hamilelikte kilo kontrolü

Lillyum

çok bilmiş
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2007
2.681
13
54
kızlar anne adayları
hamilelikte beslenme çok önemli
oldukça deneyimli bir ablanız olarak
sizlere bunu belirtmek istedim ,
ilk hamileliğimde 17 kilo aldım
üzerime 7 yada 8 kilosu yapıştı
ardından ikinci hamileliğim ve yapışan bir on kilo daha a.s
bu yüzzden bu konuyu açma ihtiyacı hissettim
uzun zamandır tüm heyacanınızı uzaktanda olsa takip ediyorum hepinizi tebrik ederim
şu anda diyet topiklerin de
tüm doğum yapmış bayanlar (çoğumuz)sürünüyoruz
ne dersiniz
kendi aranızda
hamilelikte
kilo kontrolü altın da
başlık açıp
sağlıklı beslenip
en az kiloyla
hamileliğinizi bitirseniz
birbirinize destek olsanız
ve doktorların da önerdiği gibi
en fazla 10 15 kilolarda doğuma girseniz
nacizane fikrimdi
hepinize sevgiler Şeniz

tşkrler paylaşımın için haklısın bu konuda ama o insanın nekadar elindedir tartışılır bence ben açken asla kendimi engelleyemem mesela:) ama allaha çok şükür 4 aylık hamileyim deli bi iştahım yok umarımda olmaz . daha 2 kilo aldım 4 aydır ama açılırsada çok fazla set koyamam sanırım...
inşlh dediğin gibi fazla kilolar almayızda genç güzel anneler olarak kalırız:lepi:

ahh be güzel arkadaşım ne kadar güzel anlatmışsınki okurken içim gitti diyebilirim yani.bende bu konuda sıkılıyorum ama eldende birşey gelmiyor.inşallah doğumdan sonra kilolar yapışmaz ve eski halime dönebilirim.

valla ben ilk hamileligimde 25 kilo aldim ve bana 10 kilo kaldi simdi ise 4 kilo aldim ama genede ilk hamileligim gibi olmak istemiyorum valla

bu yüzden sizleri uyarma gereği hissettim zaten
biz gibi diyet topiklerin de sürünmeyin
artı sağlıklı beslenin çok kilo almayın
başarılı bir doğumunuz olsun
bir başlık altın da birbirinizin yediklerini kontrol edin
neleri yemelisiniz nelerden kaçınmalısınız onu tartışın
sevgiler hepinize :içelim:
valla ben ilk hamileligimde 25 kilo aldim ve bana 10 kilo kaldi simdi ise 4 kilo aldim ama genede ilk hamileligim gibi olmak istemiyorum valla

Ahhhhhhhhhhhh aaahhhhhhhhh..

aklına sağlık arkadaşım açmışsın bu konuyu öyleeeee dertliyimki :nazar: 5 aylık oldum nerdeyse 9 kilo aldım sonra 2 kilo verdim. bide hamişliğimi öğrennce sigarayı bıraktım:ecrin_bebek: kiloları aldımda aldım. nepcem bensenağlama şimdi düzenli besleniyorum ama hayırlısı bakalım..
doğumdan sonra vermek zor mu oluyo yabenneyaptımki

Ahhhhhhhhhhhh aaahhhhhhhhh..

aklına sağlık arkadaşım açmışsın bu konuyu öyleeeee dertliyimki :nazar: 5 aylık oldum nerdeyse 9 kilo aldım sonra 2 kilo verdim. bide hamişliğimi öğrennce sigarayı bıraktım:ecrin_bebek: kiloları aldımda aldım. nepcem bensenağlama şimdi düzenli besleniyorum ama hayırlısı bakalım..
doğumdan sonra vermek zor mu oluyo yabenneyaptımki

yapıştımı yandınız valla benden demesi kafamçokkarıştısengözlerimebaksanab

Ben ilk hamileliğimde 17 kilo aldım.Doğumdan sonra 2 kilosu kaldı. Şimdi akıllandım. Daha yavaş kilo alıyorum ama hiç hamur işi ve abur cubur yememeye çalışıyorum. Sadece sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum. Haftada bir balık, kırmızı et tüketiyorum. Çok su içiyorum ve de akşam 6 dan sonra yemek yememeye çalışıyorum, süt içip meyve yiyerek geçiştiriyorum. Şu an 4 aylık hamileyim ve toplam 2,5 kilo aldım.

Merhhaba
bende ilk doğumumu 2004 aralık ayında yaptım ve 18 kg.aldım 8 kg.kaldı şimdi 35 haftalık hamileyim ve kısmetse 27 aralıkta doğum yapacağım ama bu kez sebze+meyve+bolsıvı tükettim ayrıca 5'nciayıma kadar mide sorunumda oldukça fazlaydı fakat doktorum her seferinde tebrik ediyor çünkü henüz 5 kg.almışım ve üstelik doğuma az kaldı tüm kilon bebeğinle alakalı diyor ve üstelik doğum sonrası eski kilondanda verebilirsin diyor ayrıca emziren anneler daha hızlı kilo verir yediklerine dikkat edersen istediği kiloya kavuşan şanslı annelerden olacaksın diyor (aman arkadaşlar lütfen dikkat edelim)tabii başta sağlığımız için ama hemde kendi motivasyonumuz için seygiyle kalın:)

