sagma cıhazı alacagım.
Hangı markayı onerırsınız ? ııkı göğsü ne kadar surede sagdıgını ve fiyatı belırtırmısınız ?
o kadar para verıpte memnunıyetsızlık yasamak ıstemıyorum.. yardımlarınızı beklıyorum. :uhm:

Son düzenleme:
canım ben medela kullanmışdım.sarı renkliydi.hem elektrikle çalışıyor hemde pille çalışıyordu. ben memnun kaldım.tek göğsümde kanallar tıkalıydı.pompayla çektire çektire açıldı hatta.şu anki fiyatını bilmiyorum.sorun olursa özelden yaz burda görmeyebilirim canım.

ben şuanda medela kullanıyorum...elektrikli çok memnunum...120ytlye aldım ben..

santebebe diye bi elektrikli pompa aldık. ilk doğum yaptığım zaman süt fazla geldi, bebek hepsini ememiyordu. nerdeyse çatlayacak derecede oldu. oda kötü bir durummuş, süt içerde kitle falan yapabiliyormuş,onuda göğsü yarıp boşaltıyorlarmış.
bu nedenle çok korktuk manuel pompa vardı o çekmedi.gece gece hastaneye gittik, oranın alette bozukmuş :KK43: sabah eşim ilk iş ilk bulduğu yerden bunu almış. hem elektrikli hem şarzlı. çokta güzel çekti. o zamanlar çok işime yaradı ama bir daha kullanmadım. fiyatı 90 ytl idi.

Onca ıkı göğsü ne kadar surede sagıyorsun bırde tasınıyor mu yanında cıhaz boyut olarak nasıl ?
medelanın model model mı alırken nasıl alıcaz neye göre acaba ? hepsı aynımı sagıyordur ? :uhm:

Onca ıkı göğsü ne kadar surede sagıyorsun bırde tasınıyor mu yanında cıhaz boyut olarak nasıl ?
medelanın model model mı alırken nasıl alıcaz neye göre acaba ? hepsı aynımı sagıyordur ? :uhm:

canım ortalama 20-30dk sürüyor 2 gögsun sağılması...ben işe gelirken yanımda getirip göturuyorum...
linki bu
☞ Medela Mini Elektrikli, Pilli süt pompası,Göğüs Pompası YENİ ! : BebekMarket.com - Anne ve Bebek Ürünleri Online Alışveriş Mağazası

Arkadaslar elektırıklı sut sagma cıhazı alacagım.
Hangı markayı onerırsınız ? ııkı göğsü ne kadar surede sagdıgını ve fiyatı belırtırmısınız ?
o kadar para verıpte memnunıyetsızlık yasamak ıstemıyorum.. yardımlarınızı beklıyorum. :uhm:

kesinlikle MEDELA marka...eylül ayında aldığımda 125 ytl gibi bişeydi..ben çok memnun kaldım...

bende medelanın pilli elektrikli olan modelini kullandım bende çok memnun kaldım heryere rahatça sığıyor.ben hep çantamda taşıdım. 110 ytl fiyatı.
toplam sağma süresi 20 - 30 dk buluyordu.

Ben avent kullanıyorum. Göğsünü koyduğum bölmesinde silikon taç yapraklı bir aparat var ve bebek çekişi gibi. Ben onu kullandığımda Çınar'dan farksız bende bıraktığı his. Hatta şuanda Çınar'dan daha zararsız. Çünkü oğlumun dişi çıktı ısırıyor. Fiyatı 200 küsürdü ben aldığımda. Şuan ne durumda fiyatları bilemem. 20 dk da 2 göğüste bitiyor. Taşıması kolay. Şiddetle tavsiye ederim

Benimki de medelanın elektriklisi, çok memnunum. Elektriklide tek modeli var. Bir göğüs maksimum 15 dk. sürüyor.

bende aventin elektrikli ve pillisini kullanıyorum hızını sen ayarlıyorsun elinle.bebeğimin emişinden farksız ve bazen sağıldığını bile anlamıyorum ben genelde tek göğsümü sağdım ikisini aynı anda hiç sağmadım yaklasık 10 en fazla 15 dk sürüyordu çok pratik yanında çok rahat dolaştırabilirsin.çok bi aletide yok çıkar tak uğraşmıyorsun fazla. ben 200 kusur almıstım.çok memnunum

medela mını elektrıklı pompa aldık bu aksam elıme gectı.. oğlumu bır gogsumu 5 dk dıgerınıde 5 dk ya yakın emzırdıkten sonra sagdım 10 cc bıle cıkmadı ıkısı toplam.. neden acaba ılk sagım oldugu ıcın mı ? fisfisfis
normalde emzırıyorken bebıs agzından 1 sn cıkarsa fıskıye gıbı fıskırır sutum.. :sm_confused:

medela mını elektrıklı pompa aldık bu aksam elıme gectı.. oğlumu bır gogsumu 5 dk dıgerınıde 5 dk ya yakın emzırdıkten sonra sagdım 10 cc bıle cıkmadı ıkısı toplam.. neden acaba ılk sagım oldugu ıcın mı ? fisfisfis
normalde emzırıyorken bebıs agzından 1 sn cıkarsa fıskıye gıbı fıskırır sutum.. :sm_confused:

bebeğin depoları tüketmiştir bir süre zaman geçsin emzirmeden sonra sağ yada emziremediğin zamanlarda sağ.

