halılarımı silmek istiyorum, sizce en iyi halı deterjanı hangisi?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, arap sabunu ve kosla dışında fikirleriniz varsa lütfen belirtin.....

arap sabunu ile sildim belli bir bölgeyi fazla etkili olmadı sanki....koslanında işe yaramadığını duymuştum.....ama öyle bir şey olsun ki hemen kendini belli etsin istiyorum....

kosla işe yaramıyormu gerçekten .bende bugün kosla alıp silecektim halılarımı.çok güzel kokuyo ama kosla.eyvah napıcaz

avatarda çok iyiymiş hanihihoyyyt

ya ne bileyim fiasko verdiğin paraya değmez falan dediler bana...korktum açıkcası...güzel koktuğunu bilmiyordum ama kimse fikrini yazmıyor ki bakalım...

ya daha dün koltukları koslayla sildinm kosla halı el temizliği için mis gibi oluyor 2 senedir koslayla siliyorum ötesiyok çok temizliyor temizlige giden kadınlar gibi güçlü siliyorum belkide ondandır mutlaka kosla al gelen misafirlerde temiz olduğunu söylüyor püf noktası..... koslayı halıya direk dökme verilen doğru ölçüyle suya karıştır ve halını mutlaka dışarıda asılı kurut kurutamasan bile 1 saat dışarda havalansın denenmiştir halı serili kurursa renlleri parlak olmuyor nedenini anlamadım ama öyle

walla canım ben önceden halı yıkama şampuanı alırdım biraz da çamaşırsuyu eklerdim...
bir gün halıları silicem baktım şampuan kalmamış, işim de acildi...
sıcak suyun içine çamaşır suyu döküp sildim açık renk halılarımda ama süper oldu...
pembe halım da var ama hiç solmadı....hatta şıkır şıkır parladı....
ben kosla olmadanda parlatıyorum yani....:

ya daha dün koltukları koslayla sildinm kosla halı el temizliği için mis gibi oluyor 2 senedir koslayla siliyorum ötesiyok çok temizliyor temizlige giden kadınlar gibi güçlü siliyorum belkide ondandır mutlaka kosla al gelen misafirlerde temiz olduğunu söylüyor püf noktası..... koslayı halıya direk dökme verilen doğru ölçüyle suya karıştır ve halını mutlaka dışarıda asılı kurut kurutamasan bile 1 saat dışarda havalansın denenmiştir halı serili kurursa renlleri parlak olmuyor nedenini anlamadım ama öyle

ya ne bileyim işte, çoğu şey de olduğu gibi bunda da bireysel farklılıklar var demek ki...yok zaten halının üstüne doğrudan dökmem. ben herşeyi kullanma klavuzuna göre kullanıyorum. ama halılarımı dışarda kurutma işi için yorum yapamam, çünkü onu yapabileceğimi sanmıyorum....öneriler için çok sağol...

walla canım ben önceden halı yıkama şampuanı alırdım biraz da çamaşırsuyu eklerdim...
bir gün halıları silicem baktım şampuan kalmamış, işim de acildi...
sıcak suyun içine çamaşır suyu döküp sildim açık renk halılarımda ama süper oldu...
pembe halım da var ama hiç solmadı....hatta şıkır şıkır parladı....
ben kosla olmadanda parlatıyorum yani....:

çok cesaretli olduğunu düşünüyorum, hiç korkmadın mı rengine birşey olur diye?

kayınvalidem siliyodu gördüm..bişey olmayınca ben de yaptım...
emin ol daha güzel parlatıyo halı şampuanından...
aslında sildikten sonra bir de temiz ıslak bezle üzerinden geçmek gerekiyomuş ama ben geçmedim walla...bişey de olmadı...

kayınvalidem siliyodu gördüm..bişey olmayınca ben de yaptım...
emin ol daha güzel parlatıyo halı şampuanından...
aslında sildikten sonra bir de temiz ıslak bezle üzerinden geçmek gerekiyomuş ama ben geçmedim walla...bişey de olmadı...

ben cesaret edemem..aslında bayılırım çamaşırsuyuna..adımdan da belli olduğu üzere ama renkli şeylerde cesaret edemem...belki renkliler için olan leke çıkarıcılar var ya, onlar olabilir ama doğrudan çamaşırsuyu bilmiyorum yani.....peki sadece köpüğünü mü kullandın yoksa basbayağı sildin mi bastırarak...