Arkadaşlar ben de 31 haftalık hamileyim. 5. ayıma kadar toplam 8 kilo almıştım. Çok hızlı gidiyordum. Ve artık yapacak bişey yok dedim. Ama 24. haftada gebelik şekeri çıktı. Sıkı bir diyet + insülin tedavisi görüyorum. Hala 8 kilo almış durumdayım .İştahımda çok açık ama bebeğim için yemiyorum. Ve işin garibi diyetten sonra kan değerlerim daha iyi çıktı. Ve ben kilo almasam da bebek çok iyi gidiyor maşallah. Doktorumun söylediği diyet listesindeki gıdalar yeterli. Fazlasına ne benim ne de bebeğimin ihtiyacı yokmuş. Üstelik de sağlık olarak bile 5. aydan daha iyiyim. Önerim canınızın istediği herşeyi yemek zorunda olmadığınız. Çok az tadına bakarak, hamilelik sonrası rahat edeceğinizi düşünmeniz. Kepekli ekmek tercih edin. Tatlıarı çıkarın hayatınızdan. İnanın benim de canım çok çekiyor. Ama bir elma ya da mandalina da aynı işi görüyor. Pirinç, hamurişi, patates yasak. Bulgur tercih edin. Protein alın bol bol. Mecburiyetten uyulabiliyorsa genel olarak da uyulabilir sanırım.

afferin çok biliçli olun kızlar ya aman bu kilo işine dikkkat edin kaydirigubbakcemile5
ben ikinci doğumum dan sonra inanın bana 105 lere kadar çıkmıştım tam bir balon felakettim :çok üzgünüm:
verdim şimdi ama 72 lerdeyim
yinede vermeside öyle kolay değil yani kafamçokkarıştı
o yüzden fırsat elinizdeyken almayın
birbirinizi uyarınn kaydirigubbakcemile5

kızkar ben de 6.ayıma girdim 6 kilo aldım zaten şişmandım 78 kilo ile başladım şu an 84 kiloyum ben de pişmanım bu kadar yediğim için nasıl oldu anlamadım 5. ayda 4 kilo birden aldım şimdi doktorum frenleyeceksin dedi ayda 1 kilo almaya gayret göstermeliymişim yeni hamile ardaşlara önerim ipleri asla bırakmasınlar ben bu saaten sonra çok dikkat edicem herkes dikkat etmeli bence kadınların en büyük problemi yıllardır aynı gördüğüm kadarıyla sevgiyle......

bende 6 aylik hamileyim kizlar ve 8 kilo aldim toplam....nette 7-10 kilo arasi almam gerektigi yaziyor zaten yani normalmis ama insallah bundan sonra fazla almam...

ben ilk hamileliğide 58 ile hamile kalmış ve 78-80 kg ile doğuma girmiştim..doğumdan çıktığımda 73 kiloydum..bu kiloyu işe başlayınca yürüyerek bir yılda 10 kg olarak verdim..5 kilo kalmıştı vermeye tam da spora başlamıştı ekstra..hamile olduğumu öğrendim..şu an 63-64kiloyum ve hamileyim..oğlum 1 yaş 3,5 aylık..ve ben 3,5 aylık hamileyim...henüz kilo almadım..tartıda görünmüyor ama kilo aldığımı hissediyorum..bakalım yine 80 e dayanacak mı bu kilolar..çok korkuyorum..ilkinde acemilik vardı ben fazla yemezsem bebişim aç kalır gelişmez gibi bir psikolojiyle durmadan yerdim..ama şimdi mide rahatsızlığım da var pek yiyesim yok..doktorum son kontrolümde ayda 500gr iyi dedi..fazlası ne sana ne bebeğe yarar dedi..Allah herkesin yardımcısı olsun..amin

Guzel bir topik olmus canim ellerine saglik..bende ekim anneleri bolumunde bir topik acmistim ekim annelerinin beslenme programlarini yazmalari icin..dogrulari yanlislari birlikte gorup bazi seyleri azaltalim bazi seyleri biraz daha fazla tuketelim diye...daha faydali beslenelim ve besleyelim diye gercekten cok faydali bir topik olmus..umarim hakettigi rabeti gorur...ve daha sonradan burda ayy kimse ben su kadar kilo aldim bu kadar aldim ..niye aldim demez..cunku onemli olan en basindan faydali ve saglikli beslenmek....

bu arada bende 62 ile basladim 75 kiloydum en son yani 2 hafta once toplamda 13 kilo almistim ama su an sanirim 76 olmusumdir...bugun doktorda kontrolum var cikicak ortaya :)) ama ben bu aralar ramazan dolayisiyla tatlilara biraz fazla yuklenmiste olsam oncesinde hem bebisime yariyacak seyler yemeye az ve sik yemeye ozen gosterdim....sebze meyve agirlikli beslendim en cok da..beyaz ekmek yemedim mesela tahilli ekmeklerin icindeki besinler bebislere daha faydaliymis o yuzden tahilli kepekli yada cavdar ekmegi yedim hep...ilk aylarda cok istifar ettigim icin sutten tiksindim ama bol bol peynir ve yogurt yedim fakat bu ara baya sut iciyorum..et cok yemedim balikta ama tavuk yedim...aslinda balikta yemeliyim ama ilk aylarda herseyden feci derecede tiksinmistim kokusuna bile tahammulum yok o yuzden cok sik yiyemiyorum et urunlerini...hergun mutlaka bir avuc findik ceviz badem karisimi yiyorum...ve meyvemi ihmal etmiyorum...gunde 2 litreden fazlada su iciyorum mutlaka....

bende hamıle kaldıgımda 65 kıloydum su an 5 aylık hamıleyım ve kılo 68 ıyımı bılmıyorum ama dr bu ayın 31 de gıdıcem ve ogrenıcem

X