Cilt Bakımı Ürünleri Kuru ve çok hassas cilt için nemlendirici tavsiyeleriniz?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

emrecemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
178
5
42
arkadaşlar benim cildim çook kuru ve çok hassas...en ufak rüzgaeda bile ufak ufak kızarıklıklar oluşan bir cilt malesef...kullanmadığım nemlendirici kalmadı desem yeridir...clınıq,lancome,nivea,arnauld,loreal,avon ve hatta arko...ama kalıcı bir sonuç hiçbirinden alamadım...kullanıp faydasını gördüğünüz bunların haricinde neler var..paylaşırmısınız...çok sinirimi bozmaya başladı bu durum....hergün makyaj yapan ve bir okadarda cildine ii bakan biriyim ama yinede olmuyor...hassas olduğu için makyaj yapıncada sorun oluyor....fikirlerinizi bekliyorum....

benim de cildim acayip hassas,en ufak şeyde kıpkırmızı oluyo canm,kalıcı bi çözüm değil ama nemlendirici olarak la roche posayın toleriane kremini kullanıyorum,yatıştırıyo,aklında bulunsun

hiçbir şey çare değil hele ki kozmetiklerin hiçbirisi.sadece bepanthene ve bebak iyi geliyo ama yüzüne su değdiği an,rüzgar estiği an vb.yeniden kuruma devam.

bende rzgara çıktıpım zaman anında kıpkırmızı oluyorum ve yüzüm geriliyor resmen..ama en çok da bı kızarıklık sinir ediyor beni..bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum..benim cildimde oldukça kuru ve cildime zarar vermeye tek nemlendirici olarak rosensenin nemlendiricsini önerebilirim sana canım..gün boyu nemli tutuyor cildi gerçekten..

benim de cildim acayip hassas,en ufak şeyde kıpkırmızı oluyo canm,kalıcı bi çözüm değil ama nemlendirici olarak la roche posayın toleriane kremini kullanıyorum,yatıştırıyo,aklında bulunsun

ben de toleriane kullanıyorum, eğer kuruma çoksa lipikar kullanıyorum.saydığın markaların hiç bir işe yaramaması normal çünkü bizim gibi hassas cildi olanlar için kozmetikler bir işe yaramıyor.benimkini genelde daha beter yapıyor.mutlaka dermokozmetik kullan canım farkı görüceksin:1hug:

teşekkür ederim kızlar....bitkisel bişeyler kullanan varmı aramızda....hani yağ karışımları falan....

Sevgili emrecemre benim kardeşimin cildide aynı seninki gibiydi.Bu sitede dolaşırken bebakla ilgili bir topik dikkatimizi çekti.Baştan sona okuduk aklımıza yattı. Bebakın sütünü ve nemlendiricisini aldık.Epeydir kullanıyor.Ve çok memnun. Daha önce ünlü pek çok markanın ürününü kullanmasına rağmen hiç memnun kalmamıştı.Bebak oldukça ekonomik bir ürün ve pek çok cilt bakım ürününden daha doğal.Bir dene derim memnun kalmasanda çok para harcamamış olursun.Ayrıca bebakla ilgili o topiğe birde sen göz at. Sevgiler.

ben arada cildim çok kuruduğunda ve nemlendiriciler bi işe yaramadığında buğday yağı kullanıyorum.cildim çoook hassas ve alerjik olmasına rağmen bi şey yapmıyo, kuruluğunu alıyor.mesela diğer yağlar dokunuyor cildime, yarardan çok zararı dokunuyo.ama en fazla 3-4 kere kullanıyorum sonra normal nemlendiricime dönüyorum.

benim yüz ve diğer cildim de kuru su değincegeriliyo pek yıkamıyorum bu yüzden.

bu yüzden sütlü aloe veralı kremler filan kullanmamız lazım cilde iyi bakmak lazım geç kırışması için ama ben daha iyi bi ürün bulamadım :S

ahmert marabnkinin bitkisel maskeleri var baktınızmı onlara?

aynı sorun malesef bendede var. ilk kozmetik denemiştim kafama göre suratım dahada berbat oldu daha sonra bi cilt doktoruna gittim. noviderm urunlerini önerdi. yuzumu gunesten ve ruzgardan korumam gerektigini soyledi. aldım kullandım çok asırı bi faydasını göremesemde kullandıgım tum urunlere nazaran iyi oldugunu soyleyebilirim. benim cildim asırı kuru ve hassas cogu zaman pul pul dokuluyor.sizde işe yarayabilir. suan o urunleri kullanmıyorum cunki istedigimi bulamadım ve pahalılar. daha sonra internetten arıştırdım ve bi maske buldum denedim çok memnun kaldım.
4/1 avakado
1 çay kaşıgı tereyag
3/1 çay bardagı greyfurt
hepsini karıştırıp suruyorum yuzume 30 dakika bekliyorum. gercekten nemlendiriyor ve puruzsuzleştiriyor. haftada 1 yapmak yetiyor

suan nemlendirici niyetine saf zeytinyagı kullanıyorum ondanda memnunum. gunde 1 kez yatarken surmek yetiyor. umarım sizinde işinize yarar :))