hem de bastıra bastıra bol bol suyundan alarak halıyı ıslata ıslata siliyorum....
belki benim halılarımın ipinden kaynaklanabilir ama kayınvalidemin halıları da koltukları da hep çamaşırsuyu ile siliniyo...ben bi solma görmedim walla....

hem de bastıra bastıra bol bol suyundan alarak halıyı ıslata ıslata siliyorum....
belki benim halılarımın ipinden kaynaklanabilir ama kayınvalidemin halıları da koltukları da hep çamaşırsuyu ile siliniyo...ben bi solma görmedim walla....

ya sokma kafama....sonra berbat edicem ortalığı...ondan sonra atacak kocam beni kapıya. daha ne halı taksiti bitti ne koltuk kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ya sokma kafama....sonra berbat edicem ortalığı...ondan sonra atacak kocam beni kapıya. daha ne halı taksiti bitti ne koltuk kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol::roflol:sırnaşık şeykaydirigubbakcemile3
ben sorumluluk kabul etmem ama üzerine de temiz suyla silersen bişey olmaz..

:roflol::roflol::roflol::roflol:sırnaşık şeykaydirigubbakcemile3
ben sorumluluk kabul etmem ama üzerine de temiz suyla silersen bişey olmaz..

iki kanepe bir kilim gönderirsin artık...ya da evden kaçınca sana gelirim, bilmiyorum yani....zaten eşim benim çamaşırsuyuna olan ilgimden illallah etmiş durumda...sonunda bunu da mı yaptın der kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

aman kızlar bünyan halınız falan varsa çamasır suyu dokmeyin yada lacivertli falan koyu rengin hakim olduğu halılar var onlara bence kullanmayın sonra güzelim o pahalı halıları atmak zorunda kalırsınız su anda en kaliteli halı şampuanı kosla arkadaşlarda zaten kosla yazmışlar...

iki kanepe bir kilim gönderirsin artık...ya da evden kaçınca sana gelirim, bilmiyorum yani....zaten eşim benim çamaşırsuyuna olan ilgimden illallah etmiş durumda...sonunda bunu da mı yaptın der kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

sen gene kosla kullan walla...
her zaman beklerim kocan kovarsa...:roflol::roflol::roflol:
halı şampuanına az çamaşırsuyu karıştır bişey olmaz...hemen yarım çay bardağı...
hadi canım kolay gele
....sırnaşık şey:içelim:

bende bu kosladan memnun kalmadım benmi kullanamadım acaba.sadece köpüğüyle sildim olmadı bütün suyuyla sildim olmadı niyeki acabaCADIARZUben anwayin loc deterjanıyla siliyorum koltukları.fena değil ama halı yıkama makinasıyla yıkansa daha iyi olur.yada ben bastıramıyorum belkide

bende bu kosladan memnun kalmadım benmi kullanamadım acaba.sadece köpüğüyle sildim olmadı bütün suyuyla sildim olmadı niyeki acabaCADIARZUben anwayin loc deterjanıyla siliyorum koltukları.fena değil ama halı yıkama makinasıyla yıkansa daha iyi olur.yada ben bastıramıyorum belkide

aslında loc ben de de var ama halılara harcamak istemedim...ayrıca anwayin halı için olan şampuanı var onun da çok güzel olduğunu söylüyorlar ve kesin güzeldir ama pahalı....galiba şimdilik kosla en uygunu...

ben önce domestos kullandım ama o sarartıyor,vazgeçtim.Daha sonra açık renk halımdaki nar suyu lekelerini ace ve arap sabunu karışımıyla sildim,sonra temiz suyla duruladım,mükemmel ötesi sonuç aldım.Halım yeni alınmış halinden de temiz oldu.

arkadaşlar size tavsiyem amway in halı şampuanı var onunla silin çok memnun kalacaksınız.birde yine amway e ait loc var ama bu dahada harika bişey halılar ve kanepe temizliğinde kullanıldığı gibi 14 yerde kullanabiliyorsunuz.yerde,duvarda,cam temizliğinde harikadır,ekran temizliğinde,fayansta,beyaz eşyalarda,lavobodada harika inanın tortu tutmuyor,mobilyada,halıda,kanepede ne bilim harika bişeey,en güzelide ellerinize hiç bir zararı yok kimyasal yoktur ben çok memnunum ve içim çok rahat mesela kışın fazla evlerimizi havalandıramıyoruz yaz gibi değil akşamları silsem bile öyle rahatsız edici bi kokusu yoktur.mayhoş bi kokusu var çok güzel.tavsiye ederim arkadaşlar.bi deneyin inanın çok memnun kalacaksınız...

X