birde sağarken elinlede sağma hareketi yaparsan daha kolay ve çok sağılıyor.

bende medela kullandım bebeğim 1.5 aylıkken emmeyi bıraktı sağarak 4. ay bitene kadar sadece anne sütü verdim sonra takviye mam ve anne sütü ile 6. ayıda bitirdik ve hiç emmediği için sütte bitti tecrube çok yani.

Ben de medela kullanıyorum ve aynı sorunu ben de yaşıyoruum. Dediğin gibi bebeğim emmeyi bıraksa süt fışkırır ama emmeden sonra sağdığımda 10 cc falan çıkıyor. İki kez emmeyeli 3 saat falan olduğunda emdikten sonra 70 cc çıktı. Bazen makineye bağlıyorum bu durumu ama sütle ilgili sanırım. Hala karar vermiş değilim ama makineden de pek hazetmiyorum. Baakalım işe başlayınca asıl performansını göreceğim.

Ben de medela kullanıyorum ve aynı sorunu ben de yaşıyoruum. Dediğin gibi bebeğim emmeyi bıraksa süt fışkırır ama emmeden sonra sağdığımda 10 cc falan çıkıyor. İki kez emmeyeli 3 saat falan olduğunda emdikten sonra 70 cc çıktı. Bazen makineye bağlıyorum bu durumu ama sütle ilgili sanırım. Hala karar vermiş değilim ama makineden de pek hazetmiyorum. Baakalım işe başlayınca asıl performansını göreceğim.

Ben ilk denemem de bu sorunu yasadım sanırım yenı oldugundan alete yabancı oldugumdan.. ama sonrasında duzeldı.. bu kadar az cıkmasının nedenı emzırdıkten sonra sagmak.
tek gögsu emzırıp tekını hıc emzırmeden sagmak gerekıyor..zaten bebek aletın en yuksek ayarından bıle cok daha vakumlu cektıgı ıcın gogustekı sutun cogunu ıcıyor gerıye bırsey kalmıyor o kalanda ancak o kadar cıkıyor hatayı burda yapmısız yanı.. ben sımdı tekını emzırıp tekını de sagıyorum gayet normal cıkıyor 100-130 cc arası tek gogusten.. boyle denemelısın.makına gercekten cok verımlı bunu farkettım aldgıma memnunum..

:1hug:merhaba arkadaşlar, 1 ay sonra işe başlayacağım, medelayı çok araştırdım mini elektrikli ve pilli olanı war ancak kullananların yorumlarını okuduğumda sesli olduğunu yazmışlar. iş yerinde önemli bişi bu, çok mu sesli çalışıyor kullananlar cvp rica ediyorum:emir_bebek::ecrin_bebek:

canım 139 ytl ye medela kullandım hem elektrikli hem pilli pilli olmasından dolayıda çok pratik tavsiye ederim

:1hug:merhaba arkadaşlar, 1 ay sonra işe başlayacağım, medelayı çok araştırdım mini elektrikli ve pilli olanı war ancak kullananların yorumlarını okuduğumda sesli olduğunu yazmışlar. iş yerinde önemli bişi bu, çok mu sesli çalışıyor kullananlar cvp rica ediyorum:emir_bebek::ecrin_bebek:

evet biraz sesli çalıştığı doğru. ben yan odada sağarken bebeklerimi duyamıyorum makinenin sesinden. ama çok işimi görüyor iyiki almışım. çok memnunum.

arkadaşlar teşekkürler a.s. medela aldım ben de kullandım gayet güzel, sesi de ehh işte :ecrin_bebek:
yanlız benim bi problemim war, benim bebiş saatte bir emmek istediğinden sütü sağsam bile 70 cc felan çıkıo, sizinkiler nasıl yoksa ben mi bi şeyi yanlış yapıyorum:eek:
bir de işe başladığımda poşetlerde bırakmak istiyorum ama 100 cc felan olsun istiyorum her poşette, şöle yapsam olur mu: sağdığım süt 70 cc çıktı diyelim biberonla dolaba koysam, 1 saat sonra felan sağmaya devam edip 100cc ye tamamlasam ve poşete döküp buzluğa atsam olur mu?
yaa nasıl yapcam ben bu işi kafayı yicem delikafadulden

4,5 aydır medela kullanıyorum şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım..
seycik canım zaten herkesin içinde sağamazsınki oda falan yokmu sağabileceğin.

X