Son düzenleme:
arkadaşlar benim de t bölgem normal yağlı ama diğer yerler özellikle alnım,kaşlarımın üstü,dudak etrafı pul pul dökülecek kadar kuru:KK43: hayatta föndoten falan kullanamam göz altlarım burnumüs üstü,yanaklarım çatlamış görünüyor fondöten pudra falan sürünce... cildiyeciye de gittim ,çok hassas ve kuru bir cildin var,su iç bol bol,sabun sürme dedi gönderdi :)
market markası nemlendiricilerden istediğim sonucu alamadım,1 ton para verdiğim estee marka nemlendiriciyi de 1-2 defa kullandım berbat ötesi bişiydi...
avene markayı tavsiye ediyorlar...benim gibi olup da işte budur diyebileceğiniz nemlendiriciyi bulabilen var mı?

UOTE=megilara;17993424]arkadaşlar benim de t bölgem normal yağlı ama diğer yerler özellikle alnım,kaşlarımın üstü,dudak etrafı pul pul dökülecek kadar kuru:KK43: hayatta föndoten falan kullanamam göz altlarım burnumüs üstü,yanaklarım çatlamış görünüyor fondöten pudra falan sürünce... cildiyeciye de gittim ,çok hassas ve kuru bir cildin var,su iç bol bol,sabun sürme dedi gönderdi :)
market markası nemlendiricilerden istediğim sonucu alamadım,1 ton para verdiğim estee marka nemlendiriciyi de 1-2 defa kullandım berbat ötesi bişiydi...
avene markayı tavsiye ediyorlar...benim gibi olup da işte budur diyebileceğiniz nemlendiriciyi bulabilen var mı?
[/QUOTE]

ünt ürünleri var ... nette yazın bulursunuz.... aqua fortis çooook beğeniliyoo ...dermakozmetik ürün ve uygun fiyatlı..... o siteye girin ve doktora sorunuzu gönderin size cevabı 2 güniçnde yolluyorlar.. bakmanızı tavsiyee ederimmmmmm :KK66:

sebamed nemlendirici
kizarikliklari giderici etkiside var
pakedinin üzerindede gösteriyor zaten
ben cok memnunum sizin gibi benim cildimde kuru

La roche posay tolerant rich diyorum kesinlikle bütün ürünleri çok iyi ve güzeldir.
ben nemlendiricisini,yüz temizleme sütü ve göz çevresi kremini kullanıyorum hassas ciltler için olunca da içinde katkı maddesi yani parafen yok :KK66:

arkadaşlar merhaba, benimde bir çoğunuz gibi cildim çok hassas ve aşırı kuru. bundan 15 gün önce çok güzendiğim bir eczacı ablamız bana NUXE markasını önerdi. 15 gündür cildimdeki farklara inanamazsınız kızlar. mimik çizgilerimde azalma oldu ve süper nemlendiriyor. Bu marka Fransa'nın 1 numarasıymış. İçeriğinde tamamen bitki özleri var. Gözüm kapalı tavsiye ederim. :KK74:

arkadaşlar bu arada yeni bir site keşfettim. Cosmetics ingredients search buraya almak istediğiniz ürünün adını yazıyorsunuz size içeriğindekileri gösteriyor. mesela kırmızı renk olanlar zehir, yeşiller uygun, sarı renk ise tahriş edici olabilir şeklinde..... bakmanızı öneririm. yukarıda bahsettiğim nuxe ürünlerinin içeriklerine baktım ve çoğu yeşil. güvenle kullanabilirsiniz....:KK66:

bnmde t bölgem yağlı ve diğer bölgelerim kuru.hatta dudak kenarlarım pul pul dökülüyor.kozmetik markalarının hiçbir kremi işe yaramıyor.en son neutrigenanın gündüz bakım kremini aldım.o hiç iyi gelmedi.
maske falanda yapmam alerjim var çünkü.arkadaşların tavsiye ettiği eczaneden alınan bi kaç krem aklıma yattı ama, kullandım kesin sonuç diye varsa ona göre alıcam.

nuxe,La roche posay tolerant rich,bebak,sebamed hangini alıyım?

sevgili tatlicady, eğer dudak kenarlarında pullanma ve kuruluk varsa sadece dermokozmetik kullanmanı öneririm. Kozmetikler cildi mahvediyor. en azından kendi adıma konuşayım. La Roche de kullandım güzel ürünler fakat nuxe kullanmaya başladıktan sonra kesinlikle kararımı verdim. ben 32 yaşındayım zildimdeki kuruluktan kırışıklılar başlamıştı gözaltlarımda şişlikler vardı inan cildimin şu anki değişimini herkez farkında. aynı markanın 50 yaş üzeri nemlendirici ve serumunu annemde kullanıyor o da çok memnun. fiyat olarak hemen hemen la roche ile aynı. çok fark yok. eğer alıp kullanırsan canım burdan sonuçlarını paaylaşırsın. sevgiler...

teşekkürler umutdora.ben bu kremi eczaneden alıcam değilmi?fiyatı ne tam olarak.birde sen hassas ciltler için olanımı kullanıyorsun?

umarım bu sefer fayda görürüm ve sonuçları buraya yazarım

X