kızlar bebişimi gördüm ama kalp atışı olması gerekmiyormuydu yoksa gelişmiyor mu?

emlytknr

Hayattaki tek doğrum sizsiniz...
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
3.406
191
38
merhaba arkadaşlar
ben bugün konrtole gittim dr um sorun olmadığını söyledi ama ben endişeliyim kalp atışını haftaya göreceğiz dedi neden o kadar geç? sizin nasıl olmuştu acayip panik oldum ben yaaa :eek:klava:

Selam Eyetkiner,

Çok panikliyorsun şekercim. Sakin ol. Biz bebeğin kalp atışlarını 7+ 3 te duymuştuk doktorun doğru demiş haftaya duyacaksın endişelenme. 6+4 görünüyorsun şu anda. Bebeğin normal olup olmadığını zaten gebelik kesesi normal ve yolk kesesi gelişmiş ise normal gebelik kabul ediliyor. Allah tamamına erdirsin.

Selam Eyetkiner,

Çok panikliyorsun şekercim. Sakin ol. Biz bebeğin kalp atışlarını 7+ 3 te duymuştuk doktorun doğru demiş haftaya duyacaksın endişelenme. 6+4 görünüyorsun şu anda. Bebeğin normal olup olmadığını zaten gebelik kesesi normal ve yolk kesesi gelişmiş ise normal gebelik kabul ediliyor. Allah tamamına erdirsin.

canım çok sağol kk de bazı arkadaşların 6. haftada kalp atışlarını duyduklarını söylemişlerdi. onun için panik oldum bundan önce 4 düşük yaptım hepsi de gelişmediği için düştü aynı şey olacak diye bu kadar paniğim sanırım elimde değil umarım haftaya görürüm inşallah:Saruboceq:

Panik olma canım,ben de 8. haftaya doğru görebilmiştim.Daha erken.Doktorun sorun olduğunu düşünse söylerdi eminim.

canım çok sağol kk de bazı arkadaşların 6. haftada kalp atışlarını duyduklarını söylemişlerdi. onun için panik oldum bundan önce 4 düşük yaptım hepsi de gelişmediği için düştü aynı şey olacak diye bu kadar paniğim sanırım elimde değil umarım haftaya görürüm inşallah:Saruboceq:

Bence bunu en iyi doktor bilir. Çünkü herkesin hamileliği kendine özeldir. Düşük korkusu yaşama lütfen. Biliyorsun düşüğün en önemli sebebleri kromozomal bozukluklar. Zaten düşmese bile sakat çocuk demek oluyor biliyorsun. Herşey yolunda gidecek dediğim gibi yolk kesesi çok önemli bir bulgudur. Sakin ol bebeğini sev ve onunla konuş. O seni duyuyor ve hissediyor. Sen strese girersen bebeğinde girer. Ben öyle yapiyordum. Biraz komik oluyor ama olsun.

Bence bunu en iyi doktor bilir. Çünkü herkesin hamileliği kendine özeldir. Düşük korkusu yaşama lütfen. Biliyorsun düşüğün en önemli sebebleri kromozomal bozukluklar. Zaten düşmese bile sakat çocuk demek oluyor biliyorsun. Herşey yolunda gidecek dediğim gibi yolk kesesi çok önemli bir bulgudur. Sakin ol bebeğini sev ve onunla konuş. O seni duyuyor ve hissediyor. Sen strese girersen bebeğinde girer. Ben öyle yapiyordum. Biraz komik oluyor ama olsun.

zaten bende kromozomal anomali var onun için tüp bebek ve pgt yapıldı kromozom olarak incelendi embriyolarım sağlıklı olnlar transfer edildi. ama yine de korkuyorum. ben yolk kesesi hakkında bişey duymadım drumdan bana verdiği ultrason kağıdında görünebilir mi? anlamadım ben bunu ?:eek:

canım sakin ol dr sorun yok demiş rabbim yardımcın olsun sen stres yapmamaya çalış dualrım sen ve meleğinle:nazar:a.s.

canım öncelikle hayırlı olsun inşallah sağ sağlim kucağına alırsın ... sana tavsiyem böyle panik yapıp üzülüp bebişinide üzme biliyorsunki moral çok önemli .... herkezinki bir olmaz inşallah haftaya duyarsınız.... kendine dikkat et Allah yardımcın olsun amin...

canım benım o kadar haklısınkı panık yapmakla 4 dusuk ve bunca sıkıntıdan sonra kıymetlı bebekler bızımkıler ama rahat olmaya calıs söyle dusun ben strese gırersem bebegım bundan olumsuz etkılenecek en cok ne yapmaktan keyıf alıyorsan onu yap canım bıdahakı kontrolde ıyı haberlerını duyucaz ınsallah

inşallah arkadaşlar çok teşekkürler iyi dilekleriniz için sağolun. inşallah haftaya güzel kalbinin attığını görürüm meleğiminn inşallahh

canım bence de panik olma. hatta 8. haftaya kadar duyanlar oluyormuş canım.

canım ne güzel kesesini görmüşsün bu çok büyük bir aşama...kalp atışını da duyacaksın merak etme canım benim:)

canım şimdi buna panik yapıyorsun kalp atışını duydugun anada neler hissediceksin sana söyleyeyimmi o minicik kalbin sesi seni hayata dahada çok baglıycak benim de öyle olmuştu hatta 4.5 aylıktı daha hareketlerini hissetmiyordum ama herşey normaldi seninde öyle dr güven canım onlar herşeyi bizlerden daha iyi bilirler canım uzun oldu ama kusura bakma tecrübelerimi seninle paylaştım

eyetkiner canım dur acele etme bak ben senden önce öğrendim hamileliğimi ama biz haftaya gidicez yani 7. haftada panik yapma yoksa bende paniklicem şimdi:) haftaya görücez inşallah doktorun bişey olsa sölerdi mutlaka sakin ol tamm bol bol dua edelim

cnm ben geçtığımız pazartesı kanama vardıye gıtmıştım keseyı gordum doktorum normalde 24kasımda yanı 6.haftada kese bundan 1-2hafta sonra kalp atımı duyulcak demıştı
şımdı bu pazartesı yıne kontrol var bende sen gıbı heycanlıyım acaba kalp atımını duycakmıyırım dıye bakalım ben neler yaşıcam

canım seninle aynıyız bende6+3 üm benide drum 15 gün sonra çağırdı endişelenme güzelim tamam kolay elde etmedik bende yapıyorum stres duyacakmıyım diye aşırısını yapmayalım değerin güzel çıktıysa kesedede sorun olmadığına göre korkma benimde 2 sefer duyulmadı amadeğerlerim bile artmıyordu kese bile küçüktü o yüzden panikleme

ohh be canlarım benim herkese ayrı ayrı teşekkürler o kadar rahatladım ki anlatamam çok sağolun kızlar iyi ki varsınız

X